Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 2
Тема. Золоте правило життя. Мета: Дати дітям уявлення про те, що зроблене людині добро завжди повертається добром, так само як і зло. Дбати, щоб душа жила добром. Розвивати чутливість душі до чистого, доброго, Божого. Виховувати в дітях доброзичливість, милосердність, страх Божий, бути готовим до повної безкорисної віддачі себе людям. Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, планшет зі словами золотого правила життя, Новий заповіт. Тип уроку: комбінований, засвоєння нових знань. Хід заняття. І. Організація, мотивація навчальної діяльності.. Учитель: Любі діти, які слова Святого Письма були найважливішими на попередньому уроці? - «Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро». - «Ухиляйся від зла і твори добро». - Діти, а чому ці повчання дуже важливі, мудрі, святі? - Світ створений Любов’ю і для добра. - Тож яке правило життя можна назвати «золотим»? - «Як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм». - А чи завжди ви у щоденному житті так вчиняєте? - Що вам заважає творити людям добро, берегти світ і все живе? - А чи хочете навчитися жити за «золотим правилом життя»? - Тож сьогодні на уроці розглянемо тему «Золоте правило життя». ІІ. Робота за темою уроку «Золоте правило життя». 1.Оголошення теми, запис на дошці. Ознайомлення з задачами уроку: - Усвідомлення істини про те, що зроблене людям добро завжди повертається добром, так само як і зло. - Знаходження спільних зусиль для взаєморозуміння та взаємопідтримки, взаємоповаги. - Виведення «золотого правила життя». - Формування мудрих порад друзям. 2.Обговорення змісту епіграфа уроку «Як хочете, щоб робили вам люди, так і вив робіть їм» (Євангеліє). Хором читається вислів із Євангелія. Учитель: - Діти, як розумієте цей мудрий епіграф? - А чи вдається вам жити за цим правилом? - Що вам заважає? (Маловір’я, не розуміння того, що світ створений тільки для добра. Зло з’являється там, де відсутня повнота добра і любові). 3. Літературна хвилинка. - Читання оповідання «Бабусин урок» (с.8-11, підручник). - Бесіда за змістом твору, входження в тему уроку: · Куди зранку поспішив Микитка? (До бабусі). · Що спостерігав хлопчик у домі бабусі? (Бабусю всі вітали з Днем народження). · Що вразило Микитку? (У бабусі дуже багато друзів і знайомих). · Що розповіла бабуся онуку? (Життєвий урок із дитинства). · Що подарувала мама маленькій дочці? (Євангеліє). · Які слова із Святого письма попросила мама запам’ятати? «Як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм». · Чому саме ці слова мама вчила запам’ятати? (Це золоте правило життя). - Читання віршика «Я всміхаюсь сонечку» Олена Рябець. · Чи підказує вам, діти, цей віршик, як застосувати «золоте правило життя»? 4. Гра «Світлофор». Учні вибирають із перерахованого те, що роблять для виконування «золотого правила життя?» (підручник, с.11). 5. Хвилинка народної мудрості. Учні читають прислів’я, доводять чи відповідають вони темі уроку, пояснюють їх значення (с.11, підручник). 6. Скарбничка душі: (висновок). Зроблене людині добро завжди повертається до нас добром. Так само і зло: зроблене зло повертається. Душа має жити добром! 7. Довідкове бюро: Євангеліє – це найважливіша частина Святого Письма, в якій розповідається про Ісуса Христа. 8. Фізкультхвилинка. Вправи з віршиком: Встаньте тихо, потягніться, І д неба підніміться Вліво, вправо нахиліться, Землі рідній уклоніться. Богу щиро помоліться: Дай, Боже, щастя всій моїй родині і любій Україні. Стали, тихо постояли і на місце посідали. ІІІ. Закріплення вивченого: 1. Гра «Мікрофон». Продовж речення…, як хочете, щоб робили вам люди, … 2. Добрі поради на вітрилах корабля. Колективна робота. Зошит (с.6). 3. Перевірка. Оцінка робіт. 4. Робота з деформованим текстом. Редагування вірша. - Читання віршика напам’ять, побажання друзям добра. IV. Підсумок уроку. Бесіда. - Любі діти, тож з яким правилом життя познайомилися на уроці? - Чому воно так називається? Світ створений для добра і для людей! - Бажаю всім миру, любові, добра, щастя!
|