Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 3
Тема. Моя родина. Мета: Пояснити дітям, як потрібна кожній людині дружна родина. Учити дітей любити своїх батьків. Розвивати в дітях почуття любові, пошани до рідних людей. Виховувати в дітях шанобливе ставлення до рідних. Обладнання уроку: фотовиставка «Моя родина», підручники, зошити фонохрестоматія, малюнки дітей, твори про родину; реліквії родин. Тип уроку: комбінований, засвоєння нових знань. Хід заняття. І. Організація, мотивація навчальної діяльності. - Діти, до якого уроку приготувалися? - Подивіться уважно на виставки, які ми приготували до уроку? Кому вони присвячені? - Якою назвою можна замінити перелік осіб: тато, мама, сестри, брати, дідусі, бабусі (моя родина). - Скажіть, а чи є більш ближчі, рідніші люди для вас? - Як ми повинні ставитися до своїх рідних? (З любов’ю, ніжно, турботливо). - Бачите скільки питань у нас з теми «Родина». - Ось чому сьогодні на уроці ми будемо говорити на тему «Моя родина». ІІ. Робота за темою «Моя родина». 1. Вправа. Продовж речення, покажи фотомонтаж. Моя родина – це… 2. Словник. Родина: батько, мати, діти, дідусі, бабусі – люди зв’язані кровним рідством. 3. Аналіз епіграфа до уроку: «Сину мій! Зберігай заповідь батька твого і не відкидай настанови матері твоєї» (Святе Письмо). - Діти, як ви розумієте ці святі слова? - Пам’ятайте: «Хто шанує батька свого, тому прощаються гріхи його. Хто шанує матір свого – той ніби скарби збирає». - Любіть, бережіть своїх батьків, бабусь і дідусів, братиків і сестричок. Захищайте від усякого зла. 4. Скарбничка душі: Дружна родина – велика підтримка на все життя. Хто з дитинства шанує батьків, дідуся з бабусею, інших родичів, дружить з ними, той усе життя буде відчувати родинне тепло, матиме міцну і дружну сім’ю. 5. Читання та обговорення оповідання В.Сухомлинського «Як потрібна дружна родина!» - Яка головна думка розповіді про дружну родину? Чому мудрість дідуся та бабусі завжди шанувалися в українській родині? - Що означає, коли онуки звертаються до дідуся, бабусі на «Ви»? - А що ти робитимеш для того, щоб у тебе була міцна, дружна родина? 6. Вивчення вірша Б.Лепкого «Як мені вас не любити, рідний батьку, нене». - Як можна висловити любов, вдячність до своїх батьків? - Чим ти можеш їм віддячити? 7. Конкурс на кращого читця вірша. 8. Хвилинка відпочинку. Фізичні вправи на розсуд учителя. 9. Робота в зошиті з друкованою основою: - Встав пропущені слова з епіграфа до уроку. Поясни, як ти розумієш ці святі слова? - Сину______! ________ заповідь ________ твого не відкидай _____ твоєї. - Напиши назви спільних справ членів твоєї родини. Придумай з цими словами кілька речень. Намалюй обличчя рідних у вільних рамках. - Перевірка самостійної творчої роботи. 10.Розповідь про реліквії родини. 11.Захист дитячих малюнків про родину. Конкурс на кращу роботу. ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Тож про що важливе ми говорили на уроці? Людям дуже потрібна дружна родина?! - Висновок: Дружна родина – це все для людини (Ніжність, любов, турбота, допомога, захист). Будемо оберігати свою родину! Будемо готуватися створити дружну родину! Допоможи нам, Боже.
|