Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 9
Тема. Чому навчали дітей у давнину. Мета: На прикладі життя наших предків, зокрема київського князя Володимира Мономаха та його родини, з допомогою притчі-байки про Дуб і Перекотиполе прищеплювати дітям пошану до того, що цінували, любили і поважали попередні покоління. Виховувати в дітей шанобливе ставлення до навчання батьків. Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія. Тип уроку: Опанування нових знань. Хід заняття. І. Організація та мотивація навчальної діяльності.. - Любі діти, які настанови ви отримали сьогодні від батьків? - Як навчання батьків вам допомагає в житті? - Які уроки для вас найцінніші? - А хочете, діти, дізнатись чому навчали таких дітей, як ви, у давнину? - Ось сьогодні на уроці ми дізнаємося про те, чому навчали дітей у давнину. ІІ. Робота за новою темою 1. Знайомство з темою уроку: «Чому навчали дітей у давнину». 2. Складання колективно завдань уроку: Аналіз змісту епіграфа уроку «Звеличимо славних мужів і батьків нашого роду … Мудрі слова були у повчанні їх». Святе Письмо - Чому ми повинні звеличувати славних мужів і батьків нашого роду? - Чому найважливішому вони вчили своїх дітей? (Мудрості). 3. Читання й аналіз байки «Байка про Дуб і перекотиполе». 4. Знайомство з повчаннями для душі предків – християн. 5. Складання характеристики Володимира Мономаха. 6. Виготовлення закладок – символів. 8. Пропоную прослухати оповідання «Чому навчали дітей у давнину» (Учитель виразно читає, учні уважно слухають.) 9. Бесіда за змістом: - Про що любили говорити онук Микитка з дідусем? - Про що розповів дідусь? - Що він розповів про навчання дітей за часів київського князя Володимира Мономаха? - Перечитайте навчання дітям Великого князя. Що найважливіше у навчаннях? (Важливо в житті вчитися не тільки грамоті й наукам, але і навчати душу добру). 10. Робота з зошитом. - Вправа 1. Виписати пропущені слова і вивчити звернення Володимира Мономаха до дітей. (Робота в парах). - Вправа 2. Вибери і підкресли слова, які характеризують Володимира Мономаха – зеленим, а тебе – червоним олівцем. Допиши інші слова. Перевірка творчої роботи. 11. Фізкультхвилинка. (Вправа на розсуд учителя). 12. Читання, аналіз байки в особах. (підручник, с. 38-39). Прочитай повчання байки: «А якщо від предків віру й добро перейняти – жодний вітер нас тоді не зможе здолати». - Як байка пов’язана з основним висновком уроку? - Які слова байки сподобалися? Поясни чому. 13. Робота в зошиті (с.17). Поміркуй і напиши, чого саме навчає Дуб – герой байки «Про Дуба і Перекотиполе» - кожного з нас? Чого не треба вчитися у Перекотиполя? Чому? 14. Слово вчителя. Скарбничка мудрості. «Письменники, художники за допомогою своїх творів звеличують імена мудрих і мужніх людей, які зробили багато добра людям, Батьківщині. Про героїв пишуть пісні, вірші, ставлять їм пам’ятники. А як можемо ми шанувати своїх предків? Будемо старатися жити так, як вони нам заповідали». Висновок: «У школі ми набуваємо різних знань, які нам будуть потрібні в житті. А ще нам треба навчати добра свою душу. І в цьому нам допомагає багатий досвід наших мудрих і побожних предків – християн». ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда. - Про що дізнались на уроці? (Важливо в житті вчитися не тільки грамоті й наукам, але й навчати душу добру). - А як робили наші предки? (Так робили наші предки). - Який крилатий вислів запам’ятали? (Якщо від предків віру й добро перейняти – жодний вітер нас тоді не зможе здолати!) Порада учням: - Бережіть віру батьків! - Переймайте від них добро! - Будьте щасливі!
|