Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 13
Тема. Праця – перемога над лінощами. Мета: сформувати у дітей розуміння того, що працелюбність досягається завдяки зусиллям над собою, боротьбою з власними лінощами та егоїзмом. Звернути увагу дітей на те, як долати лінь. Розвивати чутливість до позитивних і негативних рис характеру, працювати над собою систематично і наполегливо. Виховувати в дітях життєво необхідні риси характеру: працьовитість, витривалість, слухняність, відповідальність за свої дії і вчинки. Обладнання уроку: підручник, зошит: вироби, виставка творчих робіт учнів, образи Святих-трударів. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організація та мотивація навчальної діяльності. - Діти, чи всі приготувалися до уроку християнської етики? - З яким почуттям ви готували виріб, який презентуєте сьогодні на уроці? - Які якості характеру допомогли вам творчо попрацювати над сувеніром? - А у кого праця перемогла лінощі? Тож сьогодні на уроці ми детально поговоримо про те, що праця – перемога над лінощами. ІІ. Робота за темою уроку. 1. Оголошення теми, завдань уроку «Праця – перемога над лінощами» (запис на дошці) 2. Ознайомлення з епіграфом уроку: «Не будь швидким на язик твій, і лінивим та недбалим у ділах твоїх» Святе Письмо - Діти, чому не можна бути швидким на язик? Як ви це розумієте? Яку заповідь порушує той, хто багато говорить, осуджає ближнього? - А як слід розуміти слова, що не можна бути лінивим та недбалим у ділах твоїх? - Може людина отримати вищу освіту, гарну роботу, якщо вона не хотіла чи погано вчилася? - Як ви гадаєте, кого наказує лінивий? (Тільки себе!) 3. Звернення до оповідання «Як діти лінощі перемагали» (Колективне читання). 4. Бесіда за змістом: - У чому хлопчики змагались? - Що порадила мама Максимка друзям? - Як Максимко боровся протягом дня зі своєю лінню? - Чи переміг хлопчик себе? - Як ви вважаєте, що таке лінощі, чи можна з ними боротися і їх перемагати? - Розкажіть про свій досвід у такій справі. 5. Слово вчителя: «Скарбничка душі». Справжня праця не буває легкою. Вона завжди долає лінощі і втому. Лінь – це небажання трудитися. Як долати лінь? Помічай, де ти даремно витрачаєш час. Пересилюй лінь. Навчися виконувати будь-яку роботу, навіть неприємну. Проси батьків, щоб вони допомогли тобі бути працьовитим. 7. Фізкультхвилинка. 8. Заочна мандрівка до країни народної мудрості: Читання, пояснення українських народних прислів’їв (підручник, с.55). 9. Презентація учнями своїх творчих доробок. (Показ, розповідь по вкладену працю, любов, терпіння). 10. Закріплення вивченого. Робота в зошиті: - «Перетвори» погані звички на добрі та напиши їх поряд. (с.24, зошит). - Запиши правила перемоги над лінощами. (с.25, зошит) 11. Гра «Працьовиті герої в українських казках». Метод «Мікрофон». Переможе той, хто найбільше назве працьовитих героїв. 12. Складання звернення дітей до Бога. (с.25, зошит). 13. Живі приклади любові до праці, до людей – повна перемога ліні, зла. Розповіді про Святих (Києво-Печерські, Афонські, Волинські, Оптинські, Глинські, Путивльські). Висновок: Головне в монахів: молитва і праця за блогословінням, з повним смиренням. ІІІ. Підсумок уроку: - Любі діти, то що допомагає людині перемогти лінощі? - Що корисного ви дізнались на уроці? (Справжня праця не буває легкою.) - У кого можна вчитися слухняності, терпінню, працьовитості? (У монахів.) - Яку найважливішу пораду слід винести з уроку? «Не будь швидким на язик твій, і лінивим та недбалим у ділах твоїх».
|