Главная страница
Случайная страница
КАТЕГОРИИ:
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Го року життя
МЕТА: закріпити знання цифр в межах 10, ознаки пір року, вчити рахувати двійками, складати фігуру-силует з геометричних фігур, розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, уяву, дрібну моторику. ОБЛАДНАННЯ: 10 промінців, сонечко, гномики, 5 торбинок, набір на кожну дитину: човник, хмаринка, смужка з зеленою травичкою, сонечко, хвиляста голуба смужка, кульбабки, деревце, метелик, аркуші паперу з цифрами від 1 до 10, малюнки з зображенням пір року, конверти з набором геометричних фігур для викладання тварин, аркуші паперу з незакінченими малюнками, п’ять карток з цифрою 2. ХІД ЗАНЯТТЯ: (Викладач логіки пропонує дітям загадку.) Що у світі найсвітліше Наймиліше, найтепліше Що по небу вдень гуляє, Ніч приходить – спочиває? Викл. логіки: Діти, а подивіться на наше сонечко, чого в нього не вистачає? (промінців). Так, промінців. А це сталося тому, що Зима відібрала в нього промінці – не хоче віддавати свої права весні. Треба Сонечку допомогти, адже ви хочете, щоб на землю скоріше прийшла весна? Ну то добре. А скажіть мені будь-ласка, скільки промінців має сонечко? А що придумали люди для позначення кількості? (числа). За допомогою чого записують числа? (цифр). Ну а зараз невеличка розминка з числами. (Викладач виставляє на дошці числа: 1, 5, 9; 2, 8, 4; діти запам’ятовують їх, а потім повторюють). Викл. логіки: Добре! А тепер знову повернемося до нашого Сонечка. Щось воно ще більше засумувало, треба скоріше допомогти йому. А промінці заховані в торбинках, які тримають наші гноми. Кожна торбинка розв’яжеть- ся лише тоді, коли ви виконаєте завдання, яке приготувала для вас Цариця Зима. І ось перше завдання. У ньому Зима пропонує намалювати картину, але не фарбами, а за допомогою цифр і силуетів. 1. Покажіть човником цифру, яка більше за 3 на одиницю.(4) 2. Покажіть хмаринками цифру, яка отримається, якщо від 3 відняти 2 (1). 3. Покажіть зеленою травичкою цифру, яка менше за 9 на 1 (8). 4. Покажіть сонечком цифру, яка заходиться між 1 і 3 (2). 5. Позначте хвилястою голубою смужкою цифру, яка позначає кількість пальців на одній руці (5). 6. Посадіть кульбабку напроти цифри, яка передує числу 8 (7). 7. Покажіть деревцем цифру, яка отримається, якщо до 5 додати 1 (6). 8. Покладіть метелика біля цифри, яка показує скільки у світлофора кольорів (3). Викл. логіки: Уважно придивіться до аркушу паперу. Що ви на ньому бачи - те? Яку вам пору року ця картина нагадує? А давайте придумаємо цій картині назву.(Викладач слухає, що пропонують діти). Викл. логіки: Молодці! Перша торбинка розв’язується і ось промінці. Скільки їх? (2) Ось і повернули ми 2 промінчика Сонечку. Щоб виконати друге завдання, нам треба пригадати усі пори року. Перед вами малюнки, на яких треба з’єднати лінією зображення, які відповідають тій чи іншій порі року. А щоб вам не так просто було це зробити, Зима приготувала 4 олівці. Малюнки, які відносяться до весни ви будете з’єднувати зеленою лінією, до осені – жовтою, до літа – червоною, до зими – голубою.(Діти виконують завдання. Викладач перевіряє правильність його виконання). Викл. логіки: А зараз пограємо в гру „Добери слова”. Зима – це... (лижі, сніг, мороз, рукавички і т.д.) Весна – це... (проліски, свято 8 Березня, бруньки на деревах і т.д.) Літо – це... (жарке сонце, зелена трава, тепле море і т.д.) Осінь – це... (жовте листя, дощ, пташині зграї, гриби в лісі і т.д.) Ось і виконали ми завдання. Розв’язуємо другу торбинку і дістаємо промінці. Скільки дістали? (2) Скільки стало всього? (4) Як ви отримали 4? (2+2). Викл. логіки: У країні, де живе Цариця Зима є чарівне дзеркало. Його передала Зима Гномові. Ось воно. Це дзеркало має незвичайні якості: якщо подивитися крізь нього, можна здогадатися, як зміниться те, на що ти дивишся. Наприклад, я крізь дзеркало дивлюся на насінину і бачу як вона стає соняшником або колосочком. Мені дуже цікаво, що побачите ви крізь це дзеркало, коли подивитися на: Бруньки дерев; сніг весною; яєчко у гніздечку; похмуре небо; кошеня; дівчинку; хлопчика; випускника старшої групи; картоплю; тісто; будівництво; пластилін. Молодці! Ще одне завдання виконали (роз’язує торбинку, дістає промінці). Скільки промінців? (2) Скільки всього вже промінців? (6) Як отримали 6? (2+2+2). Викл. логіки: Діти, на нашій планеті є континенти і країни де ніколи не буває справжньої зими. Не буває снігу, льоду, морозу. А може ви знаєте де саме? (В Африці, Австралії, Азії, Індії). А які там живуть тварини? (жирафи, кенгуру, крокодили...) Ось у четвертому завданні нам треба цих тварин викласти з геометричних фігур. Конверт №1 – жираф. Конверт №2 – кенгуру. (Діти самостійно викладають тварин. Викладач перевіряє). Молодці! Дістаємо промінці. Скільки їх? (2) Скільки всього? (8) Як отримали ви 8? (2+2+2+2). Викл. логіки: А останнє завдання, яке приготувала Цариця Зима, у вас на аркушах паперу. Треба домалювати сонечко і равлика. Вибрати і правильно покласти картки з квітами і викласти на конвалії квіточки. (Діти виконують завдання.) (З останньої торбинки викладач дістає промінці). Скільки їх? (2) Скільки всього промінчиків тепер у Сонечка? (10) Скільки завдань Зими ми виконали? (5) За кожне завдання ми отримували по скільки промінців? (по 2) Як же у нас вийшло 10 промінців? (Ми взяли п’ять разів по 2. 2+2+2+2+2 – викладають на дошці). Викл. логіки: Сонечко дякує вам за те, що ви його врятували і допомогли йому. Тепер воно почне світити більше, і на землю прийде справжня весна. ПІДСУМОК: Чим займалися на занятті? Яке завдання найбільше сподобалося? А тепер оцініть себе. (Діти отримують смужки із зображенням зайченя, лисеня, сови). Аргументують свій вибір.
Пригоди козенят. Інтегроване заняття для дітей II молодшої групи
Т. І. Гончарук, спеціаліст вищої категорії, Брацлавський ДНЗ «Ромашка», Немирівський р-н, Вінницька обл.
Мета: викликати у дітей емоційний настрій від прослуховування знайомої казки; продовжувати практично ознайомлювати зі способом моделювання за кольором та величиною; закріплювати поняття «менший», «більший», «найбільший», «багато», «один»; ознайомити з властивостями вогню; повторити правила поведінки з вогнем та незнайомцями; закріплювати вміння визначати безпечне та небезпечне в навколишньому середовищі; розвивати вміння орієнтуватися у показниках здорового способу життя та факторах, що загрожують життю та здоров’ю людини; виховувати в дітей потребу в турботі про свою безпеку та самостійність.
Обладнання: площинні зображення героїв казки «Вовк та козенята»; фланелеграф; геометричні фігури — замінники; наголівнички для дітей (ролі кози і козенят); сюжетні картинки з безпеки життєдіяльності дітей; кружечки червоного і зеленого кольорів (за кількіс тю дітей); свічка; папір та сірники для досліду.
Хід заняття
Вихователь
По дорозі бігла мишка
І несла в торбинці книжку,
А в торбинці — казочки,
Ті, що люблять малюки.
Одна казка загубилась,
До садочка прикотилась,
Вранці я її знайшла,
Вам, малята, принесла.
— В цій казочці — про вовка і козенят. Ви пам’ятаєте цю казку? (Відповіді дітей.)
— Допоможете мені її розповісти? Жила собі коза...
— Побудувала вона в лісі... (хатинку). (Розповідь казки супроводжується показом площинних зображень головних героїв, яких послідовно викладають на фланелеграфі.)
— Повернулася коза... (додому) і похвалила діток за те, що вовку двері... (не відчинили).
— Сподобалася вам казка? Як вона називається? (Відповіді дітей.)
— А у моїй торбинці крім казочки ще щось є. Це якісь фігури. Погляньте на них! Як називаються ці фігурки? (Трикутники) Ви здогадалися, що це за трикутники? Кого вони можуть зображати? (Героїв казки) Яка фігура найбільше підходить для козенят? (Маленькі сірі трикутники) Чому? (Козенята сіренькі й маленькі.) (Вихователь виставляє фігури на набірному полотні.) Яку візьмемо фігуру, щоб зобразити мамукозу? (Великий сірий трикутник) Чому? (Коза більша за козенят) Кого буде зображувати найбільший трикутник? (Вовка) Ще раз назвемо наші трикутнички. (Менший, більший, найбільший) Скільки у нас вовків? (Один) А козенят? (Багато)
— А чи хочете ви побувати в ролі героїв казки? (Так)
— Хто мешкав у лісовій хатинці? (Коза з козенятами.)
(Вихователь надягає дітям наголівнички.)
— Що казала мамакоза своїм діткам, коли йшла пастися? (Відповіді дітей.)
— Залишилися козенятка самі у хатинці. Спочатку погралися.
· Фізкультхвилинка
Забавлялись козенята,
(Підводяться, руки піднімають вгору.)
Виглядали з лісу маму.
(Руки на поясі,
повертаються праворуч-ліворуч.)
Ось так поплескали.
(Плескають у долоні.)
Ось так пострибали.
Стриб-стриб-стриб!
(Стрибають на місці.)
— І раптом вони побачили сірники. А гратися із сірниками можна? (Відповіді дітей.)
— Сірниками не можна гратися ніколи, тому що вогнем можна обпектися, може трапитися пожежа. Погляньте, як може загорітися папір навіть тоді, коли я буду тримати його на відстані від вогню. Дослід: невидиме полум’я також небезпечне. Піднести папір до полум’я свічки на відстані кількох сантиметрів, не торкаючись самого його самого. За кілька секунд аркуш загориться.
— Де найчастіше ми можемо побачити вогонь? (На газовій плиті, в грубці)
— Чи можна наближатися до вогню? крутити газові крани? вмикати електроприлади без дорослих? (Підвести дітей до висновку про те, що не можна наближатися до вогню, можна обпектися. Не можна близько підносити до вогню предмети, вони можуть загорітися і завдати шкоди людині, спричинити пожежу і т. ін.)
— У які ігри гралися козенятка, коли залишалися в хатинці самі? (Відповіді дітей.)
— Я пропоную вам гру «Добре — погано». Кожен візьміть собі картинку (картинки — на столику, перевернуті малюнком донизу) та уважно її розгляньте. Якщо там зображено дії, що можна робити, ставте знак — зелений кружечок, а якщо дія заборонена — червоний. (Діти виконують завдання.)
— А тим часом наша мама-коза повернулася і похвалила своїх діток за те, що були слухняними.
|