Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: Схема сигнальних реле.






Заняття № 14

Мета: навчальна: ознайомити студентів з будовою, принципом роботи сигнальних реле та особливостями схеми маневрових сигнальних реле. Навчити студентів висловлюватися технічною мовою.

виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.

розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.

Тип заняття: лекція.

Тривалість: 90 хв.

Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, ноутбук.

Хід заняття:

Етап заняття та його короткий зміст Орієнтовний час
І. Організаційний момент: - рапорт чергового; - перевірка присутніх на парі; 10-15 хв.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: -  
ІІІ. Повідомлення нового матеріалу. Схема сигнальних реле поїзних світлофорів. Схему сигнальних реле поїзних світлофорів будують по плану станції, вона являється спільною для поїзних і маневрових маршрутів і являє собою коло 12, а для підживлення маневрових сигнальних реле і 13, міжблочних з'єднань повної схеми виконавчої групи реле. З приведеної схеми видно, що для управління вхідним світлофором передбачено основне сигнальне реле НС, яке включається по колу 12 через блок ВД і монтується на стативі вільним монтажем. Сигнальні реле поїзних маршрутів в коло 12 міжблочних з'єднань включаються контактами початкових реле Н, маневрових маршрутів – контактами початкових і кінцевих маневрових реле. В колах сигнальних реле поїзних маршрутів зі сторони початку маршруту завжди подається полюс живлення М, а з кінця – П. А для маневрових маршрутів – навпаки: з початку – П, з кінця – М. Сигнальні реле для отримання достатнього сповільнення на відпускання шунтуються конденсатором ємністю 500 мкФ. У випадку установки маршруту прийому на І колію, після спрацювання реле КС по 11 нитці міжблочних з'єднань, виключення маршрутних реле і замикання всіх секцій маршруту вмикається коло 12 сигнального реле НС вхідного світлофора Н. Полюс живлення М в це коло подається через фронтові контакти реле ПП і ОП блока набираючої групи НПМ. Сигнальне реле НС вмикається в коло 12 фронтовими контактами реле Н, КС, ОН блока ВД. Коло 12 закінчується в блоці П (ІП), де проходить через фронтові контакти реле НКС і ІП та тиловий контакт реле НИ (контроль неможливості установки маршруту прийому на цю ж колію з іншої горловини станції). Повне коло проходить через всі блоки по трасі маршруту. В цих блоках контролюються всі умови правильності установки і замикання маршруту. Після збудження реле НС відключаються протиповторні реле набираючої групи, одночасно створюється коло самоблокування, що проходить через контакт реле НРУ (реле включення дозволяючи вогнів), чим контролюється відкриття світлофора. З моменту вступу поїзда на ділянку НАП, вимикаються реле КС і НКС блоків ВД і П і слідом за ними реле НС, чим перекривається вхідний світлофор. Для закриття світлофора без використання маршруту застосовують режим відміни маршруту. Повторне відкриття до закінчення витримки часу здійснюється повторним натисканням кнопки світлофора Н, при цьому видно, що маршрут як був замкнений, так і залишиться. Від натискання кнопки Н в набираючій групі спрацьовують реле НКН, ОП і ПП і через їх контакти в схему 12 подається живлення М. Контактом реле Н в схему 12 включається реле НС і відкриває світлофор. Схема сигнальних реле маневрових світлофорів. Сигнальні реле маневрових світлофорів включають по колам 12 і 13. Після установки і замикання маневрового маршруту від світлофора М13 на І колію полюс живлення П в коло 12 подається через фронтовий контакт реле МП блока НМІІАП (М13). На початку кола сигнальне реле МС вмикається фронтовими контактами реле КС і Н блока МІІ (М13). Коло закінчується в блоці П (ІП), де проходить через фронтовий контакт НКМ. Повне коло проходить через всі блоки, що розміщені по трасі маршруту. В колі контролюється виконання всіх вимог безпеки руху. Реле МС, збуджуючись і притягуючи якір, відкриває маневровий світлофор. Одночасно воно відключає протиповторне реле МП і самоблокується з контролем відкритого стану світлофора, що перевіряється фронтовим контактом реле О. З моменту вступу першої колісної пари на ділянку 15-17СП вимикається реле КС в сигнальному блоці і, замикаючи тиловий контакт, перемикає реле МС на коло підживлення по колу 13. Це коло доходить до блока СП (15-17СП) і замикається при умові, що в цьому блоці вимкнулось реле 1М, яке фіксує вступ поїзда на секцію 15-17СП. В повній схемі тиловим контактом реле ИП в блоці МІІ (М13) і СП (15-17СП) перевіряється стан ділянки наближення до світлофора М13 і стрілочної ділянки за світлофором. Світлофор М13 закривається при повному прослідуванні маневрового состава і звільненні ділянки наближення. В цьому випадку збуджується реле ИП і розмикає коло 13, сигнальне реле МС вимикається і закриває світлофор. Якщо ділянка наближення не звільняється повністю і потяг починає рух в зворотному напрямку, то світлофор залишається відкритим і перекриється після звільнення ділянки 15-17СП фронтовим контактом реле СП в блоці СП (15-17СП). В маневровому маршруті від світлофора М19 до М9 сигнальне реле МС світлофора М19 вмикається в коло 12 контактами реле Н. Коло закінчується в блоці УП (9/13П), де через фронтовий контакт реле 1КМ подається полюс М. З моменту виходу состава за світлофор М19 реле МС контактом КС перемикається на коло підживлення 13. Це коло проходить до блока СП (23СП), де проходить через тилові контакти реле СП і З, а потім переходить в коло 12 і закінчується в блоці УП-65.  
ІV. Закріплення нового матеріалу: · відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом; · повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу. 10-15 хв.
V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання: 1) Вивчити матеріал за літературою Л.1 на ст.151-153. 2) Закріпити знання призначення і роботи схеми С. 3) Володіти технічною мовою. 10 хв.
Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів..

Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал