Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: Схема маршрутних і замикаючих реле.






Заняття № 18

Мета: навчальна: ознайомити студентів з будовою, особливостями та принципом роботи схеми маршрутних реле. Навчити студентів висловлюватися технічною мовою.

виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.

розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.

Тип заняття: лекція.

Тривалість: 90 хв.

Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, ноутбук.

Хід заняття:

Етап заняття та його короткий зміст Орієнтовний час
І. Організаційний момент: - рапорт чергового; - перевірка присутніх на парі; 10-15 хв.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: -Принцип побудови схем блоків управління вогнями вихідних світлофорів ВІ та ВІІ. - Робота схеми блока ВІ при відкритті вихідного світлофора на показання 1 жовтий та 1 зелений - Робота схеми блока ВІІ при відкритті вихідного світлофора показання на 2 жовтих верхній мигаючий.  
ІІІ. Повідомлення нового матеріалу. Замикання і розмикання колійних та стрілочних ділянок, що входять до маршруту, виконують маршрутні і замикаючі реле, окрім того, маршрутні реле 1М і 2М здійснюють фіксацію прослідування поїзда. Схему включення цих реле будують по плану станції, вона є спільною для поїзних і маневрових маршрутів, а також являє собою кола 13-15 повної схеми реле виконавчої групи. Для правильної роботи маршрутних реле при різних напрямках руху по маршрутах 13 і 14 коло міняються місцями там, де на блочному або схематичному плані стації встановлено ізостик. Реле 1М і 2М встановлюються в блоках СП та УП. Слід зауважити, що в блоках УП, на відміну від блоків СП, замикаюче реле З не встановлюється, оскільки в колійних ділянках відсутні стрілки, які повинні замикатися. Для колійних ділянок, що знаходяться за вхідними світлофорами, замикаюче реле З встановлюється в блоці ВД, яке працює, як повторювач маршрутних реле даної ділянки в блоці УП. Обмотку 2-4 маршрутних реле включають по колам 14-15, 1-3 – в кола їх самоблокування, по яких маршрутні реле нормально включені. Схеми включення кожного маршрутного реле повністю симетричні і служать для фіксації двостороннього руху поїзда по кожній стрілочній чи колійній ділянці. В залежності від напрямку руху змінюється послідовність роботи маршрутних реле. Виключення маршрутних реле при установці маршруту виконують реле КС, тилові контакти яких включені в кола верхніх і нижніх обмоток цих реле. Автоматичне секційне розмикання встановленого маршруту прийому на колію ІП починається з моменту вступу поїзда на секцію НАП, виключення реле КС, а також сигнального реле НС і закриття світлофора Н. Першим створюється коло 14 включення реле 1М в блоці УП (НАП). Воно збуджується і самоблокується. З моменту звільнення ділянки НАП при зайнятій ділянці 1-5СП з контролем збудженого стану реле 1М вмикається коло спрацювання реле 2М в блоці УП (НАП). Реле 2М збуджується по колу 15, яке починається в блоці СП (1-5) з перевіркою зайнятості цієї секції. Після збудження реле 2М самоблокується, фронтовими контактами реле 1М і 2М в блоці ВД вмикається замикаюче реле З і секція НАП розмикається. Одночасно, з контролем розмикання секції НАП і зайнятості секції 1-5СП вмикається коло 14 спрацювання реле 1М блока СП (1-5). З моменту звільнення секції 1-5СП при зайнятій секції 11СП з контролем збудженого стану реле 1М блока СП (1-5СП) спрацьовує реле 2М по колу 15 з блока СП (11). Фронтовими контактами реле 1М і 2М вмикається реле З в блоці СП (1-5) і секція 1-5СП розмикається. При прослідуванні поїзда по секціях маршруту 11СП, 15-17СП і 23СП порядок їх розмикання аналогічний. Секція 23СП остання в маршруті, розмикається після повного звільнення даної ділянки і зайнятості приймально-відправної колії ІП. Встановлена послідовність роботи маршрутних реле виключає можливість хибного розмикання секцій в середині маршруту накладанням і зняттям штучного шунта, а також розмикання зайнятих секцій при короткочасній втраті шунта під поїздом. У випадку накладання і зняття шунта, наприклад, на секцію 11СП не призводить до включення реле 1М цієї секції, так як попередня секція 1-5СП ще не розімкнута, отже – не зможе ввімкнутися реле 2М, і секція не розімкнеться. Винятком є секція НАП. Накладання і зняття шунта на дану ділянку може призвести (за умови зайнятості ділянки 1-5СП) до її розмикання тому, що для неї нема попередньої ділянки. Але секція НАП не має стрілок, тому і нема небезпеки їх передчасного переводу. Розгляд роботи схем маршрутних реле в маршрутах відправлення по світлофору ЧІІ, маневрового від М13 за М19 і маневровий від М7 за МЗ відбувається без презентації. Робота маршрутних реле в цих маршрутах повністю аналогічна, за винятком зустрічних маршрутів. В них першим збуджується реле 2М, а потім 1М. Слід зрозуміти умови збудження перших і других маршрутних реле. Умови збудження першого маршрутного реле – поїзд на дану ділянку вступив, а попередня - розімкнута.Умови збудження другого маршрутного реле – поїзд дану ділянку звільнив, а на наступній – знаходиться. В колах маршрутних реле передбачено захист від неправильного збудження у випадку неодночасної роботи колійних реле. Під неодночасною роботою колійних реле розуміють неодночасне їх збудження після відновлення їх живлення (наприклад, вимкнулись обидва фідери, в тому числі і живлення рейкових кіл, а потім відновилось). Цей захист виконано подачею живлення на маршрутні реле від полюса ММ (МИНУС ЛУЧЕВОЙ). Живлення в даному полюсі з’явиться при умові, що всі до одного колійні реле ввімкнулись. Якщо хоча б в одному промені живлення РК нема живлення, то і в полюсі ММ його не буде. В колах маршрутних реле включаються контакти реле Р для всіх видів розмикання невикористаного маршруту.  
ІV. Закріплення нового матеріалу: · відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом; · повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу. 10-15 хв.
V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання: 1) Вивчити матеріал за літературою Л.1 на ст.227-235. 2) Закріпити знання схем керування світлофорами. 3) Володіти технічною мовою. 10 хв.
Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів..

Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал