Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Робота з олівцем і гумкою.






Мета. 1. Ознайомлення з поняттям “інформація”.

2. Знайомство з можливостями графічних редакторів.

3. Повторення правил роботи з олівцем у графічному pедакторі Paint.

4. Відпрацювання умінь роботи з гумкою;

5. Створення малюнка за допомогою олівця та гумки.

6. Розвиток логічного мислення, творчих здібностей, просторової уяви.

7. Виховання інтересу до предмета інформатики.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повторення правил техніки безпеки.

Гра “Закінчи речення”

– Заходити у комп’ютерний клас потрібно … (спокійно, не поспішаючи);

– Від монітора сиди на відстані … (не менше 50см);

– На клавіші потрібно натискати … (плавно, без різких ударів);

– Строго забороняється торкатися … (роз’ємів, проводів, кабелів);

– Строго забороняється включати і виключати апаратуру без … (дозволу вчителя).

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Діти демонструють малюнки, виконані на альбомному аркуші, за темою

“Бабусине подвір’я”.

- Чи все відразу у вас виходило при виконанні роботи? (Ні).

- Якими інструментами ви користувалися? (Олівцем, гумкою)

- Яку операцію ви виконували гумкою?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми познайомимося, як працювати гумкою в графічному редакторі Paint. Спробуємо створити власні малюнки за допомогою олівця і гумки.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

Коли ми хочемо створити малюнок на папері, потрібно користуватися олівцем і гумкою. Згадаємо, як ми працювали в графічному редакторі Paint олівцем. Наводимо вказівник мишки на панель інструментів і натискуємо лівою кнопкою мишки на значок «олівець». Під панеллю інструментів відкривається віконечко, в якому ми можемо вибрати товщину ліній, натиснувши на обране лівою кнопкою мишки. На палітрі кольорів вибираємо колір, яким будемо малювати.

2.Робота з підручником.

Читання вчителем статті на ст.29.

- Де знаходиться гумка на панелі інструментів?

- Як нею користуватися?

3. Релаксація. Зарядка для очей.

4. Практична робота на комп’ютері.

- Тепер ми вміємо користуватися не лише олівцем, а й гумкою. Спробуємо створити власний малюнок – гриб.

V. Фізкультхвилинка.

Петрик йшов, йшов, йшов

І грибок знайшов.

Взяв в корзинку й далі пішов…

(Ягідку, горішок)

VI. Продовження вивчення нового матеріалу.

1.Слухання звукозапису про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію.

2. Бесіда.

- Що таке інформація? Наведіть приклади.

3. Закріплення вивченого.

Робота в парах.

Діти повідомляють один одному різну інформацію.

4. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.

Завдання (підручник, ст.29)

VII. Підсумок уроку.

-З яким новим інструментом в графічному редакторі Paint ви познайомились?

- Як ним користуватись?

- Що таке інформація?

Заслуховування кращих пар.

Додаток

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал