Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № ___ Дата __. Мета: обговорити з учнями, які небезпечні місця є у мікрорайоні школи; формувати
Тема: ДЕ МОЖНА ГРАТИСЯ, А ДЕ — НІ Мета: обговорити з учнями, які небезпечні місця є у мікрорайоні школи; формувати у школярів уміння обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров'ю; допомогти засвоїти загальні правила безпечної поведінки дітей надворі; вчити відмовлятися позичати свої речі (велосипед, мобільний телефон) незнайомим і малознайомим людям; виховувати обережність, обачливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ — Де можна переходити залізничну колію? — Розкажіть правила переходу через залізничні переїзди. — Чому гратися на залізниці небезпечно? — Пригадайте казку К. Чуковського ≪ Бармалей≫. Чому із дітьми сталося нещастя? — Дітям важливо вміти обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров’ю. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Саме про безпеку надворі ми сьогодні й поговоримо. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення вчителя — Ви дорослішаєте, і батьки відпускають вас самих гуляти все далі й далі від дому. Але пам’ятайте: дорослі завжди повинні знати, де ви гуляєте і коли повернетеся. 2. Робота за підручником (с 102-104) — Яке місце для гри є найзручнішим у місті? — Де на дитячому ігровому майданчику слід бути особливо обережними? — Розгляньте фотографії на с. 102. Де можна пограти в рухливі ігри, футбол, бадмінтон? — Розгляньте малюнки на с. 103. Як поводитися з незнайомими людьми? Які поради допоможуть уникнути небезпеки? 3. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота в групах — Об’єднайтесь у чотири групи: ≪ Велосипед≫, ≪ Самокат≫, ≪ Мобільний телефон ≫, ≪ Скейт≫. Розіграйте сценки, як можна відмовити малознайомим дітям у проханні позичити ваші речі. 2. Вправа «Мозковий штурм» — Добре, якщо біля твого будинку є ігровий чи спортивний майданчик, тихий сквер або парк. Але поряд може бути чимало місць, небезпечних для ігор і розваг. Це дороги, якими мчать автомобілі; будівельні майданчики і напівзруйновані будівлі, що приховують безліч небезпек; трансформаторні будки та електричні підстанції, біля яких може уразити електричним струмом. — Поміркуйте, де біля вашого будинку безпечно гуляти, а де — небезпечно. Запам’ятайте! Обирайте безпечні місця для ігор та розваг. 3. Розгадування ребусів (с. 104) 4. Тест ォ Так чи ні? サ 1) Ігри у піжмурки можна проводити: О між будинками; О У покинутих будинках та новобудовах; О на деревах; О біля трансформаторних будок і щитових. 2) Профілактикою пограбувань є такі дії: О носити із собою коштовні речі; О не носити ключ так, щоб його було видно; О не ховати ключ під килимком перед дверима; О не називати свою адресу незнайомим; О не приводити додому незнайомих. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Які місця для ігор і розваг ви обираєте на вулиці? — Які місця для ігор і розваг ви не обираєте на вулиці? Чому? — Розкажіть, чи є біля школи небезпечні місця для ігор. — Обговоріть з членами родини небезпечні місця для розваг біля вашого будинку. — Якщо ви потрапили у біду, до кого будете звертатися по допомогу? — Розкажіть про ці правила вдома.
|