Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № _____ Дата _____. Мета: ознайомити учнів з правилами поведінки під час грози в лісі, в степу; навчати
Тема: ЩОБ НЕ ЗАБЛУКАТИ... ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНИХ СИТУАЦІЙ НА ПРИРОДІ Мета: ознайомити учнів з правилами поведінки під час грози в лісі, в степу; навчати уникати зустрічі з дикими тваринами; роповісти, як діяти, якщо загубився чи заблукав; розвивати навички правильної поведінки; виховувати впевненість та силу волі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування — Який одяг і взуття слід обирати для прогулянок? — Розкажіть, як ви одягаєтеся на прогулянку на природу влітку, взимку. — У які ігри на природі ви любите грати? — Ви вже знаєте, як безпечно поводитись у різних життєвих ситуаціях, до кого можна звернутися по допомогу. А от якщо поблизу нікого немає — людина залишається наодинці? Як діяти? Які небезпеки можуть загрожувати на природі? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як діяти під час грози в лісі, в степу, а також, — у випадках, якщо загубився, заблукав у лісі, горах, степу. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 115-119) — Розгляньте фотографію на с. 115. Чому не можна вирушати на природу самому, без дорослих — батьків, учителів? — Розгляньте малюнок на с. 116. Як слід поводитися, щоб не заблукати? — Що слід робити, якщо ви загубили-таки дорогу, відстали від дорослих? 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Розповідь учителя — Що може трапитися на відпочинку Прогулянку на природі можуть зіпсувати погана погода, зустріч зі зловмисниками чи дикими звірами, інші несподіванки. Небезпечна ситуація може статися будь з ким і будь-якої миті. Тому дітям вашого віку не можна ходити далеко без дорослих. — Пригадайте свій найменш удалий відпочинок на природі. Розкажіть, що його зіпсувало. — Назвіть неприємності, які підстерігають на відпочинку. — Які ще небезпечні ситуації можуть трапитися? 2. Руханка — Утворіть коло, оберіть ведучого і пограйте в гру ≪ Безпечно — небезпечно≫. Ведучий називає певну дію (користуватися мобільним телефоном, ховатися у низинці...) та запитує будь-кого, чи безпечно це робити під час грози. Той, хто припустився помилки, стає ведучим. Запам’ятайте! Блискавка влучає у найвищу точку на місцевості. 3. Продовження роботи за підручником (с. б) — Розгляньте малюнки на с. 118-119. Як поводитися, якщо гроза застала тебе в лісі? — Як поводитися, якщо гроза застала тебе на відкритій місцевості, наприклад, у степу? — Як поводитися, якщо гроза застала тебе у горах? — Чого не можна робити під час грози? — Яких диких тварин можна зустріти у лісі? — Розгляньте малюнки на с. 120. Як поводитися, якщо натрапив на дику тварину? 4. Робота над загадками • Навпіл небо розтинає, У цей час іде гроза. Діток гуркотом лякає. Жалить землю, як оса. (Гроза) • Я страшенний боягуз, Всіх на світі я боюсь. В полі, в лісі навкруги — Скрізь у мене вороги. (Заєць) • Ходить хмуро між дубами, Хижо клацає зубами. Весь, як є, — жорстока лють, Очі так її і ллють. Зачаївся ось, примовк. Грізний звір цей, звісно,., (вовк). 5. Гра ォ Так чи ні? サ • Збираючись на прогулянку до лісу, із собою потрібно взяти ліхтарик, аптечку, сірники, воду, їжу. (Так) • 3 продуктів треба взяти консервовані овочі, варення у скляних банках. (Ні) • Зустрічей з хижими звірами краще уникати. (Так) • Під час грози краще захиститися парасолькою. (Ні) • Хороша схованка під час грози — високе дерево. (Ні) VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Гра «Інтерв'ю» — Що робитимеш, коли заблукаєш у лісі, горах чи степу? — Чого не робитимеш? — Які поради запам’ятав? — Що було новим і незвичним? — Розкажи, як слід поводитися під час грози. Чого робити не можна? — Як не натрапити на диких тварин? — Що треба робити, натрапивши на дику тварину?
|