Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № _____ Дата _____. Мета: навчати учнів визначати риси свого характеру; розвивати вміння порівнювати,
Тема: САМООЦІНКА ХАРАКТЕРУ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ РИС ВЛАСНОГО ХАРАКТЕРУ Мета: навчати учнів визначати риси свого характеру; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати; сприяти пізнанню себе, своїх рис характеру. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ — Назвіть позитивні та негативні риси характеру людини. Які з них є у вас, а які ви хочете виховати в себе? — Які риси характеру ви найбільше цінуєте у людях? Чому? — Психологи налічують близько півтори тисячі рис особистості, за якими можна характеризувати людину. Неосяжний і різноманітний світ, у якому ми живемо. Він ставить перед людиною безліч загадок. Найбільшу загадку сформулювали ще давні греки, написавши на одному зі своїх храмів: ≪ Пізнай самого себе≫. І людина пізнає. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви зможете більше дізнатися про себе як особистість. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Читання оповідання Іллі Бутмана «Боягуз» БОЯГУЗ Жили-були двоє друзів — Ромчик і Дмитрик. Ромчик був боягузом, а Дмитрик — хоробрим хлопчиком. Якось друзі почули крик дівчинки, яка тонула в річці. Боязкий Ромчик так злякався за дівчинку, що кинувся її рятувати. А хоробрий Дмитрик, який ні за себе, ні за інших не боявся, пішов собі далі. Повертаючись зі школи, Ромчик завжди боявся, що мамі, яка втомилася на роботі, доведеться прибирати квартиру, і тому сам мив за собою посуд. А Дмитрик не знав страху і ніколи мамі не допомагав. — І чого ти завжди боїшся! — казав Дмитрик.— Бери приклад з мене. Ось я бачив сьогодні, як хлопчики ображали дівчинку, але це мене анітрішки не злякало. — Хто з хлопчиків уважав себе хоробрим? — А кого з них ви вважаєте хоробрим? — Чи правильно оцінювали себе Ромчик і Дмитрик? Доведіть свою думку. 2. Розповідь учителя — Самооцінка — це те, як люди оцінюють себе. Буває занижена, завищена і реалістична самооцінка. Занижена самооцінка — це коли людина вважає себе гіршою за інших, завжди зменшує свої здібності й досягнення. Завищена самооцінка — це коли людина незаслужено звеличує себе, перебільшує власні досягнення, а успіхи інших не помічає або применшує. Реалістична самооцінка — це коли людина ставиться до себе так само добре, як і до інших. Вона не перебільшує і не зменшує своїх здобутків. Це допомагає їй почуватися впевнено і вказує напрям для розвитку. Запам’ятайте! Реалістична самооцінка допомагає почуватися впевнено і вказує напрям для розвитку. 3. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Рольова гра ォ Чарівний стілецьサ. Учні називають риси характеру дитини, що сидить на ≪ чарівному стільці≫. ≪ Чарівний стілець≫ не має висвітлювати негативні якості. 2. Вправа ォ Мій портрет у променях сонцяサ — На аркушах паперу намалюйте сонце. У центрі сонячного кола напишіть своє ім’я. Потім уздовж променів напишіть власні позитивні риси характеру (наприклад, скромність, турботливість, наполегливість, доброзичливість, відповідальність тощо). Визначте риси, які б ви хотіли вдосконалювати у собі самому. Обміркуйте, яким шляхом це можна зробити. 3. Вправа ォ Риси характеруサ — Протягом 5 хв напишіть якнайбільше рис характеру, що, на вашу думку, необхідні успішній людині (писати краще у стовпчик). Після закінчення часу кожен учасник по черзі (по колу) називає одну з рис. Після того, як була названа риса, учасники відзначають, чи записана вона в кого-небудь. Якщо так, позначають цю рису у своїх записах певним знаком, аби не повторювати інших. Після перерахування всіх рис у ході спільного обговорення визначають найбільш важливі риси характеру успішної людини. — Визначте риси, які б ви хотіли вдосконалювати в собі самому. Обміркуйте, яким шляхом це можна зробити. 4. Вправа ォ Самооцінкаサ — Самооцінка відіграє важливу роль у самовихованні, у становленні характеру. Людина вчиться свідомо керувати своєю поведінкою, виховувати в собі позитивні і стримувати негативні риси характеру. Я пропоную вам вправу, яка, можливо, допоможе вам стати кращими. Аркуш розділіть на 2 стовпчики. Лівий: яких рис характеру я хотів би позбутися? Правий: яких хотів би набути? За 1 хв напишіть якомога більше рис (не менше 3). До якостей з лівого стовпчика доберіть антоніми, впишіть їх у правий стовпчик, а з лівого — викресліть. Оберіть найважливіше та уявіть себе таким. 5. Робота в групах — Уявіть магазин, де ви можете обміняти одну рису свого характеру на іншу. По черзі скажіть, що ви хотіли б віддати, а що замість цього придбати у такому магазині. Запам’ятайте! Виховуйте у собі риси характеру, що зміцнюють здоров’я: працьовитість, чуйність, щирість, чесність. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Як ви розумієте прислів’я ≪ Не кажи — не вмію, а кажи — навчусь≫? — Чи можна вдосконалити характер?
|