Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № __ Дата __. Мета:пояснити учням, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити;
Тема: ТИ — СПІВРОЗМОВНИК. ПРАКТИЧНІ РОБОТИ. ЯК ЗРОБИТИ ПРИЄМНІСТЬ ІНШОМУ. ЯК ПОПРОСИТИ ПРО ПОСЛУГУ ЧИ ДОПОМОГУ
Мета: пояснити учням, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити; розповісти про переваги впевненого і толерантного спілкування та недоліки пасивного й агресивного спілкування; навчати розпізнавати вербальні і невербальні ознаки активного слухання; виховувати толерантне ставлення до точки зору інших. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Що таке толерантність? — Як слід ставитися до людей, які мають проблеми зі здоров’ям? — Яку людину можна назвати толерантною? — Поміркуйте, чим ви можете допомогти людям, які мають проблеми зі здоров’ям. — Для чого людині потрібне спілкування? (Щоб обмінюватися новинами, допомагати одне одному, дружити, підтримувати, підбадьорювати тощо.) — З якою людиною вам приємно спілкуватися? (Ввічливою, доброзичливою, привітною, вдячною, чемною, яка вміє слухати, не перебиває тощо — таку людину називають приємним співрозмовником.) — Що треба вміти робити, щоб бути приємним співрозмовником? (Уважно слухати, тактовно висловлюватися, чемно попросити, не забувати дякувати людям, доброзичливо вітатися і прощатися, обов'язково вибачатися тощо.) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроді ви дізнаєтеся, яким буває спілкування. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (б. 61-64) — Що дає людині спілкування? — Розгляньте малюнки на с. 61. Як потрібно слухати співрозмовника? — Що свідчить про те, що людина уважно слухає (опишіть її вираз обличчя, положення тіла, міміку, жести...)? — Як можна зрозуміти, що тебе не слухають? — Про кого кажуть: ≪ В одне вухо влітає, а в друге — вилітає≫? — Як підтвердити, що ти згоден з думкою мовця? Запам’ятайте! Уміння слухати — найважливіше у спілкуванні. — Розгляньте малюнки на с. 62 вгорі. Яку поведінку називають впевненою? — Розгляньте малюнки на с. 62 внизу. Яку поведінку називають пасивною? — Розгляньте малюнки на с. 63. Яку поведінку називають агресивною? 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 63) — Що ви дізналися про мову жестів? 2. Читання вірша Лесі Вознюк НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ПОЯВУ МОВИ Колись первісні люди не знали ані слова, нахмурювали брови, хапалися за списа, не вміли пояснити: це — мамонт, то — Стрічали друзів з миром, усміхнено, Корова. охоче, Вони порозумітись старались між і дивувались щиро, до неба звівши очі. собою — А потім, щоб онукам про все це
|