![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Безпека при заняттях спортом
Мета: розширити уявлення учнів про види активного відпочинку, про можливі небезпеки при катанні на роликах, скейтбордах, велосипеді; навчати школярів використовувати засоби захисту під час занять спортом, обирати безпечні місця для активного відпочинку; виховувати обережність, відповідальність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Що впливає на працездатність людини? — Які вправи підвищують працездатність? — Як ви вважаєте, коли у вас працездатність вища — зранку, вдень чи ввечері? У який день тижня? — Деякі учні ніколи не роблять фізкультурних пауз під час виконання домашніх завдань, вважають їх непотрібними. Доведіть, що вони помиляються. — Який найкращий для себе час на виконання домашніх завдань ви встановили? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види активного відпочинку. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 23-27) 1) Читання статті «Про активний відпочинок». — Доведіть, що найкращим відпочинком є зміна одного виду діяльності на інший. — Чому активний відпочинок особливо потрібен дітям? — Що необхідно дітям для нормального росту й розвитку? — Яких правил безпеки слід дотримувати під час гри? — Назвіть відомі вам види активного відпочинку для дітей. — Які правила безпеки ви запам’ятали? — Які вам відомі види спорту? — Якими видами спорту ви захоплюєтеся? — З ким можна порадитися, яким видом спорту вам краще займатися? — Що цікавого про ковзани ви дізналися? 2) Робота за малюнками (с. 23-24). — Розгляньте фотографії на с. 23. — Розкажіть, що роблять учні під час перерви. — А як ви відпочиваєте на перервах? — Розгляньте фотографії на с. 24-25. — Які емоції у дітей на фотографіях? Чим корисні заняття спортом? 2. ФізкуЛьтхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота в парах За допомогою схеми назвіть види активного відпочинку. — По черзі розкажіть про свій улюблений активний відпочинок. Запам’ятайте! Активний відпочинок — важлива частина життя.
2. Бесіда з елементами розповіді — Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я. Вони знімають напруження і покращують настрій. Під час руху серце починає битися частіше, прискорюється кровообіг і поглиблюється дихання. Біг, стрибки, плавання тренують м’язи, формують правильну поставу і навіть допомагають швидше вирости. — Де у вашому населеному пункті можна навчитися кататися на роликах, скейті, велосипеді? — Як називають доріжки, призначені для велосипедистів? Запам’ятайте! Активний відпочинок зміцнює здоров’я. 3. Робота в групах — Яких правил безпеки слід дотримувати під час занять спортом? — Розкажіть, хто із вас потрапляв у небезпечну ситуацію, катаючись на роликах, скейті чи велосипеді. — Де це сталося? — Що спричинило небезпечну ситуацію? — Як можна було уникнути небезпеки? — Які існують засоби захисту для занять активними видами спорту? Запам’ятайте! Під час занять активними видами спорту одягай шолом та інші засоби безпеки. 4. Продовження роботи за підручником (г. 26-27) 1) Розгадування ребусів. Спорт, гра. 2) Робота в групах. — Поясніть прислів’я. Ходи більше — проживеш довше. 3) Робота над загадками. З нетерпінням зиму ждуть, Лід малюють — іскри йдуть! Гострі та стрімкі вони. Мають назву... (ковзани). Всі його ногами б’ють, Відпочити не дають. Він не журиться, не плаче — На зеленім полі скаче. (М’яч) 4) Розучування гри «Лисиця і заєць». VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Які види відпочинку є активними? — Які види відпочинку є пасивними? — Де можна кататися на роликах, скейтбордах, велосипедах, самокатах? — Які засоби захисту під час занять спортом вам відомі?
Урок 7. Дата _____ Тема: ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; розповісти про основні чинники зниження і посилення захисних сил організму; формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати бажання турбуватися про своє здоров'я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Що означає ≪ бути охайною людиною≫? — Як ви вважаєте, чи можна сказати, що ви охайні? — Пригадайте, я к і поради стосовно одягу і взуття вам дають батьки. Чи завжди ви до них дослухаєтеся і виконуєте їх? — Чому важливо одягатися відповідно до погоди? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про мікроби, що спричинюють хвороби. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 28-31) — Що таке мікроби? Як їх можна побачити? — Де знаходяться мікроби? — Розгляньте фотографії на с. 28. Хто такий Антоні ван Левенгук? — Який винахід зробив цей відомий голландський учений? — Які бувають мікроби? — Наведіть приклади корисних мікробів. — Які продукти виготовляють за допомогою молочнокислих бактерій? — Як називають шкідливі мікроби і хвороби, що вони спричинюють? — Як передаються хвороботворні мікроби? — Яке явище називають епідемією? — Розгляньте малюнки на с. 29. Як запобігти виникненню епідемії? — Що означають слова ≪ організм має імунітет≫? Запам’ятайте! Імунітет — це захист організму від інфекцій. Здоровий спосіб життя посилює імунітет. — Розгляньте малюнки на с. ЗО. Завдяки чому підвищуються захисні сили організму? — Яка найпоширеніша інфекційна хвороба, спричинена вірусами? — Як затримати ≪ хвороботворний десант≫? 2. Фізкультхвилинка Станем струнко! Руки в боки! Пострибаєм, як сороки, Як сороки білобокі, Стрибу-стрибу! Скоки-скоки! А тепер, як жабенята, Хочем трохи пострибати. Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! — Щоб спочила голова. JI. Кондрацька V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 32) 1) Для допитливих. — Як удома власноруч приготувати йогурт? 2) Розгадування ребусів. Хвороба, грип. 3) Робота в групах. Складання правил поведінки під час епідемії грипу. Правила поведінки під час карантину 1) Часто мий руки з милом. 2) Користуйся індивідуальним посудом і рушником. 3) Уживай більше фруктів та овочів, пий більше соків і вітамінних напоїв. 4) Не провідуй хворих на грип. Поговори з другом по телефону. 5) Захворів — не виходь з дому і виконуй поради лікаря. Запам’ятайте! Відчувши симптоми застуди, залишайтеся вдома і виконуйте поради лікаря. Дотримуйте правил безпечної поведінки під час карантину. 2. Читання вірша Лесі Вознюк «Мікроб» Усім відомо, що в хвороб у друзях вірус і мікроб. Я подивлюсь у мікроскоп на безсоромний той мікроб. Чому нахабисько малий такий кусючий, хижий, злий? Не будь мікроб таким дрібним, я швидко впорався б із ним, майстерно за один з хвостів впіймати спритника зумів. Поставив би в куток мікроб, щоб всім жилося без хвороб. — Що ви дізналися про мікробів з вірша Лесі Вознюк? — Поясніть, як інфекція потрапляє в організм. — Якими хворобами можна заразитися контактним шляхом? — Чому потрібно мити руки перед їдою? — Чому потрібно прикривати рота, коли кашляєш або чхаєш? Запам’ятайте! Довкола нас живуть мікроби та віруси. Є корисні і шкідливі мікроби та віруси. Найчастіше інфекція потрапляє в організм повітряно-крапельним або контактним шляхом. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Які бувають мікроби? — Для чого використовують корисні мікроби? — Як називаються хвороби, що спричиняють мікроорганізми? — Як мікроби можуть потрапити до організму людини? — Які заходи профілактики інфекційних захворювань слід уживати? — Що слід робити, щоб не захворіти на грип? — Які правила захисту членів родини від грипу ви запам’ятали?
Урок № _____ Дата _____ Тема: ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров'я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Що таке активний відпочинок? — Розкажіть про свій активний відпочинок. — Які переваги має активний відпочинок? — Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому? — Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайність та особиста гігієна. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 33-37) Читання статті«Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям». — Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття? — Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець. Як виглядає і почувається охайна людина? — Про що свідчить охайність людини? — Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я. — Поясніть, як слід добирати речі. — Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття. — Назвіть правила догляду за одягом. — Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали? Запам’ятай! Учись самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 33—36)
|