Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № __ дата __. Мета:роз'яснити учням правила, що допомагають запобігати конфліктам і мирно розв'язувати їх; навчати мирно розв'язувати конфлікти з однолітками; розвивати
Тема: ЯК УНИКНУТИ КОНФЛІКТУ? ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ МИРНОГО РОЗВ'ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ З ОДНОЛІТКАМИ Мета: роз'яснити учням правила, що допомагають запобігати конфліктам і мирно розв'язувати їх; навчати мирно розв'язувати конфлікти з однолітками; розвивати вміння аналізувати типові життєві ситуації; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ — Як ви вважаєте, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити? — У чому полягають переваги впевненого спілкування? — Назвіть недоліки пасивного й агресивного спілкування. — Поясніть прислів’я. • Умієш говорити — умій і слухати. • Говори мало, слухай багато, а думай — ще більше. • Умій вчасно сказати і вчасно змовчати. — Прочитайте вірш Є. Бандуренко ≪ Дуже хочуть тишини≫ (с. 64). — Чому учні не можуть домогтися тиші в класі? — Чи вміють вони слухати одне одного? — Чи виникала у вашому класі така ситуація? Мозковий штурм «Асоціації» — Що таке конфлікт? Які асоціації у вас викликає це слово? Учні називають асоціації, які викликає слово ≪ конфлікт≫. Учитель записує всі названі асоціації на дошці та зачитує. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як попереджувати і розв’язувати конфліктні ситуації. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 65-66) — Розгляньте малюнок на с. 65. Коли говорять, що виник конфлікт? — Яке тлумачення слова конфлікт ви прочитали у словниковій скарбничці? — Через що часто відбуваються конфлікти? Сварка Протистояння двох людей бійка Ворожнеча Боротьба конфлікт образа протиріччя Суперечка Сутичка зіткнення Безлад Крик Лайка — Які ≪ секрети≫ спілкування ви знаєте? — Які нові поради ви запам’ятали? — Розгляньте малюнок на с. 66. Як слід відмовлятися від небезпечної пропозиції? Запам’ятайте! Якщо виник конфлікт, слід шукати рішення, прийнятне для всіх. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (б. 67) 1) Розгадування ребусів. Суперечка, конфлікт. Практична робота. — Обговоріть ситуації. • Ти дізнався, що твоєму другові придумали образливе прізвисько. Як ти вчиниш? • Ти бачиш, як дівчинку з твого класу кривдять учні старших класів. Як ти вчиниш? • Тобі пропонують з ’ясувати стосунки бійкою. Як ти вчиниш? • Незнайома людина просить у тебе мобільний телефон, щоб зателефонувати. Як ти вчиниш?
|