Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 64. Урок розвитку писемного мовлення. Складання запрошення
Мета: формувати в учнів уміння складати й оформляти запрошення з орієнтацією на читача; закріплювати навички вживання звертань; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати уважне ставлення до людей, культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра «Шифрувальник» Ця буква стоїть в алфавіті між буквами «ер» і «те». (С) Перша буква у слові вінок. (В) Остання буква алфавіту. (Я) Що стоїть посередині Полтави? (Т) Буква ця, неначе бублик, мов обручик, — хоч котись! Здогадався? Посміхнись, називай, не помились. (О) 2. Складання «Асоціативного куща» — Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово свято? — Яке ж свято наближається? (Новий рік) 3. Робота довідкового бюро (розповіді учнів) (див. додатковий матеріал до уроку на с. 146) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ — У святкові дні люди запрошують одне одного на гостину, щоб поділитися своєю радістю, вітають одне одного листівками, телеграмами. — Кому можна написати запрошення? (Рідним, друзям, знайомим) — Сьогодні на уроці ви будете вчитися правильно писати запрошення. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Ознайомлення з поняттям «запрошення» • Запрошення є символічним вираженням особливої уваги до їхнього одержувача. • Запрошення можуть адресуватися конкретній особі, кільком особам або цілому колективу. • Запрошення містять пропозицію взяти участь у певному заході. • Чим багатолюдніші прийоми ви збираєтеся зробити, тим раніше слід запрошувати на нього гостей: за 10 днів або за тиждень. 2. Виставка-огляд різних видів запрошень Доцільно звернути увагу учнів на те, що запрошення — важливий атрибут підготовки до торжества. Люди, що одержали запрошення, у першу чергу звертають увагу на оформлення й прикраси запрошувальної листівки. 3. Робота за малюнками до вправи 232 (с. 102) — Розгляньте малюнки, вміщені у підручнику. — За допомогою чого можна запрошувати гостей на певну подію? (Запрошувати гостей можна по телефону, особисто, письмово, за допомогою електронної пошти.) 4. Ознайомлення зі структурою написання запрошення 5. Робота з мовним матеріалом Стандартні вирази запрошень • Запрошуємо Вас; тебе; • маємо честь запросити Вас на; • дозвольте запросити Вас; • будемо вдячні Вам за участь; • ми були би вдячні Вам, якби Ви змогли відвідати; • прийміть наше запрошення; • просимо взяти участь... Матеріал для написання запрошення • На вже готових листівках з готовим текстом запрошення і в конвертах. Такі листівки купують у магазині. • На готових листівках без готового тексту. Туди потрібно вписувати текст власноруч, індивідуально. • На листівках чи оригінальних запрошеннях з паперу, тканини абопергаменту. Такий вид запрошень найдорожчий, ексклюзивний. • На простому або спеціальному білому папері або папері іншого кольору із віддрукованим або особисто намальованим візерунком і картинками або без них. 6. Ознайомлення зі зразком запрошення — Прочитайте запрошення, яке склав брат Іван для своєї сестрички, на с. 102 підручника. — Чи дотримався він структури підписання запрошення? 7. Робота в «Зошиті з розвитку писемного мовлення» 8. Фізкультхвилинка 9. Самостійна робота учнів Учні складають запрошення та записують його в зошит. 10. Колективне слухання та редагування кількох учнівських робіт V. ПІДСУМОК УРОКУ — Що вчилися робити? — Які правила складання запрошень запам’ятали? — Що вдалося? Що особливо сподобалося? — Яких труднощів зазнали під час уроку?
|