Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Заняття №4
Заняття №3 Тема: Мовлення і речення Мета: учити дітей чути, відчувати, і розуміти інтонаційну завершеність речення; розвивати пам’ять, мислення, слухову увагу; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: картинки із зображенням схем речень, картинки з крапкою. Хід заняття 1. Організаційний момент. Доброго дня, діти! Спочатку сядуть ті, чиє ім’я починається з голосного звука, потім – чиє ім’я починається з приголосного. 2. Робота над смисловою та інтонаційною завершеністю речення. Вчитель-логопед читає текст, не роблячи зупинок в кінці речення, потім ставить запитання учням. Прийшла осінь ідуть дощі дмуть вітри трава жовтіє квіти в’януть опадає листя. × Сподобалось вам оповідання? (ні) × Зрозуміле воно вам? (ні) × Чому? (тому що читалося швидко, без зупинок, у розповіді не було змісту) Вчитель-логопед читає ще раз, роблячи неправильні зупинки. Прийшла. Осінь ідуть. Дощі дмуть. Вітри трава жовтіє. Квіти. В’януть, опадає листя. × Сподобалось вам оповідання? (ні) × Зрозуміле воно вам? (ні) × Чому? (оповідання не зрозуміле, бо робились неправильні зупинки, розривалось речення, порушувався його зміст) Потім вчитель-логопед читає текст правильно. Прийшла осінь. Ідуть дощі. Дмуть вітри. Трава жовтіє. Квіти в’януть. Опадає листя. Щоб зрозуміти зміст будь-якого оповідання, важливо правильно вимовити речення, робити зупинку в кінці речення. Звертається увага на те, як «підіймається» і «понижується» голос. Прийшла осінь. × На якому слові інтонація підвищується? (настала) × На якому лові інтонація понижується? (осінь) Аналогічно розбираються всі речення. Покажіть крапку, якщо речення закінчилося. Письмова робота. Запишемо оповідання за допомогою схем речень. Нагадую, що початок речення слід показувати кутом, а в кінці речення поставити крапку. Підрахуйте кількість речень, а тепер кількість речень, що починаються зі слів-предметів, кількість речень, що починаються зі слів-дій. 4. Підсумок заняття.
Заняття №4 Тема: Мовлення і речення Мета: продовжувативчити дітей чути, відчувати, і розуміти інтонаційну завершеність речення; розвивати пам’ять, мислення, слухову увагу; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: картинки із зображенням схем речень, картинки з крапкою, сюжетні картинки. Хід заняття 1. Організаційний момент. Доброго дня, діти! Спочатку сядуть ті, чиє ім’я починається з голосного звука, потім – чиє ім’я починається з приголосного. 2. Складіть речення за малюнками. Вчитель-логопед роздає кожному сюжетний малюнок. Скласти речення з двох слів за малюнками. Накреслити схему в зошиті. 3. Складіть речення за схемами. Постановка запитання до кожного слова. 4. Робота над інтонаційною завершеністю речення. × Як ви дізнаєтесь, що речення закінчилось? × Що ж вам допомагає? × За чим потрібно уважно слідкувати? × Що ми ставимо в кінці речення? Послухайте речення, накресліть схему. Насунулися хмари. Сонце сховалось. Подув вітер. Блиснула блискавиця. Загримів грім. Почався дощ. Порахуйте, скільки речень у вас вийшло (6). 5. Гра «Спіймай речення» Плесніть у долоні, коли речення закінчилось. До хвойних дерев належать: сосна, ялина, смерека. Листя у них подібне до голок. Таке листя називають хвоєю. Хвойні дерева всю зиму стоять зелені. Листяні дерева – це дуб, береза, клен, осика та багато інших. Восени у листяних дерев листя опадає. Вони з осені до весни стоять голі. 6. Перевірка зошитів та оцінювання роботи дітей на занятті.
|