Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Заняття №8
Тема: Звук і буква Е Мета: поглибити знання учнів про голосні звуки; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання, артикуляційну та дрібну моторику, навички звуко-буквеного аналізу та синтезу слів; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко», предметні картинки, 4 картинки емоцій. Хід заняття 1. Організаційний момент. Широко посміхнись губами. Відкрий рот. Кінчик язика поклади за нижні зуби, а спинку язика підніми. Вимовляй протяжно: е-е-е 2. Назвіть зображені предмети і позначте місце звука [е]. Лев, серп, зебра, мед, лебідь. 3. Напишіть літеру Ее та поєднання літер. 4. Прочитайте склади і слова. Ме ем еуа Не ен еоу Се ес оуе Мед Берег Меч Береза Лев Берет 5. Вставте букву Е і прочитайте слова. .кран м.д кр.м .кзам.н л.в к.кс .стаф.та д.нь н.рв .кскурсія ос.л п.с Жен. нес. бер. 6. Розгадайте ребус.
7. Прочитайте вірш. Брате, глянь - кричить сестричка, - Мчить на мене електричка! А тепер повзе в кімнату Величезний екскаватор!... Ой, на нас біжить кабан!... Затули мерщій екран! Цок! – і вимкнув брат Антон Телевізор «Електрон». І. Січовик. 8. Поміркуйте! Які телепередачі дивляться діти? 4 картинки із зображенням емоцій. 9. Вставте пропущені назви ознак предметів. Квітка червона, а листок … Яблуко солодке, а лимон … Помідор круглий, а огірок… Який виноград? Яка слива? Яке яблуко? За формою… За кольором… За величиною… 10. Прочитайте вірш. Підкресліть назви ознак рук. Рука Тепла і ніжна — в матусі рука. Дужа й солона вона — в моряка. У сталевара — міцна, мозолиста. Легка, мов крило, — в піаніста-артиста. В лікаря — чуйна. Шорстка — в хлібороба... Тільки ніяка вона — у нероби. Л. Савчук 11. Доберіть і допишіть потрібні слова. Я кажу — високий, ти кажи — низький. Я кажу — далекий, ти кажи — Я — веселий, ТИ — Чистий — я, а ти — Я — великий, ти — Мокрий — я, а ти — Я — м’який, а ти — Я — старий, ти — 12. Поміркуйте і домалюйте.
14. Підсумок заняття.
|