Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Заняття №12
Тема: Розрізнення звуків і букв а – о Мета: відпрацювати чітку артикуляцію звуків; активізувати мовно-руховий аналізатор; навчити учнів не тільки слухати, але й чути варіанти фонем, усвідомлювати, як відбувається артикуляція кожного звука; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко», предметні картинки. Хід заняття 1. Прочитайте склади і слова. Са – со рак – рок альбом – олія Ла – ло сам – сом аптека – опудало Ра – ро там – том ананас – молоко 2. Вставте пропущені букви а або о й прочитай слова. С. д л. к. кунь т. рт сол. м. С. н ж. р. втор сп. рт кр. к. дил Л. б м. к. ркуш сал. т жир. ф. 3. Прочитайте казку. Зафарбуйте у тексті букву а жовтим кольором, а букву о – блакитним. Вороненя і Соловей Вивела Ворона одне пташеня — Вороненя. Любила своє дитя, балувала його смачними черв’ячками. Одного разу полетіла Ворона по їжу й пропала. Уже й сонечко піднялося вище дерев, а матері все немає. Заплакало Вороненя. Почув плач Вороненяти Соловей. Затріпотіло від жалю Солов’їне серце. Залишив він своє гніздечко, прилетів до воронячого гнізда і заспівав свою чудову пісню. Навіть вітер стих, ніби заслухався. А Вороненя ніби й не чує Солов’їного співу, заходиться від плачу. Та ось почуло Вороненя: “Кар-кар! ” У ту ж мить воно перестало плакати, каже Солов’ю: – Чуєш? Це мама, моя мама співає! Замовкни, будь ласка, не пищи! – Кар-кар-кар! — долинуло зблизька, і Соловей замовк. Він перелетів на сусіднє дерево й задумався... У той вечір ліс не чув Солов’їного співу. (В. Сухомлинський) 4. Розгадайте кросворд «Птахи». Закресліть зайве слово.
5. Знайдіть інші слова у слові ЖАЙВОРОНОК.
(нора, жар, рак, рок, корова, коровай, кора, вожак…) 6. Підберіть слова до кожної схеми за зразком. Сокіл, сова, сойка, шпак, журавель, лелека. ---- --/-‘-/-- --/-‘- --/--/-‘- -‘-/-- 7. Підсумок заняття.
Заняття №13 Тема: Розрізнення звуків і букв о – у Мета: відпрацювати чітку артикуляцію звуків; активізувати мовно-руховий аналізатор; навчити учнів не тільки слухати, але й чути варіанти фонем, усвідомлювати, як відбувається артикуляція кожного звука; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко», предметні картинки. Хід заняття 1. Виразно прочитайте склади і слова. До – ду ро – ру рок – рух душ – дощ Со – су ду – до лом – лук бук – борщ Ло – лу бу – бо сом – сум штурм – шторм
|