Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Заняття №20
Тема: Буква Я Мета: поглибити знання учнів про букву Я; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання, артикуляційну та дрібну моторику, навички звуко-буквеного аналізу та синтезу слів; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко», предметні картинки. Хід заняття 1. Організаційний момент. Вигни спинку язика «гіркою», з силою то голосом видихни. Так утворюється звук [й]. Дай знай мий лий співай Ти вимов звук [й] у кінці кожного слова, після голосного. Тепер звук [й] захотів стати перед голосним [а]. промов швидко два звуки [йа]. Ці два звуки позначаються на письмі однією буквою – я. 2. Прочитайте і визначте місце букви Я у словах словах Я у реченні. 2 звуки, 1 звук 1 буква 1 склад 1 слово
[й] + [а] Ярина, Яна, Яків, Ярослав = о Надія, Зоя, Марія, Рая Я злякалася, я боялася, ну а потім я сміялася. 3. Складіть звукові схеми поданих слів.
Лялька
4. Напишіть літери Я, я, та слово Яна. 5. Вставте букву Я і прочитайте слова. Яблуко вояка олія . лина за. чий історі. . щірка маятник армі. 6. Поділіть слова на склади. Я|го|да, яблуня, ядро, ніяковіти, шия, надія, лаяти, конвалія, каятися, сміятися, яма. 7. Поясніть значення слова ЯЗИК у кожному рядку. Тримай язик за зубами. Язики полум’я піднімалися над вогнищем. Солдати були у розвідці. Вони привели «язика». 8. Підсумок заняття.
|