Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 36. Тема: Квітка – орган статевого розмноження
Тема: Квітка – орган статевого розмноження Мета: продовжити формувати знання учнів про розмноження рослин; ознайомити з будовою квітки як органа статевого розмноження; розвивати увагу, спостережливість, уяву; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища та рослин рідного краю. Обладнання і матеріали: таблиці «Будова квітки», зразки чи малюнки рослин, які мають різні типи квіток, лупа, підручник, зошит. Базові поняття і терміни: квітка, статеве розмноження, тичинка, маточка, зав’язь. Тип уроку: комбінований
Хід уроку І. Організаційний етап Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх. ІІ. Актуалізація опорних знань Поміркуйте! Білі, жовті, фіолетові, рожеві, червоні – яких тільки не побачиш у природі. Але квіток із зеленим забарвленням пелюсток майже немає, чому це так?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Проблемне питання: — Чи задумувались ви колись про те, яке значення для рослини мають квітки.
ІV. Вивчення нового матеріалу Будова квітки Квітка – це орган насінного розмноження рослини. Робота з підручником з одночасним заповненням таблиці.
V. Узагальнення і систематизація знань Лабораторне дослідження № 8 Тема: Будова квітки Мета: познайомитися з будовою та різноманітністю квіток; навчитись їх визначати. Обладнання й матеріали: зразки чи малюнки рослин, які мають різні типи квіток, лупа, підручник, зошит. Хід роботи 1. Уважно розгляньте наявні у вас квітки. Знайдіть маточку, тичинку, квітконіжку, квітколоже, оцвітину. 2. У зошитах замалюйте схему будови квітки, на якій позначте головні елементти квітки. 3. Відберіть квітку, яка має тичинку. В ній відокремте тичинку, а на ній знайдіть тичинкову нитку та пиляк. Намалюйте тичинку, а на ній позначте тичинкову нитку та пиляк. 4. З квітки з маточкою відокремте маточку. Знайдіть на ній зав’язь, приймочку маточки, стовпчик.Замалюйте в зошит маточку та позначте основні її елементи. 5. Наявні у вас квітки розподіліть на дві групи. В першу зберіть квітки, які мають просту оцвітину, а іншу — з подвійною оцвітиною. 6. Знайдіть серед квіток правильні й неправильні за симетрією, одностатеві квітки та двостатеві. 7. На основі отриманих данних заповніть таблицю
8.Зробіть висновок про взаємозвязок будови та функцій квітки.
VІ. Домашнє завдання. 1.Опрацювати матеріал підручника. 2. Підготувати міні-проект «Квіти і комахи».
|