Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок №11.
Тема: Надходження речовин у клітину. Лабораторне дослідження № 2. Рух цитоплазми в клітинах листка елодеї. Мета: ознайомити учнів з однією з ознаками живого – рухом речовин у клітині, рухом цитоплазми, зв’язком між клітинами; розвивати пам’ять, увагу, мислення; виховувати інтерес до предмету Обладнання: кольорові смужки Тип уроку: засвоєння нових знань, вмінь і навичок Хід уроку І. Організація класу Вправа " Кольоропис" Учитель прикріплює кольорові смужки на дошці і роздає на кожну парту. Колір – умовний знак емоційного стану учня. Наприклад: червоний – радісний, оранжевий – теплий, жовтий – приємний, зелений – врівноважений, синій – сумний, фіолетовий – напружений, чорний – зневіра, білий – важко відповісти. (Учні піднімають смужку того кольору, який відповідає їхньому настрою, на початку і в кінці уроку). ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Зачитування казок " Подорож клітиною" 2. " Мозковий штурм" Пригадати будову і функції складових клітини, давши відповідь на запитання: - деякі вчені порівнюють клітину з фабрикою. Чи є підстави для такого порівняння? Обговорити відповідь. Зробити доповнення щодо будови рослинних клітин: - “Я вважаю, що…” - “… тому, що…” - “Наприклад, …” 3. Знайди помилку (робота в парах) Пропоную вам схему досліду, у якому допущено помилки. Ваше завдання відшукати їх. Яка пара швидше виконає завдання, та і одержить оцінки. ü Сухе накривне скельце вертикально поставте поруч із краплиною йоду та обережно опустіть його на краплину. ü Підготуйте мікроскоп до роботи. ü Протріть предметне скло серветкою. Піпеткою нанесіть на нього 1-2 краплі розчину йоду (він забарвлює цитоплазму у світло-жовтий колір). Зайвий розчин видаліть фільтрувальним папером. ü Скальпелем або лезом безпечної бритви від соковитої луски цибулини відріжте смужку завдовжки 3-4 мм, переламайте її навпіл та зніміть пінцетом тонку верхню шкірку. Шматочок шкірки покладіть у краплину йоду на предметному склі та розправте препарувальною голкою. ü Виготовлений препарат покладіть на предметний столик мікроскопа і розгляньте його, використовуючи об’єктив малого збільшення. 4. Обговорення результатів завдання. 5. Снігова куля Учитель промовляє речення, яке закінчується певним словом або поняттям. Завдання учнів полягає у тому, щоб до останнього слова підібрати фразу, яка би починалася з цього слова та закінчувалась іншим словом, над яким будуть працювати інші учні. Наприклад: клітина… ІІІ. Вивчення нового матеріалу 1. Самостійна робота з підручником Читання тексту з використанням позначок Завдання: Читаючи текст підручника, олівцем зробіть позначення: " v" –я це знаю; " +" – нова інформація для мене; " -" – не зрозумів; "? " – дивує мене; 2. Аналіз та обговорення опрацьованого тексту. IV. Узагальнення та систематизація знань 1. Фізкультхвилинка. Руки в сторону та вгору — На носочки підніміться. Підніміть голівку вгору Й на долоньки подивіться. Руки в сторони розводим, Опускаєм плавно вниз, Присідати ми почнемо, Добре ноги розімнемо. Раз присіли — руки прямо. Встали. Знову все так само. Вправу дружно почали. Нахил вліво — раз, два, три! Повертаємося вправо. Все виконуємо гарно. Вліво, вправо повернулись. Ось розминці вже й кінець. Хто ж старався — молодець! 2. Виконання лабораторної роботи. V. Підсумок уроку. - Знову наша сьогодні вправа " Кольоропис", ми перевіримо, чи змінився ваш настрій, нагадаю позначення кольорів: червоний – радісний, оранжевий – теплий, жовтий – приємний, зелений – врівноважений, синій – сумний, фіолетовий – напружений, чорний – зневіра, білий – важко відповісти. (Учні піднімають смужку того кольору, який відповідає їхньому настрою, на початку і в кінці уроку). VI. Домашнє завдання Вивчити відповідний параграф підручника. Проблемне запитання: Чи може клітина жити без оболонки.
|