Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 9.
Тема: Будова рослинної і тваринної клітини. Мета: познайомити учнів з тваринною клітиною, порівняти будову рослинної та тваринної клітин; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційно-комунікативну компетенцію. Обладнання: сигнальні картки Тип уроку: засвоєння нових знань Добре того навчати, хто хоче все знати Хід уроку. І. Організація класу Логічна вправа " Розташуй у правильному порядку" Складіть девіз уроку з поданих слів: навчати, Добре, знати, хто, все, хоче, того. ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Бесіда за запитаннями після параграфа підручника. 2. Складання сенканів до слова – клітина. (на швидкість) Сенкан - це вірш, що складається з п’яти рядків. 1. Слово – іменник. 2. 2 прикметники. 3. 3 дієслова. 4. Речення з чотирьох слів 5. Слово-синонім. 3. Розгляньте клітини м’якоті плода кавуна, листка валіснерії, шкірочки цибулі, листка бегонії. Порівняйте їх будову, вкажіть у чому їхня подібність і відмінність. (Додаток 1). ІІІ. Мотивація навчальної діяльності - Ми маємо достатньо великий багаж знань про клітину в цілому. Але чи зможете ви застосувати свої знання під час порівняння рослинної і тваринної будови клітин? І V. Вивчення нового матеріалу План 1. Історія відкриття тваринної клітини. 2. Особливості будови тваринної клітини. 3. Порівняння рослинної і тваринної клітини (Заповнення таблиці).
V. Узагальнення і систематизація знань 1. Фізкультхвилинка Плів павутинку павучок – І заболів йому бочок. Встанем разом на хвилинку Й проведем фізкультхвилинку. Руки вгору, руки вниз. Вліво, вправо повернись. Сіли – встали, сіли – встали Кошенята заплигали. У долоньки заплескали. І за парти посідали. 2. Гра " Світлофор" Учитель зачитує терміни з теми. Учні за допомогою сигнальних кольорових карток дають відповідь, чи є ця структурна одиниця в будові тваринної клітини: v зелений колір (з) – правильно; v червоний (ч) – неправильно; v жовтий (ж) – термін не належить до даної теми. Завдання: 1. Цитоплазматична мембранна. (з) 2. Еритроцити. 3. Вакуолі. (ч) 4. Ядро. (з) 5. Мітохондрії. (з) 6. Ендоплазматична сітка. (з) 7. Вакуолі. (ч) 8. Пластиди. (ч) 9. Комплекс Гольджі. (з) 10. Фотосинтез. (ж) 3. Розгадування кросворду " Будова рослинної клітини" Запитання 1. Їх назва походить від слова вакуум – порожній. 2. Вони надають рослинам зеленого забарвлення. 3. Зелений пігмент рослин. 4. В’язка, напіврідка речовина в клітині. 5. Отвори клітинної оболонки. 6. Захищає внутрішній вміст клітини. 7. Завдяки їм органи рослин набувають різного забарвлення.
Відповіді: 1. Вакуолі. 2. Хлоропласти. 3. Хлорофіл. 4. Цитоплазма. 5. Пори. 6. Оболонка. 7. Пластиди.
4.Вправа " Закінчити речення" 1) Клітина – це… 2) Органели клітини – це… 3) Ядро – це… 4) Пластиди – це… 5) Вакуолі – це… 6) Клітинна стінка – це… VI. Підсумок уроку Продовжити речення: На сьогоднішньому уроці мені сподобалось… Я дізнався (лася) багато нового, зокрема… Це знадобиться мені в житті, бо… VII. Домашнє завдання
|