Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 10.






Тема: Практична робота № 2. Виготовлення мікропрепаратів шкірки луски цибулі та розгляд її за допомогою оптичного мікроскопа.

Мета: продовжити формувати знання учнів про будову клітини, повторити правила роботи зі збільшувальними приладами, навчити виготовляти тимчасові мікропрепарати на основі препарату шкірочки соковитої луски цибулі; продовжувати розвивати практичні вміння поводження з лабораторним обладнанням; виховувати товариськість, охайність

Обладнання: мікроскоп, предметні та накривні скельця, склянка з водою, фільтрувальний папір, йод, піпетка, цибулина, готові мікропрепарати.

Тип уроку: застосування набутих знань

Хід уроку

І. Організація класу

1. Вправа " Який у тебе настрій? "

Вчитель пропонує учням різнокольорові кружечки. Кожен повинен вибрати той кружечок, який йому сподобався. Потім коментує, що кожен колір відповідає певному настрою.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Робота в парах.

Завдання: За допомогою діаграми Вена складіть порівняльну характеристику органоїдам рослинної і тваринної клітини.

2. Тестовий контроль з взаємоперевіркою.

1) Рослинна клітина оточена:

а) плазматичною мембраною; б) клітинною стінкою;

в) обома компонентами; г) немає оболонки.

2) Рідкий вміст клітини називають:

а) цитоплазма; б) ядро; в) вакуоля.

3) До постійних структур належить:

а) зерна крохмалю; б) хлоропласти; б) кристали солей.

4) Якого компоненту немає у тваринній клітині:

а) ядра; б) мітохондрій; в) вакуоль.

5) До тимчасових структур належать:

а) краплини жиру; б) апарат Гольджі; в) мітохондрії.

6) Функція ядра:

а) запасає воду; б) запасає поживні речовини;

в) зберігає спадкову інформацію.

Відповіді: 1) б; 2) а; 3) б; 4) в; 5) а; 6) в

 

3. Правила техніки безпеки під час виконання лабораторних робіт.

4. Повторення правил роботи з мікроскопом.

ІІІ. Виконання практичної роботи

1. Підготуйте мікроскоп до роботи.

2. Розгляньте запропоновані вам готові мікропрепарати. Знайдіть основні складові рослинних клітин.

3. Розгляньте послідовність дій під час приготування препарату зі шкірки цибулі.

4. Протріть предметне скло серветкою. Піпеткою нанесіть на нього 1-2 краплі розчину йоду (він забарвлює цитоплазму у світло-жовтий колір). Зайвий розчин видаліть фільтрувальним папером.

5. Скальпелем або лезом безпечної бритви від соковитої луски цибулини відріжте смужку завдовжки 3-4 мм, переламайте її навпіл та зніміть пінцетом тонку верхню шкірку. Шматочок шкірки покладіть у краплину йоду на предметному склі та розправте препарувальною голкою.

6. Сухе накривне скельце вертикально поставте поруч із краплиною йоду та обережно опустіть його на краплину.

7. Виготовлений препарат покладіть на предметний столик мікроскопа і розгляньте його, використовуючи об’єктив малого збільшення (х 8).

8. Дивлячись в окуляр лівим оком, знайдіть у полі зору мікропрепарат і за допомогою гвинтів установіть його найчіткіше зображення.

9. Роздивіться контури клітинних стінок, в яких помітні пори. Виберіть у полі зору 3-4 клітини, в яких добре помітно сірувате ядро, велику вакуолю (вона може займати майже весь об’єм клітини) та зернисту цитоплазму золотистого кольору у вигляді тяжів у центрі клітини або суцільного шару поблизу її стінок.

10. Не зміщуючи препарат на предметному столику, замініть об’єктив (застосуйте об’єктив більшого збільшення)

11. Регулюючи мікрогвинтом чіткість зображення, розгляньте окремі складові клітини.

12. Замалюйте кілька клітин шкірки цибулини. Позначте складові частини клітини, які ви побачили, і підпишіть їх.

13. Запишіть у зошит висновки, зроблені на підставі виконаних досліджень.

ІV. Підсумок заняття.

1. Учні знову обирають колір за власним настроєм. Роблять висновки змінився він чи ні після уроку. Чому?

V. Домашнє завдання

Скласти казку «Подорож клітиною»

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.005 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал