Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Тема. тато, мама, я
програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про сім’ю, роль мами і тата в сім’ї; закріплювати знання про повне ім’я та ім’я по батькові; вчити правильно вживати прийменники з іменниками; формувати навички вжи-
вання іменників у формі орудного відмінка; учити розрізняти і правильно називати будівельні деталі, виробляти уміння виготовлювати нескладні меб- лі; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять; виховувати по- вагу і любов до тата й мами. Словник: активізувати вживання слів мама, матуся, матінка, татусь, таточко, татуньо, сім’я. матеріал: «чарівна» квітка, фотографії сімей, картина із зображенням кім- нати з побутовими предметами на липучках, цеглинки, кубики, іграшки.
Хід заняття В и х о в а т е л ь. Подивіться, яка чарівна квітка з’явилася у нас. Давай- те подивимось, що всередині квіточки.
Д і т и. Фотографії. В и х о в а т е л ь. Хто на них зображений? (Мами, тата, діти.) — Як сказати одним словом? (Сім’я.) — Знайдіть кожен свою сім’ю. Як звати маму (тата, тебе)? — Давайте лагідно покличемо маму (тата).
Дидактична гра «назви лагідно» Діти добирають пестливі слова: матусю, матінко, татусь, таточко... В и х о в а т е л ь. Як ви допомагаєте мамі вдома? — Давайте допоможемо їй прибрати кімнату. (Діти розкладають речі в кімнаті.) — Куди ви поклали сукню? (Відповіді дітей.) — Куди поставили вазу?
— У мене є ще фотографії. Давайте їх розглянемо. Скажіть, куди і з ким йдуть діти.
Дидактична гра «Куди і з ким я йду» В дитсадок — із мамою, В магазин — з бабусею, На риболовлю — з дідусем тощо. В и х о в а т е л ь. Подивіться, що трапилося зі стільчиком! Хто ж нам допоможе його полагодити? (Відповіді дітей.) — Як ми звернемося до тата? Д і т и. Тату, полагодь, будь ласка, стільчик! (Діти вправляються у вимові речення.) В и х о в а т е л ь. Давайте і ми з вами змайструємо стільчики для ігра- шок. З чого ми їх зробимо? (Із цеглинок і кубика.) (Показ вихователем дій, робота дітей. Вихователь показує, як із цеглинок і ку- бика зробити стільчик (шляхом приставляння).) — Кого ми посадимо на стільчики? (Діти граються іграшками.)
підсумок В и х о в а т е л ь. Як піклуються мама з татом про дідуся та бабусю? — Як ви допомагаєте бабусі, дідусеві, мамі й татові? (Відповіді дітей.)
|