Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 6. програмовий зміст:закріплювати знання дітей про сім’ю; вчити дітей розглядати картину і сприймати її зміст; формувати уміння складати роз- повідь






тема. моя сім’я

програмовий зміст: закріплювати знання дітей про сім’ю; вчити дітей розглядати картину і сприймати її зміст; формувати уміння складати роз- повідь, закінчуючи фрази (за допомогою вихователя); виробляти навички вимовляти трискладові та чотирискладові слова; розвивати зв’язне мовлен- ня, увагу, спостережливість; виховувати доброзичливість, почуття любові і поваги до своїх рідних.

Словник: сім’я, мама, тато, дідусь, бабуся, донька, синок, діти.

матеріал: макет будиночка, куща, фотографії сімей, картина.

 

Хід заняття

— Діти, погляньте, що з’явилося у нашій групі? (Будиночок.)

— Подивіться, який незвичайний кущ росте біля будиночка. Чому він незвичайний? Що на ньому є? (Фотографії сімей.)

— Як ви думаєте, хто живе в цьому будиночку?

— Чи може тут жити сім’я?

— Кожен візьміть фотографію своєї сім’ї. Розкажи, Сашко, хто це? (Діти називають членів сім’ї.)


 

Дидактична гра «який?»

мета: вчити дітей добирати епітети до слів тато, мама, бабуся, дідусь. Запитання до дітей

— Дмитрику, яка в тебе мама?

— Катрусю, який в тебе тато?

— Яка бабуся у Владика?

— Давайте тихенько заглянемо у віконечко.

(Відчинити вікониці. У вікні з’являється картина.)

— Хто тут зображений? (Бабуся, дідусь та ін.)

 

Дидактична гра «плещемо в долонечки»

мета: вчити дітей чітко промовляти трискладові слова.

Вимова трискладових слів: ма-тін-ка, ма-му-ня, ба-бу-ня, ді-ду-ню, ді- ду-сик.

— Давайте усі разом складемо оповідання про цю сім’ю. Я буду почина- ти речення, а ви закінчувати їх.

(Складання розповіді дітьми шляхом закінчення фрази, яку розпочав вихова- тель.)

 

 

У будинку живе велика... (сім’я). За столом сидять... (дідусь, бабуся). Теле- візор дивляться... (донька, синок). Чаєм і печивом пригощає... (мама). Книж- ку читає... (тато).

— Молодці, ви мені добре допомагали.

— Бачите, ця сім’я дружна. І всі ваші сім’ї повинні бути дружними, весели- ми. І ви повинні любити один одного. Послухайте віршик про рідний дім.


 

(Вихователь читає вірш.)

 


 

підсумок


РІДНий ДІМ

Хай живе наш рідний дім! Тепло й затишно у нім.

Тут і тато, тут і ненька,

І бабусенька рідненька,

І веселий наш дідусь

Крутить пишний сивий вус.

(Є. Железнякова)


— Хто живе в нашому будиночку? Як це назвати одним словом? (Від- повіді дітей.)

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.005 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал