Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 9. тема. У гості До лісових звірят






тема. У гості До лісових звірят

програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із тваринним сві- том, давати уявлення про білку, спосіб її життя; вчити дітей відповідати на запитання за картиною; вчити розуміти значення слів: багато, мало, біль- ше, менше; розрізняти предмети за розміром; закріплювати назви основних кольорів; розвивати мовлення, увагу, спостережливість; виховувати інтерес і турботливе ставлення до тварин.


 

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: дупло, білченята, ведмежата, ведмедиця; активізувати вживання слів: білка, зайчик, ли- сиця, мишка, хвіст, голова, пухнаста, м’якенька, руда, маленький, сірий, вухастий, пухнастий, швидкий, великі, маленькі, червоний, синій, зеле- ний, жовтий.

матеріал: шишки, горіхи, грибочки (муляжі); кошики, іграшки лисиця та зайчик; макети дерев; картинки: білка з білченятами, ведмедиця з вед- межатами, картки для гри «Заховай мишку».

 

Хід заняття

— Діти, що це лежить на нашому килимку? (Шишки, горішки, грибоч- ки.) Як ви думаєте, хто це усе загубив? Які тварини їдять грибочки, шиш- ки, горішки?

— Так, це, мабуть, білочка заховала.

— Скільки тут шишок? (Багато.)

— А горішків? Грибочків? (Багато.) А які грибочки за величиною? Розкладіть грибочки по кошиках. Великі грибочки покладіть у вели-

кий кошик, а маленькі — у маленький. Білочка заховала горішки та шиш- ки під сніг.

Але сніг розтанув, і хтось може все забрати. Давайте зберемо ці горішки, шишки, грибочки і віднесемо білочці. А де ж вона живе? (Відповіді дітей.) Тоді ми з вами вирушимо до лісу.

— Кошики взяли? Тоді рушаймо! Кого ми можемо зустріти у лісі? Ось ми і в лісі.

— Хто це стрибає нам назустріч? (Зайчик.)

— А зайчик який? (Маленький, сіренький, вухастий, пухнастий, прудкий, м’якенький...)

— Давайте запитаємо у нього, де живе білочка.

— Зайчик відповів, що треба йти до високого дерева. Там у дуплі живе білочка.

Подивіться навкруги, де є найвище дерево?

(Діти знаходять.)

— А де живе білочка? (У дуплі.)

— А ось і вона. Давайте тихенько подивимося, щоб не злякати.

— Якого вона кольору?

— Що у неї на голові?

— Який у білочки хвостик? Що ще є у білочки?

— Як називають її дитинчат?

— Чим вони схожі на білочку?

— Чим відрізняються?

— Давайте залишимо біля дерева кошики і тихенько підемо.


 

— Подивіться, кого ви ще помітили у лісі? (Ведмедицю, ведмежат.)

— Так, у ведмедиці з’явилися маленькі ведмежата.

— Ведмедиця яка?

— А ведмежата?

— А це хто? (Лисиця.)

— Кого вона шукає?

— Вона хоче зловити мишку. Давайте допоможемо мишці, заховаємо її у нірку.

 

Дидактична гра «заховай мишку»

Дітям роздають картки з різнокольоровими нірками. У нірках намальо- вані мишки. Діти кружечками відповідного кольору закривають нірки.

підсумок

— Нам час повертатися до дитячого садочка. Наша прогулянка до лісу завершилася.

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал