Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 13. програмовий зміст:навчати дітей описувати птахів (за допомогою питань вихователя), правильно називати диких і свійських птахів; удосконалювати навички вимови






тема. У гості До оленКи

програмовий зміст: навчати дітей описувати птахів (за допомогою питань вихователя), правильно називати диких і свійських птахів; удосконалювати навички вимови звука [у] у звуконаслідуванні птахів; закріплювати уміння і навички дітей малювати пальчиком; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, дрібну моторику рук; виховувати охайність, бережливе ставлен- ня до птахів, бажання доглядати за ними.

Словник: курочка, курча, гусочка, гусеня, качечка, каченя, горобець, си- ниця, сорока.

матеріал: іграшковий телефон, іграшки птахів (або картинки), макет дерева, будинку, пташника, папір із зображенням птахів (для кожної дити- ни), вода, серветки, жовта фарба.

 

Хід заняття

(Дзвонить телефон.)

— Діти, хто це до нас телефонує?

— Оленка запрошує нас сьогодні в гості.

— А на чому ми поїдемо? (Пропозиції дітей.)

— Давайте полетимо на літаку.

 

Дидактична вправа «летить літак»

мета: вдосконалювати навички вимови звука [у].

Літак летить,

Літак гудить:

«У-у-у-у — я далеко лечу».

— Як гуде літак? (Діти імітують рухи, промовляють звуконаслідування

«у-у-у-у».)

— Ось ми прилетіли.

(Діти вітаються з Оленкою.)

— Подивіться, яке велике подвір’я в Оленки! А кого ви побачили на подвір’ї? (Гусенят, курчат, каченят.)

— Хто це? (Курча.) Розкажіть, яке воно? (Міркування дітей.)

— Якого воно кольору?


 

— Що у нього є?

— Що робить курча?

(За аналогією діти описують каченя, гусеня.)

— Ой, дітки, пташенята засмутилися. Що трапилося? Вони не можуть знайти своїх мам.

— Подивіться, на подвір’ї багато птахів. Де ж мами наших пташенят?

(Діти знаходять і називають пташок.)

— А які пташки ще є на подвір’ї? Де вони живуть? (Діти називають оселі диких і свійських пташек. Диких «саджають» на дерево.)

— Пташечки щось нам говорять. Як кричить курочка (гусочка, качечка)? Вони просять у нас їсти. Давайте допоможемо Оленці їх погодувати.

— Що вони люблять їсти?

— Давайте намалюємо їм багато зерняток.

— Ми будемо малювати пальчиком.

(Вихователь показує дітям, як акуратно малювати пальцем.) (Робота дітей.)

— Діти «годують» пташок. Яких пташок годували? Чим годували? Чому слід піклуватися про птахів? (Міркування дітей.)

— Нам час повертатися до дитсадка. Прощаємося з пташками та з Олен- кою.

 

Дидактична гра «літаки»

Діти-«пілоти» стають з одного боку кімнати. За сигналом вихователя «До по- льоту готуйсь!» діти виконують обертальні рухи руками і промовляють звук [у]. За сигналом «Літаки полетіли!» — бігають по кімнаті. За сигналом «Літаки — на посад- ку!» — повертаються на місця.

 

підсумок

— Чи сподобалася вам наша подорож? (Відповіді дітей.)

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал