![]() Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
тема. поДорож КазКами
програмовий зміст: розкрити дітям основні положення про права ди- тини (за допомогою знайомих казок); вчити аналізувати проблемні ситуації
(з пригод казкових героїв); повторити правила безпеки життя; розвивати куль- туру мовлення, виховувати гуманні почуття, доброзичливість.
Хід заняття
(Діти заходять до кімнати, де звучить українська музика.) В и х о в а т е л ь. Як називається наша рідна земля, наша держава? (Від- повіді дітей.) І хто ми з вами? (Українці.) — З давніх-давен українці піклувалися про своїх дітей: змалечку дити- ну оточували своєю любов’ю мама, тато, дідусь, бабуся, а допомагали їм у цьому пісні та казки. А хто про вас піклується, як? Зараз ми з вами за до- помогою чарівної музики опинимось у казці. (Звучить музика, чути крик гу- сей і плач дитини.) Бесіда за почутим — Діти, що ви почули? З якої казки гуси і що вони вкрали? — До кого б ви звернулись по допомогу, щоб розшукати братика чи сес- тричку? — Як ви будете поводитись, якщо заблукаєте у натовпі? А чи можна вам їхати або іти з чужими людьми? В и х о в а т е л ь. Діти, запам’ятайте: ніколи не йдіть із чужими людь- ми, навіть якщо вони будуть вас чимось пригощати. З-за ширми з’являється замурзана дівчинка, яка замітає підлогу.
Бесіда за побаченим — Діти, в якій казці зустрічали ми цю дівчинку? (Попелюшка.) — Як ставилася до Попелюшки мачуха? — Чи можна змушувати дітей виконувати тяжку працю? — Яке право порушила мачуха? (Відповіді дітей.) В и х о в а т е л ь. Пам’ятайте, кожна дитина має право на життя та лю- бов і турботу своїх батьків. Виходить дівчинка з кошиком, збирає гриби, а потім сідає під кущем і плаче. В и х о в а т е л ь. Діти, пригадайте в яких казках дівчатка пішли до лісу без дорослих? Чому вам не слід ходити до лісу самим? (Можна отруїтися, загубитися.) В и х о в а т е л ь. Тепер давайте разом поміркуємо: чому не мож- на брати в руки невідомі речі, які лежать на дорозі, в піску, під лавкою тощо. Пам’ятайте, кожна дитина має право на медичну допомогу. В и х о в а т е л ь. Діти, погляньте на галявині ілюстрації казок, героїв яких ми знаємо. Візьміть їх і розфарбуйте, бо час повертатися з країни ка- зок. (З’являється хлопчик Мигайлик.)
М и г а й л и к. Я не можу вас пропустити, бо не впевнений, що ви знає- те правила поведінки на вулиці, біля дороги. Якщо ви правильно дасте від- повіді на запитання, то вогники запрацюють. Запитання від Михайлика — Що означає цей колір? (Жовтий, червоний, зелений.) — Чи можна гратись біля дороги? — Які дорожні знаки ви знаєте? — Як переходити дорогу, коли немає світлофора? — Де ходять пішоходи? М и г а й л и к. Добре ви знаєте правила, я запалюю вам зелений вогник. Перед дітьми з’являється Вогонь і розмахує своїм червоним полум’ям. В и х о в а т е л ь. Малята, що нам робити? Давайте сховаємось ось тут? (Діти не погоджуються.) А що потрібно робити? (Набрати «01», назвати ад- ресу, повідомити, що саме горить.) Дидактична гра «загаси вогонь» Діти добирають тільки ті картинки, на яких зображені предмети, що допомо- жуть загасити вогонь.
підсумок В и х о в а т е л ь. Ось і загасили ми пожежу, вогонь зник, наша казко- ва подорож закінчилась. Ми сьогодні з вами згадали багато повчального і дійшли висновку: Любіть себе та інших поважайте. Своє життя й здоров’я бережіть І правильно дорогу вибирайте, Якщо бажаєте до старості дожить.
літератУра
1. Альтхауз Д. Цвет, форма, количество.— М., 1984. 2. Артемова Л. В. Вчитися граючись.— К.: Томіріс, 1995. 3. Беженова М. О. Цікава граматика.— Донецк: Сталкер, 2002.— 336 с. 4. Березіна О. М., Павловська Т. О. Мовні ігри та забави.— Тернопіль: Мальва-ОСО, 1999. 5. Бібліотека вихователя дитячого садка.— 2004.— № 5–6; 2005.— № 17–18, 6. Богуш А. М. Заняття з розвитку мови в дитячому садку.— К.: Рад. школа, 1988. 7. Богуш А. М. Запрошуємо до розмови / А. М. Богуш, Г. І. Гринченко.— К.: Осві- та, 1996.— 149 с. 8. Дитина: Програма виховання і навчання дітей дошкільного віку.— К.: Освіта, 1993. 9. Дьяченко О. М., Агаева Е. Л. Чего на свете не бывает.— М., 1991. 10. Золотий колосок / Упор. Н. Дзюбишина-Мельник.— К.: Освіта, 1994. 11. Караванський С. Практичний словник української мови.— К.: Кобза, 1995.— 12. Кулачівська С. Є., Гурковська Т. Л., Карабаєва І. І. Альбом розвивальних ігор та вправ.— К.: Нора-Прінт, Ніка-Центр, 2001. 13. Культура української мови. Довідник / За ред. В. М. Русанівського.— К.: Либідь, 1990.— 301 с. 14. Лавреньєва Г. Джерела роботи: Навчально-методичний посібник.— К.: А.С.К, 1997. 15. Малятко: програма виховання дітей дошкільного віку / Під наук. кер. З. П. Пло- хій.— 2-е вид., доопр. і доп.— К., 1999. 16. Михайлова З. А. игровые занимательные задачи для дошкольников.— 17. Никитин Б. П. Ступеньки творчества.— М., 1996. 18. Пролісок / Заг. ред. В. Д. Крушинська.— К.: Рад. школа, 1982.— 303 с. 19. 500 загадок для занять з дітьми / А. О. Свашенко.— Х.: Ранок: Веста, 2007.— 96 с. 20. Якіменко С. І. Абетка, логіка, математика.— Тернопіль, 2003.
зміст
Друга молодша група...................................................................................3 Розвиток мовлення..............................................................................4 Цікава математика............................................................................. 89 Дитина і навколишній світ.............................................................. 109 середня група.......................................................................................... 173 Розвиток мовлення.......................................................................... 174 Цікава математика........................................................................... 252 Дитина і навколишнІй світ.............................................................. 304 старша група........................................................................................... 359 Розвиток мовлення.......................................................................... 360 Цікава математика........................................................................... 404 Дитина і навколишній світ.............................................................. 445 література............................................................................................... 510
Серія «Дошкільний навчальний заклад» Вихователю
Навчальне видання
Усі Заняття в дошкільномУ навчальномУ Закладі
Навчально-методичний посібник
Укладач Юрченко Наталія Федорівна
Головний редактор Н. Ф. Юрченко Технічний редактор О. В. Лєбєдєва Коректор О. М. Журенко
Підписано до друку 08.04.2008. Формат 60× 90/16. Папір газетний. Друк офсет. Гарнітура Ньютон. Ум. друк. арк. 32, 0. Замовлення № 8–04/22–05.
ТОВ «Видавнича група “Основа”» 61001 м. Харків, вул. Плеханівська, 66 тел. (057) 731-96-33 е-mail: office@osnova.com.ua Свідоцтво суб’єкта видавничої справи ДК № 2911 від 25.07.2007 р.
Віддруковано з готових плівок ПП «Тріада+» Свідоцтво ДК № 1870 від 16.07.2007 р. Харків, вул. Киргизька, 19. Тел.: (057) 757–98–16, 757–98–15
|