Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Структура уроку






Клас. Академ. УРОК №9

Тема. Покрокове виконання та налагодження програм.

Практична робота № 3 «Налагодження програм»

Мета:

сформувати поняття: • налагодження програми;

формувати вміння:

• працювати в середовищі програмування; створювати проект та налагоджувати його;

• змінювати значення властивостей елементів керування; редагувати код обробників подій;

• використовувати середовище програмування для створення проектів;

• створювати проект для власного використання;

• чітко й лаконічно висловлювати думки;

• робити висновки; виховувати:

• уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь. Базові поняття й терміни: налагодження, помилка, довідка.

Структура уроку

І. Організаційний етап........................... 1-2 хв

II. Перевірка домашнього завдання................. 2-3 хв

III. Актуалізація опорних знань.................... 3-5 хв

IV. Мотивація навчальної діяльності................ 2-3 хв

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу... 15-20 хв

VI. Застосування знань, умінь та навичок.......... 15-20 хв

VII. Підбиття підсумків уроку....................... 2—3 хв

VIII. Домашнє завдання............................ 1—2 хв

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

► ► Письмова робота

1. Запишіть відомі вам функції класу Math.

2. Запишіть мовою програмування вираз

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

► ► Фронтальне опитування

1. Що таке калькулятор?

2. Чи використовуєте ви його у своєму навчанні?

3. Які програми Калькулятор ви знаєте?

4. Чи створювали ви калькулятор в інших програмних середови­щах?

Сьогодні ми створимо власний аналог калькулятора.

V. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Пояснення навчального матеріалу на реальному прикладі.

Створити проект розв'язання задачі. Створити спрощений ана­лог стандартного калькулятора ОС Windows.

Нагадаємо порядок створення проекту та отримання працездат­ного проекту. (Пропозиції учнів записуються та демонструються.)

 

Інструктивна картка

1. Запустити середовище програмування.

2. Створити проект Windows Forms.

3. Додати необхідні об'єкти на форму, використовуючи як зразок проект, розглянутий у ході уроку.

4. Змінити властивості об'єктів.

5. Написати код обробників подій.

6. Запустити проект на виконання та перевірити його працездат­ність.

7. Провести налагодження проекту.

8. Зберегти проект за вказаним шляхом.

Демонстрування всіх етапів створення проекту

Властивість для TextBox1 —> TextAlign = Right — розміщує­мо текст праворуч.

Властивість для TextBox2 —> Visible = False — призначення другого текстового блоку — збе­реження проміжних значень, а отже, робимо його прихованим.

Властивості кнопок практич­но ідентичні за винятком розмі­ну та кольору шрифту.

Програмуємо код для цифрових клавіш, коми за зразком.

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 1";

// додаємо до тексту, що є в textBox1- 1 }

 

Код для клавіш арифметичних дій

private void button13_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox2.Text = textBox1.Text; // копіюємо текст з textBox1 в textBox2

textBox1.Text = " "; // очищаємо властивість Text для textBox1

kl=”/”;

//зберігаємо операцію

}

Фрагмент коду для кнопки «=»

(Коротке пояснення дії оператора IF)

 

private void button20_Click(object sender, EventArgs e)

{

if (kl==" /") // якщо натиснуто кнопку " /" то виконуємо

{

x=Convert.ToDouble(textBox1.Text);

//текст з textBox1 конвертуємо в число і записуємо в X

y=Convert.ToDouble(textBox2.Text);

rez=x/y;

textBox1.Text = " " + rez;

//виводимо в textBox1 результат операції

}

 

Апробуйте дію цифрових клавіш та арифметичних дій. (Проект скопіювати через локальну мережу на учнівські комп'ютери.) Загальний вигляд коду на цьому етапі

VI. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

Практична робота № 3 «Налагодження програм»

Інструктаж із техніки безпеки.

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.ComponentModel;

using System.Data;

using System.Drawing;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Windows.Forms;

namespace Project_calc

{

 

public partial class Form1: Form

{ public Form1()

 

{

InitializeComponent();

}

 

public string kl;

public double x, y, rez;

 

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 1";

}

 

private void button2 Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 2";

}

 

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 3";

}

 

private void button4_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 4";

}

 

private void button5_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 5";

}

 

private void button6_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 6";

}

 

private void button7_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 7";

}

 

private void button8_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 8";

}

 

private void button9_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 9";

}

 

private void button10_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + " 0";

}

 

private void button12_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox1.Text = textBox1.Text + ", ";

}

 

private void button13_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox2.Text = textBox1.Text;

textBox1.Text = " ";

kl=”/”;

}

 

private void button14_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox2.Text = textBox1.Text;

textBox1.Text = " ";

kl=”*”;

}

 

private void button15_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox2.Text = textBox1.Text;

textBox1.Text = " ";

kl=”-”;

 

}

 

private void button16_Click(object sender, EventArgs e)

{

textBox2.Text = textBox1.Text;

textBox1.Text = " ";

kl=”+”;

}

 

private void button20_Click(object sender, EventArgs e)

{

if (kl == " /")

{

x = Convert.ToDouble(textBox1.Text);

у = Convert.ToDouble(textBox2.Text);

rez = x / y;

textBox1. Text = " " + rez;

}

 

if (kl == " *")

{

x = Convert.ToDouble(textBox1.Text);

у = Convert.ToDouble(textBox2.Text);

rez = x * y;

textBox1. Text = " " + rez;

}

 

if (kl == " +")

{

x = Convert.ToDouble(textBox1.Text);

у = Convert.ToDouble(textBox2.Text);

rez = x + y;

textBox1. Text = " " + rez;

}

 

if (kl == " -")

{

x = Convert.ToDouble(textBox1.Text);

у = Convert.ToDouble(textBox2.Text);

rez = x - y;

textBox1. Text = " " + rez;

}

 

}

}

}

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.017 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал