Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Клас. Академ. УРОК №10
Тема. Основні поняття математичної логіки. Логічні операції, вирази. Таблиці істинності. Запис логічних виразів мовою програмування Мета: сформувати поняття: • логічні операції; • таблиці істинності; • логічні вирази; формувати вміння: • працювати в середовищі програмування; • створювати проект та налагоджувати його; використовувати логічні операції; редагувати код обробників подій; використовувати середовище програмування для створення проектів; • створювати проект для власного використання; • чітко й лаконічно висловлювати думки; робити висновки; виховувати: уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь. Базові поняття й терміни: логічні операції, таблиці істинності, логічні вирази. Структура уроку І. Організаційний етап........................... 1-2 хв II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв III. Актуалізація опорних знань....................2-5 хв IV. Мотивація навчальної діяльності................ 1—3 хв V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу... 10-15 хв 1. Логічні операції і таблиці істинності. 2. Логічні вирази. VI. Первинне закріплення знань.................. 15-20 хв VII. Підбиття підсумків уроку......................5-8 хв VIII. Домашнє завдання............................ 1-2 хв
Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП Привітання. Підготовка класу до занять. II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ► ► Письмова робота Реалізуйте словесний запис алгоритму: 1) розв'язання квадратного рівняння виду: ах2 + Ьх + с = 0; 2) перевірки існування трикутника з кутами а, Ь, с. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Учитель. Досить часто під час написання проекту виникає необхідність порівняти величини, визначити наступну дію програми залежно від вибору користувача. Як реалізувати ці процеси? Відповідь на запитання ми спробуємо дати під час вивчення підтеми «Розгалуження». V. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Поняття розгалуження базується на основних поняттях математичної логіки. Судження — це форма мислення, у якій стверджується зв'язок між предметом і його ознакою (прикметою) або відношення між предметами і яка виражає або істину, або хибність. Логічні операції Кон'юнкція (лат. conjangere — об'єднувати) (операція AND) — бінарна логічна операція, що має значення «істина», якщо всі опе-ранди мають значення «істина». Операція відображає вживання сполучника «і» в логічних висловлюваннях. Логічні вирази можуть бути простими та складеними. У простому логічному виразі використовують змінні та константи логічного типу, операції порівняння. Сполучення простих логічних виразів за допомогою логічних операцій утворює складений логічний вираз. VI. ПЕРВИННЕ ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ► ► Практичне завдання Інструктаж із техніки безпеки. 1. Встановіть результат виконання логічних виразів: а)! ((6< 4) & (4> 8)); б)(А< =А+1)|(12-3> 0); в) ((2< =2) & (3> =3)) | (15> 25). 2. Розробіть інтерфейс проектів: а) розв'язування квадратного рівняння виду: ах2 + Ьх + с = 0; б) перевірки існування трикутника з кутами а, Ь, с. Інструктивна картка 1. Запустити середовище програмування. 2. Створити проект Windows Forms із назвою Project-KVR. 3. Додати необхідні об'єкти на форму. 4. Змінити властивості об'єктів. 5. Зберегти проекти (C: \ll form Projects\Project-KVR\). 6. Створити проект Windows Forms з назвою Project-TR. 7. Додати необхідні об'єкти на форму. 8. Змінити властивості об'єктів. 9. Зберегти проекти (C: \ll form Projects\Project-TR\). VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Учитель оцінює роботу учнів на уроці. VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.
|