Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Створення документа з малюнками.






Створення текстового документа.

4. Фізхвилинка.

Щось не хочетьсясидіти,

Треба трохивідпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зробичотири кроки.

Вище руки піднімітьпідняти руки,

І спокійноопустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу - все гаразд.

5. Робота з підручником.

(ст.46 Впр. 2, 3)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 45).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Розкажи алгоритм створення нового текстового документа.

Дата ___________________

Урок 11. Створення документа з малюнками.

Мета:

Навчальна: Сформулювати алгоритм створення документа з малюнками, вдосконалювати практичнінавичкистворення та форматуваннятекстів.

Розвиваюча: Розвиватинавичкироботи з текстовою інформацією.

Виховна: Виховувати культуру оформленнятекстовихдокументів.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. У якихвипадкахвикористовуєтьсякопіюванняфрагментів тексту?

2. У якихвипадкахвикористовуєтьсяпереміщенняфрагментів тексту?

3. Поясни, як виділити слово, рядок, абзац у тексті.

4. Опиши алгоритм копіювання фрагмента тексту.

5. Опиши алгоритм переміщення фрагмента тексту.

7. Як зробити текст різнокольоровим?

8. Як задатирозмірсимволів фрагмента тексту?

Створення документа з малюнками.

4. Фізхвилинка.

Раз, два - всіприсіли,

Потімвгорупідлетіли.

Три, чотири - нахилились,

Ізструмочкагарновмились.

П'ять, шість - всівеселі

Крутимось на каруселі,

Сім, вісім - в поїздсіли,

Ніжкамизатупотіли.

Дев'ять, десять - відпочили

І за парти дружно сіли.

5. Робота з підручником.

(ст.50 Впр. 1-3)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 49).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

5. Як можнарозміститизображення в тексті? Склади алгоритм.

6. Як змінитирозмірзображення? Поясни, звертаючисьдо тексту.

7. Склади алгоритм замінизображення на нове.

Дата ___________________

Урок 12. Графічніредактори та їхпризначення. Середовищеграфічного редактора. Панель інструментів. Палітра. Збереженнязображень.

Мета:

Навчальна: ввестипоняттякомп'ютерноїграфіки; ознайомитиучнів з гра­ фічним редактором,

Розвиваюча: розвиватипрактичнінавичкироботи з ПК, мишею та клавіатурою, розвиватипізнавальніздібностіучнів, логічнемислення, пам'ять;

Виховна: Виховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. У якихвипадкахвикористовуєтьсякопіюванняфрагментів тексту?

2. У якихвипадкахвикористовуєтьсяпереміщенняфрагментів тексту?

3. Поясни, як виділити слово, рядок, абзац у тексті.

4. Опиши алгоритм копіювання фрагмента тексту.

5. Опиши алгоритм переміщення фрагмента тексту.

7. Як зробити текст різнокольоровим?

8. Як задатирозмірсимволів фрагмента тексту?

3.Графічні редактори та їхпризначення. Середовищеграфічного редактора. Панель інструментів. Палітра. Збереженнязображень.

4. Фізхвилинка.

Фізкультвправи - у пошані,

Ми їхдуже любимо,

За хвилинкувідпочинем

І працюватибудемо.

Раз, два - руки вище, вище голова,

Три, чотири - руки тихо опустили.

П'ять, шість, сім - стати тихо всім.

Хтозумієприсідати

І ногам роботу дати?

Раз - піднялись, два - присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто ж втомивсяприсідати,

Можевжевідпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Раз - встав весь клас.

Два, три - свою парту ти протри

Чотири, п'ять - на місце тихо сядь.

5. Робота з підручником.

(ст.56 Впр. 1)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 54).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

5. Як можнарозміститизображення в тексті? Склади алгоритм.

6. Як змінитирозмірзображення? Поясни, звертаючисьдо тексту.

7. Склади алгоритм замінизображення на нове.

Дата ___________________

Урок 13. Створенняпростихграфічнихзображень.

Мета:

Навчальна: ознайомитиучнів з можливостямигра­фічного редактора,

Розвиваюча: розвиватипрактичнінавичкироботи з ПК, мишею та клавіатурою, розвиватипізнавальніздібностіучнів, логічнемислення, пам'ять;

Виховна: Виховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Яке призначенняграфічнихредакторів?

2. Назвиосновніелементивікнаграфічного редактора Scratch.

3. Якітизнаєшінструментиграфічного редактора Scratch?

4. Для чогопризначенапалітракольорів?

5. Опиши алгоритм збереження нового виконавця в бібліотецівиконавців.

3. Створенняпростихграфічнихзображень.

4. Фізхвилинка.

Всіпіднесли руки –раз!

На носках стоїть весь клас,

Два – присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! – і вгору,

Два! – і вниз,

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз – присіли, два – піднялись.

Хтостаравсяприсідати,

Можевжевідпочивати.

5. Робота з підручником.

(ст.60 Впр. 1)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 59).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Розкажи, як виділити фрагмент малюнка у графічномуредакторіScratch.

6. Назвиінструменти, призначені для перетворенняфрагментівмалюнків у графічномуредакторі.

7. Якіінструментидозволяютьзбільшуватиабозменшуватирозмірималюнка?

8. Опиши алгоритм повороту фрагмента малюнка.

Дата ___________________

Урок 14. Колірфігури і колір фону.

Мета:

Навчальна: ознайомитиучнів з інструментамиалюванняпрямокутника та еліпса а також заливки,

Розвиваюча: розвиватипрактичнінавичкироботи з ПК, мишею та клавіатурою, розвиватипізнавальніздібностіучнів, логічнемислення, пам'ять;

Виховна: Виховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Розкажи, як виділити фрагмент малюнка у графічномуредакторіScratch.

2. Назвиінструменти, призначені для перетворенняфрагментівмалюнків у графічномуредакторі.

3. Якіінструментидозволяютьзбільшуватиабозменшуватирозмірималюнка?

4. Опиши алгоритм повороту фрагмента малюнка.

3. Колірфігури і колір фону.

Пояснення нового матеріалу з використання презентації

4. Фізхвилинка.

Щось не хочетьсясидіти,

Треба трохивідпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зробичотири кроки.

Вище руки піднімітьпідняти руки,

І спокійноопустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу - все гаразд.

5. Робота за комп’ютером.

(ст 62).

6. Робота з підручником.

(ст.64 Вправа для кмітливих)

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Опиши алгоритм малювання квадрата.

6. Як обираютьсякольори для градієнтної заливки?

7. Склади алгоритм зафарбуванняпрямокутникаградієнтноюзаливкою.

Дата ___________________

Урок 15. Вставленняпідпису до малюнка. Змінакольору й розміру шрифта.

Навчальна: ознайомитиучнів з інструментами Текст та Піпетка,

Розвиваюча: розвиватипрактичнінавичкироботи з ПК, мишею та клавіатурою, розвиватипізнавальніздібностіучнів, логічнемислення, пам'ять;

Виховна: в иховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Назвітьінструменти, призначені для перетворенняфрагментівмалюнків у графічномуредакторі.

2. Якіінструментидозволяютьзбільшуватиабозменшуватирозмірималюнка?

3. Опишіть алгоритм повороту фрагмента малюнка.

4. Опишіть алгоритм малювання квадрата.

5. Як обираютьсякольори для градієнтної заливки?

6. Який алгоритм зафарбуванняпрямокутника градієнтноюзаливкою.

3. Вставленняпідпису до малюнка. Змінакольору й розміру шрифта.

Виклад нової теми з використанням презентації

4. Фізхвилинка.

Раз, два - всіприсіли,

Потімвгорупідлетіли.

Три, чотири - нахилились,

Ізструмочкагарновмились.

П'ять, шість - всівеселі

Крутимось на каруселі,

Сім, вісім - в поїздсіли,

Ніжкамизатупотіли.

Дев'ять, десять - відпочили

І за парти дружно сіли.

5. Робота за комп’ютером.

(ст 67).

6. Робота з підручником.

(ст.68 Вправа для кмітливих)

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Як створититекстовийпідпис?

6. Склади алгоритм форматування тексту.

7. Як змінитиколір тексту?

8. Якідіївиконуються за допомогоюінструмента Піпетка?

Дата ___________________

Урок 16. Веб-сторінки для дітей. Дитячібібліотеки

Навчальна: формуватиуявлення про Інтернет, про поняття " сайт", " веб-сторінка", " адреса веб-сторінки", " посилання", " браузер".

Розвиваюча: розвиватиспостережливість, увагу, словниковий запас, кмітливість;

Виховна: виховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1.Що такеінформація?

2.Які існуютьінформаційніпроцеси?

3. Якимиджерелами для пошукуінформації ми користуємося?

3. Веб-сторінки для дітей. Дитячібібліотеки.

Виклад нового матеріалу з використання презентації

4. Фізхвилинка.

Фізкультвправи - у пошані,

Ми їхдуже любимо,

За хвилинкувідпочинем

І працюватибудемо.

Раз, два - руки вище, вище голова,

Три, чотири - руки тихо опустили.

П'ять, шість, сім - стати тихо всім.

Хтозумієприсідати

І ногам роботу дати?

Раз - піднялись, два - присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто ж втомивсяприсідати,

Можевжевідпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Раз - встав весь клас.

Два, три - свою парту ти протри

Чотири, п'ять - на місце тихо сядь.

5. Роботазпідручником.

(ст.73 Вправа для кмітливих)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 72).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. ЩотакеІнтернет?

6. З чогоскладається сайт.

7. Для чоговикористовуютьсябраузери?

Дата ___________________

Урок 17. Навчаємося онлайн.

Навчальна: формуватиуявлення про Інтернет, про поняття " спільноти", ввести правила пошуку в пошукових системах;

Розвиваюча: розвиватиспостережливість, увагу, словниковий запас, кмітливість;

Виховна: виховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. ЩотакеІнтернет?

2. З чогоскладається сайт.

3. Для чоговикористовуютьсябраузери?

3. Навчаємося онлайн.

Пояснення нового матеріалу з використанням презентації

4. Фізхвилинка.

Раз! Два! Час вставати:

Будемовідпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидковтомупроганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кількаразівпонахилялись.

Їжачок у вільний час

Завітавсьогодні в клас.

Будем бігати, стрибати.

Щоб нам їжачкавпіймати.

Прудкоїжачоквтікає.

Голочками нас шпиляє.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

5. Робота за комп’ютером.

(ст 76).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Назвисайтипрограм, якітививчав на уроках інформатики.

6. Для чоговикористовуютьсяпошуковісистеми.

7. Опиши алгоритм пошукуматеріалів у мережіІнтернет.

8. Поясни, чомупотрібнообов’язковоаналізуватирезультатипошуку.

Дата ___________________

Урок 18. Електроннеспілкування.

Навчальна: формуватиуявлення про Інтернет, про поняття " чат", " електроннапошта";

Розвиваюча: Розвиватиінформатичнукомпетентністьучнів;

Виховна: виховувати зацікавленість до предмета, бажаннявчитися.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Назвисайтипрограм, якітививчав на уроках інформатики.

2. Для чоговикористовуютьсяпошуковісистеми.

3. Опиши алгоритм пошукуматеріалів у мережіІнтернет.

4. Поясни, чомупотрібнообов’язковоаналізуватирезультатипошуку.

3. Електроннеспілкування.

4. Фізхвилинка.

Раз, два, три – з нами на галявинуіди.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Будем в лісікрокувать.

Там пташок ми пострічаєм.

Разом з ними політаєм.

Разом з зайцем пострибаєм.

А відвовкаповтікаєм.

Як лисичка, до зайчат підкрадемось,

Як ведмедикклишоногийпотанцюєм,

Ледвечутногалявиноюпомандруєм.

5. Робота за комп’ютером.

(ст 81).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Розкажи про призначенняпоштовоїслужбиІнтернету.

6. Щопотрібномати, щобкористуватисяпоштовою службою Інтернету?

7. З чогоскладається адреса електронноїпоштовоїскриньки?

8. Як прочитати лист, щонадійшов до електронноїскриньки? Склади алгоритм.

Дата ___________________

Урок 19. Створення і надсиланняелектроннихлистів.

Навчальна: Формувати в учнівнавикироботи з електронноюскринькою, створенням та надсиланнямелектроннихлистів.

Розвиваюча: Розвивати в учнівлогічне та творчемислення, науковийсвітогляд на основізнань про глобальну мережу Інтернет;

Виховна: приятивихованню в учнівінформаційноїкультури, виховуватистаранність.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Розкажи про призначенняпоштовоїслужбиІнтернету.

2. Щопотрібномати, щобкористуватисяпоштовою службою Інтернету?

3. З чогоскладається адреса електронноїпоштовоїскриньки?

4. Як прочитати лист, щонадійшов до електронноїскриньки? Склади алгоритм.

3. Створення і надсиланняелектроннихлистів.

Викладаннянової теми з використанняпрезентації

4. Фізхвилинка.

Щось не хочетьсясидіти,

Треба трохивідпочити:

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зробичотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійноопустіть.

Розведітьїх в сторони.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу — все гаразд.

5. Роботазпідручником.

(ст.87 Вправа для кмітливих)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 86).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Опиши алгоритм створення і надсиланняелектронного листа.

6. Опиши алгоритм створення і надсиланнявідповіді на одержаний тобою електронний лист.

7. Назви правила електронноголистування. Поясни, чомупотрібноїхдотримуватися.

Дата ___________________

Урок 20.: Безпечна робота в Інтернеті

Навчальна: Націлитиучнів на безпечнекористування всесвітньою мережею Інтернет;

Розвиваюча: Розвивати в учнівлогічне мислення, науковийсвітогляд на основізнань про глобальну мережу Інтернет;

Виховна: сприятивихованню в учнівінформаційноїкультури,

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Опиши алгоритм створення і надсиланняелектронного листа.

2. Опиши алгоритм створення і надсиланнявідповіді на одержаний тобою електронний лист.

3. Назви правила електронноголистування. Поясни, чомупотрібноїхдотримуватися.

4. Щотакеінтернет?

5. Якіосновніінтернет-службивизнаєте?

3. Безпечнаробота вІнтернеті

Пояснення нового матеріалу з використанням презентації.

4. Фізхвилинка.

Встало вранціяснесонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до ньогопотяглися,

За промінчикивзялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти:

Встали — сіли, встали — сіли.

Бачте, як розвеселили!

Стало сонцетанцювати,

Нас до танцюприпрошати.

Нумо разом, нумовсі

Потанцюймо по росі.

6. Робота за комп’ютером.

(ст 91).

5. Роботазпідручником.

(ст.92 Впр. 5)

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Розкажи, якітизнаєш правила безпечноїповедінки в Інтернеті.

6. Поясни, чомупотрібнодотримуватися правил безпечноїповедінки в Інтернеті.

7. Поясни, для чогопотрібнодотримуватися правил безпекиелектронноголистування.

8. Назвичотири-п’ять правил безпекиелектронноголистування.

Дата ___________________

Урок 21. Алгоритми і виконавці. Алгоритмислідування.

Навчальна: повторитипоняття " алгоритм", " система команд", " виконавець", ввести поняття алгоритм слідування;

Розвиваюча: розвиватиувагу, вмінняробитивисновки, пам'ять, словниковий запас, логічнемислення;

Виховна: виховуватиінтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостій­ність у роботі.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1.Що таке команда?

2. Щотаке алгоритм?

3. Хтотакийвиконавець алгоритму.

4. Хтоможе бути виконавцем алгоритму?

5. Щотаке система команд?

3. Алгоритми і виконавці. Алгоритмислідування.

Пояснення нового матеріалу з використанням презентації

4. Фізхвилинка.

Раз! Два! Час вставати:

Будемовідпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидковтомупроганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кількаразівпонахилялись.

Їжачок у вільний час

Завітавсьогодні в клас.

Будем бігати, стрибати.

Щоб нам їжачкавпіймати.

Прудкоїжачоквтікає.

Голочками нас шпиляє.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

5. Роботазпідручником.

(ст.97 Впр. 5)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 96).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Якими способами можутьподаватисякомандивиконавцям?

6. Наведи приклади словесного подання команд.

7. Наведи прикладиподання команд жестами, звуковими сигналами, світловими сигналами.

8. Наведи прикладивиконавців та системи їх команд.

Дата ___________________

Урок 22. Висловлювання. Істинні та хибнівисловлювання

Навчальна: Сформуватисвідомізнання з даної теми, навчитибудуватихибні, істинні та умовнівисловлювання;

Розвиваюча: Розвиватилогічне та алгоритмічнемислення.

Виховна: виховуватиінтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостій­ність у роботі.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Якими способами можутьподаватисякомандивиконавцям?

2. Наведи приклади словесного подання команд.

3. Наведи прикладиподання команд жестами, звуковими сигналами, світловими сигналами.

4. Наведи прикладивиконавців та системи їх команд.

3. Алгоритми і виконавці. Алгоритмислідування.

Пояснення нового матеріалу з використанням презентації

4. Фізхвилинка.

Раз, два, три – з нами на галявинуіди.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Будем в лісікрокувать.

Там пташок ми пострічаєм.

Разом з ними політаєм.

Разом з зайцем пострибаєм.

А відвовкаповтікаєм.

Як лисичка, до зайчат підкрадемось,

Як ведмедикклишоногийпотанцюєм,

Ледвечутногалявиноюпомандруєм.

5. Роботазпідручником.

(ст.102 Впр. 1)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 101).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Наведітьприкладиістиннихвисловлювань. Перетворітьістиннівисловлювання на хибні, використовуючизаперечнучастку «не».

6. Придумайте істинне та хибневисловлюваннязі словом море.

Дата ___________________

Урок 23. Логічнеслідування " Якщо – то".

Навчальна: Розширитизнанняучнів про висловлювання; формуватиуявлення про ло­гічнеслідування " Якщо — то".

Розвиваюча: Розвиватилогічне та алгоритмічнемислення.

Виховна: виховуватиінтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостій­ність у роботі.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Яківисловлюванняназиваютьсяістинними?

2. Яківисловлюванняназиваютьсяхибними?

3. Як утворюютьсяхибнівисловлювання?

3. Логічнеслідування " Якщо – то".

Пояснення нового матеріалу з використання презентації

4. Фізхвилинка.

Щось не хочетьсясидіти,

Треба трохивідпочити:

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зробичотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійноопустіть.

Розведітьїх в сторони.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу — все гаразд.

5. Роботазпідручником.

(ст.107 Впр. 1, 2, 4)

6. Робота за комп’ютером.

(ст 104).

Релаксація.

Працюючи за комп’ютером, не можназабувати про відпочинок для очей, адже вони тежвтомлюються.

· Обертатиочима по колу.

· Рухативгору, вниз.

· Рухативліво, вправо.

· Заплющити та розплющитиочі.

7. Підсумок уроку:

1. Щоцікавоговисьогоднідізналися на уроці?

2. Щонайбільшесподобалося?

3. Щозапам’яталося?

4. Про щохотіли би дізнатисябільше?

5. Яківисловлюванняназиваютьлогічнимслідуванням?

6. Наведітьприкладиістинних і хибнихвисловлювань — логічнихслідувань.

7. Поміняйтемісцямивисловлювання, з якихвисклалилогічніслідування. Визначте, істиннимичихибними є новілогічніслідування.

Дата ___________________

Урок 24. Алгоритми з розгалуженням.

Навчальна: Розширитизнанняучнів про алгоритми; сформуватиуявлення про алго­ритми з розгалуженням; формувативмінняскладатитакіалгоритми.

Розвиваюча: Розвиватилогічне та алгоритмічнемислення.

Виховна: виховуватиінтерес до інформатики, повагу до думки інших людей, самостій­ність у роботі.

Тип уроку: засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь і навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

· Привітання.

· Відмічаннявідсутніх.

· Перевіркаготовностіучнівдо уроку

2. Актуалізаціязнань.

1. Яківисловлюванняназиваютьлогічнимслідуванням?

2. Наведітьприкладиістинних і хибнихвисловлювань — логічнихслідувань.

3. Поміняйтемісцямивисловлювання, з якихвисклалилогічніслідування. Визначте, істиннимичихибними є новілогічніслідування.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.09 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал