Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 13
Тема: Комахи. Різноманітність, роль у природі та значення в житті людини. Лабораторна робота №1 Вивчення представників різних рядів комах. Мета: ознайомити учнів з найпоширенішими в Україні рядами комах; навчити розпізнавати комах різних рядів і визначати їх за допомогою картки-визначника, розглянути значення комах в екосистемах і в житті людини; сформувати поняття про необхідність охорони членистоногих; формувати вміння і навички роботи з роздавальним матеріалом, підручником, таблицями, схемами; розвивати критичне мислення, творчі здібності учнів; формувати ціннісні орієнтації на збереження природи. Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів: називає: - середовища існування тварин; - рідкісні види України та свого краю; наводить приклади: -тварин, які належать до зазначених груп; - видів тварин, що є паразитами людини та переносниками збудників хвороб; розпізнає: характеризує: - визначальні особливості способу життя, розмноження і розвитку тварин зазначених груп; - різноманітність тварин; - пристосування тварин до життя у воді; - особливості будови тварин, зумовлені пристосуванням до життя на суходолі; - пристосування тварин до польоту; - пристосування тварин до паразитичного способу життя; - роль тварин у екосистемах та значення в житті людини; визначає: - риси пристосованості тварин до середовища існування; робить висновок: Обладнання і матеріали: таблиці, малюнки, колекція, муляжі, м\м дошка. Базові поняття і терміни: ряд Таргани, види-космополіти, ряд Прямокрилі, ряд Бабки, наяда, маска, ряд Рівнокрилі, біологічні методи боротьби, ряд Напівтвердокрилі (Клопи), ряд Воші, ряд Твердокрилі (Жуки); ряд Лускокрилі (Метелики); лусочка, грудні ніжки, гусениця, денні метелики, нічні метелики, забарвлення захисне, мімікрія, застережне, ряд Блохи. Тип уроку: комбінований Хід уроку І. Організаційний етап Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх. ІІ. Актуалізація опорних знань З метою здійснення повторення вивченого матеріалу про будову, життєдіяльність, типи розвитку комах та різноманітність комах з неповним перетворенням доцільно провести біологічну естафету. БІОЛОГІЧНА ЕСТАФЕТА - Кожному учню приготувати одне речення про комах з попередніх тем. - При цьому передавати з рук в руки якийсь предмет (муляж комахи). - Якщо учень не знає нічого про комах, він вибуває з гри і сідає на вільний ряд. - В кінці гри (перевірки д/з) повинна загорітися лампочка чи задзвеніти дзвінок. (Ті учні, що були відсутні на попередніх уроках отримують завдання за картками, а можливо з підручником). В тому разі, коли біологічна естафета пройде достатньо швидко запропонувати учням розглянути малюнки комах, яких вони вже знали і ні. Про що говорить те, що є відомі і невідомі нам комахи? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Даний етап доцільно розпочати з проблемного запитання. Учні згадують ряди комах, що вже вивчили раніше: ряд Таргани, ряд Терміти, ряд Прямокрилі, ряд Воші, ряд Клопи, ряд Рівнокрилі, ряд Бабки. Це ряди комах з неповним перетворенням. Отже, хрущ належить до якогось іншого ряду. Таким чином темою нашого уроку і буде вивчення комах з повним перетворенням. Як ви думаєте, що ми повинні знати і вміти? Учні з допомогою вчителя формулюють дидактичну мету (вона написана на дошці).
ІV. Вивчення нового матеріалу
|