Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 17
Тема: Хламідомонада, хлорела-одноклітинні рослини. Мета: ознайомити учнів з одноклітинними рослинами - водорослями, їх середовищем існування, будовою, живленням, розмноженням показати їх здатність утворювати органічні речовини за допомогою хлорофілу; розвивати абстрактно-логічне мислення на прикладі порівняння одноклітинних тварин і рослин; розвивати вміння працювати у групах; виховувати дбайливе ставлення до природи Обладнання: таблиці, картки, малюнки Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний момент Створення позитивного настрою на уроці. Вчитель: Дорогі діти, усім відомо, що вчитель без учня не існує і навпаки. Тому ми об’єднаємо свої сили для вивчення нового матеріалу. Я розраховую на вашу активну роботу і подіваюся, що дух партнерства допоможе нам у цьому. А тепер увага на дошку. Девізом нашого уроку я пропонує взяти давню китайську мудрість. «Скажи мені – і я забуду» Покажи мені – і я запам’ятаю» Дай можливість діяти самому – і я навчуся» ІІ. Актуалізація опорних знань Робота з картками Вибрати правильні твердження
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Вчитель: Сьогодні ми здійснимо заочну подорож у світ Первинного океану. Там ми познайомилися з першими рослинними організмами – водоростями, їх будовою та процесами життєдіяльності. VI. Повідомлення теми й мети уроку. (Учні записують тему уроку) V. Вивчення нового матеріалу. (Розповідь вчителя з елементами бесіди і використанням наочності) На зорі виникнення життя 3, 5 млрд. років тому у величезному світовому океані, що вкривав нашу планету жили лише одноклітинні організми. Одними із цих представників є водорості – велика група найдавніших просто організованих рослин. Поширені вони в прісних і солоних водоймах на зволожених ділянках суходолу, є на снігу і льоду. Давайте познайомимося з ними. А почнемо наше знайомство з жительки прісної водойми – хламідомонади. (Учні розглядають водорость на моніторі комп’ютера або таблиці і вивчають її будову) Бесіда з учнями: - Яка кількість клітин утворює тіло хламідомонади? - Які органели для неї характерні? - Для чого в неї джгутики (Для руху) - Яка роль ядра? (Збереження і передача спадкової інформації) - Яку функцію виконує хлоропласт? (Проводить фотосинтез) - Для чого потрібен піреноїд? (Збирає поживні речовини) - Яку роль виконує вічко? (сприймає світло) - Яка ж функція скоротливої вакуолі? (Регулює тиск всередині клітини) Вчитель: А тепер давайте познайомимося з іншою цієї країни- хлорела. (Учні розглядають будову хлорели) Розповідь вчителя: Хлорела – найбільш швидкоросла рослина. За добу збільшує вагу в 3000 разів. При цьому поглинається велика кількість СО2 – вуглекислого газу і виділяється дуже багато О2 – кисню. Цим вони завоювали право польоту на космічному кораблі. Хлорела багата на вітамін С і білка у неї у 4 рази більше ніж в пшениці. Гра «Мікрофон» (учні порівнюють представників одноклітинних рослин і тварин) 1. У чому подібність хламідомонади і хлорели? 2. У чому відмінність хламідомонади і хлорели? 3. Чим відрізняються одноклітинні рослини від одноклітинних тварин? Вчитель: Щоб жителі цієї країни були вдячні за нашу гостинну давайте запросимо країни розумників. Для цього покажемо, які ми були допитливі: Робота з підручником в групах. І гр.. – розмноження хламідомонади ІІ гр. – розмноження хлорели. IV. Закріплення вивченого матеріалу. Використання гри «Знайди помилку» (Вчитель зачитує текст, учні уважно слухають і виправляють помилки) Зелені водорості поширені переважно у прісних водоймах. Хламідомонада – прісноводна макроскопічна одноклітинна водорость, грушоподібної форми, на її задньому кінці розташовані два джгутики, за допомогою яких вона ловить здобич. Поблизу основи джгутика є синя пляма-вічко, що бере участь у пошуках їжі. Хлорела, яку і хламідомонада поширена тільки у прісних водоймах. Ця водорость (хлорела) не має скоротливих вакуоль, джгутика, а має вічко. (Невірні відповіді підкреслені) VI. Підведення підсумків уроку. VIII. Д/з Опрацювати відповідний текст підручника. Написати казку: «Як хлорела побувала в Космосі».
|