Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 19. Тема: Бактерії – найменші одноклітинні організми
Тема: Бактерії – найменші одноклітинні організми. Будова, поширення, розмноження бактерій. Мета: дати загальну характеристику царства Бактерії, ознайомити учнів з особливостями будови бактерій, поширенням, живленням, розмноженням, показати відмінності бактерій від інших живих організмів; розвивати творчі здібності та комунікативну компетентність учнів, виховувати товариськість. Обладнання: таблиця «Бактерії» препарат сінної палички Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний момент Створення позитивного настрою на уроці. Вчитель: Народна мудрість стверджує, що не талановитих людей немає, а є зайняті не своєю справою. Звичайно ж, талановитий є і кожен учінь нашого класу. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Вчитель: Усі інколи не встигали з’їдати весь борщ, випивати компот і він залишався стояти в кімнаті один день, другий. А згадавши про нього ви помічаєте, що він зовсім не такий як був раніше. І запах неприємний, і смак прокислий. - Як ви думаєте, чому? (відповіді дітей). - Дійсно причиною скисання є бактерії. - А як вони виглядають? Де живуть? Як розмножуються? Ми дізнаємося про це на сьогоднішньому уроці, завітавши у гості до науки Мікробіології яка вивчає найменших мешканців цього царства. Засновником цієї науки став Луі Пастер у ХІХ ст.. ІІІ Повідомлення теми й мети уроку (Учні записують мету у зошиті) IV. Вивчення нового матеріалу. Розповідь вчителя з елементами бесіди Бактерії відносяться до окремого царства живих організмів – Дроб’янки. - Учні, чи бачив хтось із вас бактерії неозброєним оком? Дійсно, побачити їх ми не можемо без мікроскопа.
2. Прийом «Демонстрація» (Вчитель демонструє за допомогою мікроскопа препарат одноклітинної сінної палички) 3. Робота у зошитах Учні замальовують побачену бактерію та підписують її будову: оболонка - Цитоплазма - Неоформлене ядро Вчитель: - Учні пригадайте хто такі прокаріоти й еукаріоти? Отже, бактерії належать до прокаріотів. За формою клітин вони бувають кулькоподібні (коки-дипло – тетра, - стрептококи, стафілококи); циліндричні (паличкоподібні); спіральні (вібріони, спірили, спірохети). (Учні розглядають таблицю з різними видами бактерій) - А де поширені, бактерії? Їх знаходять у повітрі, у воді, у грунті, всередині інших організмів. Навіть у гарячих джерелах, на стінках ядерних реакторів, і в кратерах вулканів і під п’ятиметровою товщею льоду Робота у групах. (Учні опрацьовують матеріал в підручнику) І група – живлення бактерій ІІ група – розмноження бактерій V. Закріплення вивченого матеріалу. (У формі звіту) 1. До таблиці внести дані про ознаки бактеріальної клітини.
2. Робота в парах – Порівняти клітину рослини і клітину бактерії. - Вказати спільні і відмінні риси. VI. Підведення підсумків уроку. VII. Д\з Опрацювати відповідний текст підручника.
|