Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 24. Тема: Живлення (мінеральне, повітряне) рослин
Тема: Живлення (мінеральне, повітряне) рослин. Дихання рослин. Рухи рослин. Мета: ознайомити учнів з основними процесами життєдіяльності рослин та розкрити суть живлення, дихання та рухи рослин, розвивати вміння робити порівняння процесів життєдіяльності висновки; розвивати логічне і критичне мислення відношення до оточуючого середовища Обладнання: таблиця «Транспорт речовин по рослині», схеми фотосинтезу, дихання. Тип уроку: комбінований Хід уроку. І. Організаційний момент. Вправа – розвантаження: Учні заплющують очі. Вчитель говорить слова: Я прийшов до школи вчитись. Треба бути уважливим. Треба бути спокійним. Навколо мене друзі. Сонячний промінчик торкається моїх очей і я прокидаюсь. ІІ. Актуалізація опорний знань. Питання для бесіди. - Які організми називають автотрофними? - Які ознаки є характерними для представників царства Рослини? - Чим відрізняються вищі й нижчі рослини? - На які органи поділяється тіло вищих рослин? - Як відбувається процес фотосинтезу у рослинах? ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності Проблемне питання «Чи бачили ви як дихають дерева чи квіти, чи як вони живляться? 2Оскільки ми не можемо побачити, як вони це роблять, то можливо вони взагалі не дихають і не живляться? IV. Повідомлення теми й мети уроку V. Вивчення нового матеріалу 1) Повідомлення учня про експеременти Дж. Прістілі. 2) Пояснення вчителя з одночасним заповненням таблиці на дошці в зошитах.
3. Фізкультхвилинка. Робота з підручником в групах. І група – опрацьовує матеріал з підручника. Умови, необхідні для життєдіяльності рослин. ІІ група – «Пристосування рослин до умов життя» ІІІ група – «Рухи рослин» Скільки його виділяють 5 дерев за цей час. Яка кількість дерев повинна рости в нашому селі з кількістю населення 800 чоловік, щоб забезпечити їх киснем. VII. Підсумок уроку 1 ) Рефлексія. - Чи здійснилися ваші очікування на уроці? - Чи все було зрозуміло на уроці? - Що було для вас важким? - Що було для вас найцікавіше? - Що ви дізналися нове? 2)Дати відповідь на поставлене проблемне питання не початку уроку. 3) Оцінювання учнів. VIII. Д/з Опрацювати відповідний матеріал підручника. Назвіть ознаки, які характеризують живі організми
|