Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 23. Тема: Рослина – живий організм
Тема: Рослина – живий організм. Фотосинтез як характерна особливість рослин. Мета: сформувати поняття в учнів про рослину, як живий організмів, дати поняття про різноманітність форм рослинних організмів, характерні особливості рослин, розкрити поняття фотосинтез сформувати знання про умови сформування цього процесу; розвивати спостережливість, логічне мислення вміння робити висновки; виховувати відповідальність за навколишнього середовища. Обладнання: таблиця «Будова рослини» схему малюнки рослин. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Хід уроку. І. Організаційний момент. Створення позитивного настрою на уроці Люди – оптимісти досягають успіхів у житті. То ж давайте поставимось до уроку з оптимізмом. Це нам допоможе подолати труднощі і перешкоди та досягти успіхів на сьогоднішньому уроці. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Учитель. Не дивно, що людини, яка побачила яскраву квітку, піднімається настрій, з’являється бажання творити. Коли приміщення, в якому ми знаходилися, прикрашене квітами, збільшується працездатністьось яка дивовижна сила квітів. Сьогодні ми повінстю поринемо в царство Рослини. ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. IV. Вивчення нового матеріалу. (Розповідь вчителя з використанням наочності). Вчитель: Царство Рослини представлене різноманітними формами живих організмів – від одноклітинних мікроскопічних рослин водоростей (показ цих рослин) до багатоклітинних гігантських дерев, які можуть мати стовбур за вдовж 10-12 м. (баобаб, секвоя) та досягти висоти 100-155 м. (еквівалент) також є кущі; трави (показ цих рослин) Царство Рослин умовно поділяють на вищі і нижчі рослини Запис схеми на дошці.
1) Робота з таблицею. Учні розглядають таблицю «Будова рослини» Вчитель дає визначення терміном: корінь, пагін, листок, брунька, квітка, вегетативні та генеративні органи рослин. 2) Робота із схемою (використання роздаткового матеріалу). 3) Вчитель. Учні давайте визначимо за допомогою схеми, які я вам роздала, ознаки живого притаманні рослинам Вона росте, розмножується, відмирає…………………….. Вчитель: Найхарактернішою ознакою рослин є автотрофне живлення – здатність самостійно утворювати органічні речовини з неорганічних з використанням енергії сонця. Таке живлення забезпечує процес фотосинтезу. Фотосинтез – процес утворення зеленими рослинами органічних речовин з вуглекислого газу і води з допомогою світлової енергії, що поглинається хлорофілом. (Розгляд таблиці або малюнка в підручнику) Хлорофіл- зелений пігмент рослин, за участі якого відбувається фотосинтез. 4) Фізкультхвилинка 5) Демонстрація досліду. Дослід по визначенню вмісту хлорофілу у зелених листах рослин. Попереднього підготувати до дослідження 2 листки: 1- звичайний 2- закритий від світла паперовою смужкою з надписом. Обидва листки обробити спочатку окропом, а потім розчином спирту та розчином йоду. Переконатись, що у листку який буд на світлі є крохмаль (органічна речовина), а у листку який був закритий немає. Про що це свідчить? (Відповіді учнів) Закріплення вивченого матеріалу. Усне опитування - Які органи рослин ви знаєте? - На які групи поділяють царство рослини? - Назвіть основні ознаки рослин 2) Вправа «Доповніть речення» Найхарактернішою рисою рослин є їхня здатність до _______________. Зелене забарвлення рослин зумовлене пігментом ________________. Рослини перетворюють _____________________ енергію на енергію створених ними ________________ речовин. За способом живлення рослин належить до _________________. VI. Підсумок уроку. 1) Рефлексія - Над якою темою працювали на уроці - Який вид роботи найбільше сподобався? - Що було важко виконати, чому? - Які завдання давалися легко? - Що б ви хотіли ще дізнатися про рослин? 2) Оцінювання учнів. VII. Опрацювати відповідний текст підручника. Підготувати повідомлення про експерименти англійського хіміка Дж. Прістлі.
|