Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок 51
Тема: Покритонасінні Мета: сформувати загальні поняття про квіткові рослини, їх біологічні особливості: характерні риси їх будову, розмноження як найбільш високоорганізованої й панівної групи рослин, познайомити учнів із систематикою покритонасінних; вивчити характерні ознаки класів Дводольні й Однодольні; розвивати вміння порівнювати та знаходити головне, робити висновки; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання: гербарні зразки покритонасінних рослин. Тип уроку: комбінований ХІД УРОКУ І. Організаційний момент Психологічне налаштування на урок. Американський психолог Дейл Карнегі у своїх працях так описує цю емоцію: «Вона нічого не коштує, та багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить біднішими тих, хто її дарує». Так, це посмішка! Тоді подаруйте мені її. Саме вона піднімає настрій тим, хто її отримав, і тим хто її подарував.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Гра «Так чи ні» Учитель читає твердження, учні по черзі дають відповіді. 1. Голонасінні бувають деревами, кущами і квітами (ні) 2. Вічнозелені рослини сосна та ялина належать до голонасінних (так) 3. Спори голонасінних висипаються із шишок (ні) 4. Насіння є не в усіх голонасінних (ні) 5. В Україні поширені хвойні рослини (так) 6. У хвойних немає листків, а є гілочки – хвоя (так) 7. Насіння у голонасінних лежить на лусках голо, не захищено (так) 8. У деяких голонасінних є плоди – шишки, шишкоягоди (ні) 9. Шишки хвойних бувають чоловічими і жіночими (так) 10. Для запилення голонасінним не потрібна вода, його здійснює вітер (так) 11. Смолу хвойних називають живицею (так) 12. Молоді жіночі шишки жовті, а чоловічі – бурі (ні)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Сьогодні ми починаємо вивчати вінець рослинного світу – Покритонасінні рослини. Отже, вирушаймо у подорож Квітковою країною, де ознайомимось з її чудовим і неповторним світом.
ІV. Оголошення теми й мети уроку V. Вивчення нового матеріалу (Розповідь вчителя з елементами бесіди) Вчитель: Квіткові рослини займають панівне положення за різноманіттям видів та їх чисельністю – 250 тисяч видів із 400 тисяч видів рослин, що є на землі. Квіткові ростуть на всіх континентах, у всіх кліматичних зонах, у різних екологічних умовах. Проблемне запитання: Що дозволило покритонасінним рослинам стати панівною групою в рослинному покриві землі? (Вчитель записує питання на дошці) - Давайте пригадаємо, які ознаки характерні квітковим рослинам? Бесіда з учнями. 1. Які органи мають квіткові рослини? 2. Назвіть вегетативні органи. 3. Які є типи кореневих систем? 4. На які групи поділяють листки за кількістю листових пластинок? 5. Які типи жилкування вам відомі? 6. Що таке квітка? 7. Яка будова квітки? 8. Яке запліднення характерне для квіткових рослин? 9. Що утворюється після запилення і запліднення? 10. Що таке плід і які ви знаєте групи плодів? Вчитель: Тепер давайте повернемось до нашого проблемного питання і зробимо короткі висновки. Запишемо їх у зошит.
Робота з зошитом. Висновки: - у покритонасінних з‘явилася квітка, що забезпечила розмноження; - насінні зачатки розміщаються всередині зав‘язі; - після запліднення із зав‘язі утворюється плід. Насіння сховане всередині плода; - вегетативні органи складні й різноманітні, здатні до розмноження; - вдосконалена будова тканин. Класифікація відділу – Покритонасінні (складання схеми на дошці і в зошиті)
Фізкультхвилинка «Ромашка» Робота з підручником. Учні опрацьовують матеріал в підручнику про загальну характеристику однодольних і дводольних рослин та заповнюють таблицю.
VІ. Узагальнення і систематизація знань учнів. Тестові завдання із взаємоперевіркою.
VІІ. Підведення підсумку уроку. Учитель: Ось і закінчилась наша подорож Квітковою країною. - Чи сподобалася вона вам? - Що найбільше вам запам‘яталося і чому? Оцінювання учнів.
VІІІ. Домашнє завдання. Опрацювати відповідний матеріал підручника.
|