Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
VII. Практична робота
VII.1. Вступний інструктаж Тема: Складання ескізу виробу Мета: навчитись складати ескіз проектованого виробу Завдання 1. Поміркуйте над образом майбутнього проекту. Використовуючи клаузуру, покажіть можливий образ вашого виробу з Зображенням всі елементів оздоблення Завдання 2. Складіть ескіз майбутнього виробу. VII.2. Поточний інструктаж • слідкувати за дотримуванням вимог, що ставляться перед учнями; • допомагати учням у разі потреби; • звертати увагу учнів на типові помилки та хиби під час виконання практичної роботи; • відзначати правильність навчальних дій учнів. VII.3. Заключний інструктаж Зробити підсумок практичної роботи, мотивувати його. VI I I. Підсумок уроку VIII.1. Рефлексія (усвідомлення набутих знань, виконаної роботи) 1. Що нового ви дізналися на уроці? Чи можна скористатись отриманими знаннями у повсякденному житті? Де і за яких умов це може бути? VIII.2. Домашнє завдання: • виставлення оцінок за роботу на уроці; • домашнє завдання: вивчити параграф, виконати завдання практичної роботи.
Тема: Матеріали та інструменти для виконання мережок. Найпростіші види мережок: «одинарний прутик», «подвійний прутик», «роздільний прутик». Технологія виконання мережок Мета: сформувати в учнів загальні поняття про мережку, матеріали та інструмент для виконання мережок, найпростіші види мережок: „одинарний прутик”, „подвійний прутик”, „роздільний прутик”, ознайомити учнів з правилами безпечної праці та санітарно-гігієнічними вимогами під час виконання мережок; сприяти розвитку: організованості, послідовності, точності; сприяти вихованню: бережливості, економії матеріалу, уважність, акуратність. Обладнання: зразки мережок, альбом Л.М.Сорокіна «Учись вишивати», рекомендації по вишивці В.Козелло «Мережка», інструкційні картки «Виконання мережок «одинарний прутик», «подвійний прутик», «роздільний прутик». тканина, нитки, голка. Тип уроку: комбінований Тривалість уроку: 90 хвилин План уроку І. Організаційний момент (3хв) ІІ. Актуалізація опорних знань (5хв) ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (4хв) ІV Пояснення нового матеріалу (15хв) V. Закріплення нового матеріалу (5хв) VІ. Самостійна робота учнів (50хв) VІ.1. Організаційний момент (2хв) VІ.2. Вступний інструктаж (5хв) VІ.3. Самостійна робота та поточний інструктаж (40хв) VІ.4. Заключний інструктаж (3 хв) VІІ. Підсумок заняття (5хв) VІІІ. Домашнє завдання (3хв) Хід уроку І. Організаційний момент Учні заходять до лабораторії. Перевірка присутності, призначення чергових. Підготувати учнів до сприймання матеріалу і виконання необхідних записів. ІІ. Актуалізація опорних знань На цьому етапі доцільно нагадати учням про поняття, що характеризують композицію вишивки. 1. Від чого залежить вибір композиції вишивки? Чи впливає на композицію призначення виробу? 2. 3. 4. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Повідомлення теми та мети уроку. Бесіда Діти, розкажіть, будь ласка, що вам відомо про мережку? На сьогоднішньому уроці ми розглянемо матеріали, інструменти та пристосування для виконання мережок. Ці знання знадобляться вам для того, щоб виконати завдання, яке передбачене програмою, а саме – вишити серветку чи рушничок за допомогою мережки. Тому будьте уважні сьогодні! ІV. Пояснення нового матеріалу Мережка – прозоро-лічильна техніка вишивки, яка основана на висмикуванні ниток тканини в одному напрямку. Висмикують нитки, що йдуть вздовж мережки, залишається основа, на якій розвивається узор мережки. Види мережок: - одинарний прутик; - подвійний прутик; - роздільний прутик; Паралельно з поясненням демонструються зразки цих мережок. Одинарний прутик (мал.1) – це звичайна мережка, основою якої є звичайний ручний шов, що застосовується для підшивання рубця. По мірі розвитку народного мистецтва вишивання цей шов частково змінився і перетворився в найпростішу мережку – одинарний прутик. Цією мережкою обшивають лише одну сторону прорідженої доріжки тканини, в наслідок чого утворюються немовби китички з ниток тканини. Одинарним прутиком обшивають краї серветки, доріжки, утворюють китички рушника. Вишивають мережку зліва направо. Притисніть великим пальцем кінчик нитки довжиною 3-4 см в лівому верхньому куті серветки, закріпіть нитку там же двома короткими стібками. Пропустіть голку справа наліво під трьома - чотирма нитками (не більше 3 мм в ширину) чи групами ниток в канві; відділіть китичку, злегка затягнувши нитку. В першу китичку закріпіть залишок робочої нитки; потім підріжте кінчик нитки врівень з китичкою. Маленьким вертикальним стібком закріпіть китичку, захоплюючи 2 нитки тканини (чи 1 смужку канви). Мал.1 Мережка подвійний прутик (мал.2) є основою для всіх складніших мережок, але часто застосовується і в чистому вигляді для підшивання краю виробів – скатертин, серветок, рукавів і ін. Подвійний прутик виконують тим же методом, що й одинарний прутик. Мережкою «одинарний прутик» обшивають обидва боки прорідженої смужки тканини - виходять стовпчики, стягнуті з обох боків. Мал.2 Мережка " роздільний прутик" (мал.3), по іншому – черв'ячок. Другу назву строчка отримала за зовнішній вигляд – хвилеподібний. Використовують для оздоблення рушників, серветок, вишитих сорочок; як самостійну строчку чи складову складного узору мережки. Спочатку виконують закріпки по краям строчки та нижній край мережки, як звичайний одинарний прутик. Кількість ниток, яку щоразу захоплюють голкою, має бути парною, щоб потім її можна було розділити навпіл. Закінчивши ряд одинарного прутика, голку виводять навиворіт, проводять під нитками закріпки до верхнього краю мережки. Потім виводять нитку на лицьовий бік біля верхнього краю лівої закріпки. Повертають вишивку так, щоб рядок виконаного одинарного прутика був зверху. Потім вишивають другий край мережки, розділяючи кожен одинарний стовпчик навпіл і стягуючи. Мал.3
Матеріали та інструменти: - полотно, бажано полотняного переплетення (зручніше виконувати мережки); - нитки (світлого тону – білі, блакитні, рожеві); - ножиці (бажано манікюрні), - голка. V. Закріплення нового матеріалу Проводимо у вигляді опитування: 1. Мережки – це … шви (лічильні) 2. Мережки вишивають (в якому напрямку?) … (зліва направо) 3. Для виконання мережок підходить тканина …переплетення (полотняного) 4. Ширина мережок залежить від … (розміру виробу) 5. Вишивати треба при … освітленні. (достатньому) 6. Мережки застосовують для … (оздоблення виробів, підшивання країв виробів) VІ. Самостійна робота учнів VІ.1 Організаційний момен - Підготувати своє робоче місце. VІ.2 Вступний інструктаж - Ознайомитися з правилами безпечної праці та санітарно-гігієнічними вимогами під час виконання мережок. - Учні ставлять свій підпис в журналі з техніки безпеки. Вчитель за допомогою інструкційних карток пояснює технологію виконання мережки „одинарний прутик” VІ.3. Самостійна робота Учні самостійно виконують мережку „одинарний прутик”. VІ.4. Поточний інструктаж Надавати допомогу учням, які допускають помилки, затруднюються самостійно виконати завдання. VІІ. Підсумок заняття - Зробити узагальнення теми уроку та досягнення його мети. - Коментар оцінок. VІІІ. Домашнє завдання Вивчити основні поняття по темі: „Прозорі техніки вишивання. Мережки – прозора лічильна техніка вишивання”. Виконання творчого завдання, на вибір учня, з використанням мережки „одинарний прутик”. Тема уроку: Обробка країв виробу торочками. Остаточна обробка вишитого виробу І. Організаційний момент (3хв) II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів (5хв) III. Мотивація навчальної діяльності (5хв) IV. Вивчення нового матеріалу (20хв) IV.1. Оформлення країв вишитого виробу (10хв) IV.2. Догляд за вишитими виробами (10хв) V. Закріплення нових знань і вмінь учнів (5хв) VI. Практична робота (47хв) VI.1 Вступний інструктаж (10хв) VI.2 Самостійна практична робота учнів. Поточний інструктаж (35хв) VI.3 Заключний інструктаж (2хв) VII. Підсумки уроку (5хв) Хід заняття І. Організаційний момент Учні заходять до лабораторії, перевірка присутніх. Призначення вчителем чергових III. Мотивація навчальної діяльності На сьогоднішньому уроці ми розглянемо варіанти оздоблення країв виробу. Ці знання знадобляться вам не тільки для завершення вашого виробу у цьому розділі, а й у майбутньому, коли ви можливо самостійно захочете вишити будь-який виріб. Тому будьте уважними та добре запам’ятовуйте те, що ми сьогодні робитимемо. V. Закріплення нових знань і вмінь учнів
|