Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Практичне завдання. 1. Відкрийте програму Блокнот.






1. Відкрийте програму Блокнот.

2.Наберіть і виконайте математичні приклади.

1) 9 +(14 – 7); 2) 12 + (16 – 9); 3) (18 – 9) + 5;

4) 28 – (19+1); 5) 12 – (16 – 8); 6) 16 – (13 – 4).

Результат роботи покажіть учителеві. Виправте помилки, якщо їх припустилися.

Учні, які завершили роботу раніше, одержують додаткове за­вдання.

Додаткове завдання. Запишіть наприкінці документа поточну дату і час виконання практичного завдання.

3. Закрийте програму Блокнот.

4. Завершіть роботу комп'ютера.

Релаксація

Гімнастика для очей

Витягнути руку вперед. Подивитися на вказівний палець ви­тягнутої руки на рахунок 1-4. Потім перевести погляд удалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником:

2. Додаткове завдання Розставте у кружечках знаки арифметичних дій.

+ — додавання

– — віднімання

* — множення

Відповідь. 5 + 13 = 18, 55 - 11 = 44, 7 * 10 = 70.

 


ПОНЯТТЯ ПРО ПОВІДОМЛЕННЯ,

ІНФОРМАЦІЮ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

УРОК № 13. УВАГА! ВАМ НАДІЙШЛО ПОВІДОМЛЕННЯ!

ТЕМА. УВАГА! ВАМ НАДІЙШЛО ПОВІДОМЛЕННЯ!

Цілі:

навчальна: сформувати поняття повідомлення та інформації;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення;

виховна: вчити правильно організовувати робоче місце та роботу на уроці.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Встановіть відповідність.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Гра «Відгадай»

1. Необхідно показати рухами якусь тваринку. Учні мають здога­датися, хто це.

2. У чарівному мішечку знаходяться предмети. Визначте на до­тик, що це за предмети, та повідомте однокласникам. Набір предметів готується заздалегідь.

3. Відтворіть звуки, які видають пташки і тварини.

Запитання до учнів

— Які міркування допомогли вам дати обґрунтовані відповіді?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Самостійне опрацювання підручника

§13.

Розповідь учителя

— Ранок. Сонечко заглядає у твоє вікно, лагідно торкається твоєї щічки.

Про що повідомляє тебе сонечко?

Задзвонив будильник. Мама прокинулась першою.

Про що повідомив годинник маму?

Предмети, явища, люди, різноманітні предмети, що нас оточу­ють, надають нам інформацію. Інформація для запам'ятовування

Інформація — це повідомлення про навколишній світ. Наведіть свої приклади інформації.

Запитання до учнів

1. Звідки людина отримує інформацію?

2. Чому учні поспішають на урок, коли чують дзвоник?

Вправа 1. Розгляньте на малюнок і скажіть, що ви бачите. Що б ви подарували своїй мамі на день народження? Чому?

Малюнок дає нам зорову інформацію.

Коли чуємо спів або гру на музичному інструменті, то отримує­мо звукову інформацію. Коли нюхаємо квітку, отримуємо нюхову інформацію. За допомогою язика отримуємо смакову інформацію. На дотик можна визначити температуру.

Отже, інформація буває: зорова, нюхова, тактильна (на дотик), звукова, смакова.

Запитання до учнів

— Що ви знаєте про кожен вид інформації. Наведіть власні при­клади.

— Для передавання і збереження інформації людина викорис­товує літери і слова (письмова інформація), міміку, жести, рухи (усна інформація).

Вправа 2. Підкресліть потрібне.

— Людина отримує і передає письмову інформацію за допомо­гою: ЖЕСТІВ, РУХІВ, МІМІКИ, ЛІТЕР, СЛІВ.

— Людина отримує і передає усну інформацію за допомогою: ЖЕСТІВ, РУХІВ, МІМІКИ, ЛІТЕР, СЛІВ.

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота з підручником

§ 13, № 1-2.

Додаткові завдання

Вправа 3. Визначте тип інформації:

✓ Дарина прийшла зі школи додому і побачила на столі апель­син.

✓ Марійка і Юрко зайшли в дім і відчули запах смачненьких пиріжків.

✓ Уранці мама почула по радіо, що на вулиці дуже холодно. Вона подивилася на градусник і побачила, що температура повітря — 10 градусів морозу.

Вправа 4. Розгляньте малюнок і дайте відповідь: на якому но­сії зайчик залишив інформацію про себе для мисливця? Потрібне можна підкреслити.

На папері (сліди).

На снігу (сліди).

У повітрі (запах).

Вправа 5. Складіть слова з переміша­них літер і запишіть їх.

ЛІВТКААРУА _____________________________

ИМАШ ___________________________________

МНОТОІР _________________________________

РНЕПИТР _________________________________

КАЧРУ____________________________________

КИСД _____________________________________

Яке слово зайве і чому?

Відповідь. Клавіатура, миша, монітор, принтер, ручка, диск. Зайве слово — ручка (решта — комп'ютерні пристрої).

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Станемо струнко! Руки в боки!

Пострибаємо, як сороки,

Як сороки – білобоки.

Стрибу – стрибу! Скоки – скоки!

А тепер як жабенята

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!

Щоб спочила голова!

VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Дотримуйтесь правил техніки безпеки під час роботи за комп'ю­тером.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.01 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал