Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Практичне завдання. Дотримуйтеся правил техніки безпеки під час роботи за комп'­ютером.






Дотримуйтеся правил техніки безпеки під час роботи за комп'­ютером.

Робота з навчальною програмою з логічним навантаженням.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості

Вихідне положення — сісти на стілець.

Заплющити і розплющити очі. Повторити 3-4 рази. Виконувати в середньому темпі.

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 23, № 4.

2. Додаткове завдання

Перед вами маршрут руху мишок. Запишіть усі числа, які кож­на зустріла на своєму шляху. Спробуйте їх додати.

УРОК № 24. КОМП'ЮТЕРНИЙ МАЛЮНОК — ПЕРШІ КРОКИ

ТЕМА. КОМП'ЮТЕРНИЙ МАЛЮНОК — ПЕРШІ КРОКИ

Цілі:

навчальна: формувати поняття графічного редактора; ознайомити з інтерфейсом графічного редактора; формувати вміння працювати з елементами інтерфейсу програми;

розвивальна: удосконалювати навички самостійної роботи на комп'­ютері; формувати вміння міркувати;

виховна: виховувати відповідальність, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

ХІД УРОКУ

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Учням пропонуємо новий порядок проведення уроків. Оскільки вивчення матеріалу стосується практичних навичок роботи з гра­фічним редактором, від початку уроку учні розв'язують задачі ло­гічного спрямування, потім учитель пояснює матеріал, пов'язаний з практичним завданням. Практична робота дозволяє закріпити вивчений матеріал.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Логічна розминка

1. Гра «Фантазери»

Що б сталося, якби:

✓ на кухні з крана полився яблучний сік;

✓ із хмари замість дощу почали падати вареники;

✓ зникли б школи;

✓ урок інформатики проводила Червона Шапочка?

Діти залюбки пропонують різні варіанти поданих «казкових» ситуацій.

2. Гра «Знайди зайве»

Знайдіть зайве слово, підкресліть його. Поясніть свої мірку­вання.

✓ Ромашка, конвалія, бузок, волошка;

✓ змія, павук, ящірка, дуб, равлик;

✓ м'яч, ковзани, гойдалка, ключка, лижі;

✓ диван, ліжко, шафа, парта, зошит.

3. Вправа «Доміно»

Вправу можна організувати за принципом «доміно». Для цього вибирають учня або учнів, які добре читають, заздалегідь виготовляють картки.

Сполучіть початок і кінець прислів'я.

Як хочеш шити, то... те й пожнеш.
Сьогоднішньої роботи... спершу вузлика зав'яжи.
Зробив діло —... на завтра не відкладай.
Що посієш,... гуляй сміливо.

— Молодці, діти, ви добре мислите, багато знаєте. Сьогодні ми почнемо вивчати нову тему.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Комп'юшка поведе нас у чарівний світ малюван­ня, але не простого, а комп'ютерного. Сучасні мультфільми, кіно, комп'ютерні ігри, малюнки до книжок створюються за допомогою комп'ютерів. Для цього є спеціальні програми, які називають гра­фічними редакторами.

Ми будемо поступово з ними ознайомлюватися. Пригадайте, будь ласка, відомі вам комп'ютерні програми, які пов'язані з ма­люванням, розфарбовуванням. Очікувані відповіді: «Малювання. 1 клас», «Вчимося малювати».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя

Інформація для запам'ятовування

Графічний редактор Paint — це програма, яку використовують для створення та редагування рисунків.

Щоб завантажити програму, потрібно знайти на Робочому столі відповідний значок і двічі клацнути на ньому. На екрані з'явиться поле для створення рисунка, інструменти для роботи та палітра кольорів. (Учитель надає початкові відомості про основні можли­вості графічного редактора.)

— На полі ви будете створювати свої «шедеври», використовую­чи різні інструменти для рисування, які нагадують звичайні. Окрім інструментів є готові геометричні фігури, такі як овал, прямокут­ник, лінія. Інструменти і фігури розташовані на панелі інструмен­тів. Щоб малюнок був яскравим і милував око, ви можете вибрати колір з набору кольорів. Для вибору потрібного інструмента, фігу­ри або кольору використовуйте ліву кнопку миші.

(Під час пояснення нового матеріалу можна скористатися ко­льоровою вкладкою в журналі «Інформатика» № 3 (39). — 2012. Видавничої групи «Основа».)

Запитання до учнів

1. Чи доводилось вам раніше працювати з графічним редакто­ром?

2. Що означає слово «paint» у перекладі з англійської?

3. Що таке палітра? Чи чули ви таке слово на уроках малювання?

Самостійне опрацювання підручника

§24.

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота з підручником

§24, №1, 3-4.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал