Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: Льодове побоїще






Мета:

Навчальна: показати героїчну боротьбу російського народу з німецькими рицарями в Льодовому побоїщі; розповісти про мету і тактику ведення битви німецькими лицарями; дати порівняльну характеристику озброєння німецьких та російських військ; за допомогою схеми показати, яким був бойовий порядок військ і сил росіян перед початком битви на Чудському озері; розкрити сутність полководського таланту Олександра Невського; пояснити, чому Олександр Невський став національним героєм.

Корекційно- розвильна: розвивати пізнавальні здібності, сприйняття, пам'ять, увагу, уяву; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; встановлювати послідовність подій.

Виховна: виховувати в дітях патріотичний дух.

Нові поняття і дати:

1242р.-«Льодове побоїще»

Обладнання та матеріали:

Карта «Боротьба народів нашої країни проти іноземних загарбників», картина «Льодове побоїще» художник А.К. Горбунова, вірш К. Сімонова «Льодове побоїще», хронологічна таблиця.

Тип уроку: Формування нових знань, умінь

Хід уроку:

Етап уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів
Організаційний момент (Дивись структуру уроку)  
Повторення пройденого матеріалу - Яку тему ми вивчали на минулому уроці? Про що йшла мова на уроці? - З ким воювали російські воїни на р. Нева? - Коли відбулась битва на р. Нева? - Чим закінчилась Невська битва? - Чому Олександр Ярославович отримав почесне прозвище Невський?   Завдання 1. Виберіть, які з перерахованих рис характеру можна віднести до Олександра Невського: мужній, відкритий, злий, мстивий, коварний, далекоглядний, талановитий, мудрий, досвідчений, самолюбивий, власний.   Завдання 2. Розгляньте ілюстрації. Знайдіть - де чий воїн. Пригадують тему та зміст попереднього уроку. Дають відповіді на запитання до тексту підручника та завдання вчителя     Дають відповідь, ставлять дату в хронологічній таблиці.   Дають аргументовану відповідь.     Вибирають потрібні слова.   З поданих ілюстрацій вибирають воїнів: німецьких лицарів, російських воїнів, монгольських воїнів.
Актуалізація знань, повідомлення нової теми Вступне слово вчителя. Через два роки після Невської битви стали розоряти країну німецькі лицарі. Спочатку вони підступили до м. Пскова(показати учням на карті). Знайшовся один зрадник, який впустив до міста ворогів. Знову зібрались полки новгородські під керівництвом Олександра Невського. Повідомлення нової теми: «Льодове побоїще» Учні записують в зошити тему уроку

 

І т.д.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал