Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






ІІІ . Мотивація навчальної діяльності. Початок Української революції






Урок 16

Початок Української революції

Мета: з’ясувати програмні засади діяльності Центральної Ради, а також розглянути перший етап Української революції та його особливості; розвивати навички аналізу історичних фактів, вміння працювати з джерелами інформації, аналізувати матеріал, виділяти головне, робити висновки; встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати власну точку зору; сприяти фор-

муванню національної свідомості учнів, їх історичної пам’яті, пошани до державотворчих традицій в Україні.

Основні поняття: «Українська революція», «Центральна Рада», «Тимчасовий уряд».

Обладнання: схеми, таблиці, документи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

• доводити зв’язок Першої світової війни і революції;

• характеризувати відносини Центральної Ради та Тимчасового уряду, давати їм власну оцінку;

• складати характеристики та політичні портрети видатних діячів Української революції;

• визначати причини та аналізувати події на початку Української революції;

• описувати повсякденне життя та визначати зміни в житті українського населення, пов’язані з революцією.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда за питаннями

1. Пригадайте події на початку 1917 р. у Р осійській імперії, які істотно вплинули не тільки на перебіг війни, а й на ситуацію в Україні.

2. В якому стані перебували українські землі на початку 1917 р.?

3. Яким терміном можна охарактеризувати цей стан?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

У ч и т е л ь.

Кінець лютого 1917 р. став для російського царизму фатальним. Стихійна хвиля народного невдоволення, швидко набираючи силу, переросла в революцію.

Протягом надзвичайно короткого часу (з 23 лютого до 2 березня) самодержавство впало, Микола II зрікся влади і фактично в країні встановився республіканський лад. Така блискавичність перемоги над царизмом пояснюється насамперед:

• кризовим станом в імперії;

• гостротою політичних, соціально-економічних та національних проблем;

• зростаючою активністю політичних сил;

• зниженням авторитету та слабкістю реально існуючої влади;

• потужним каталізатором подій, яким стала Перша світова війна.

Лютнева революція в Росії лише на певний час зняла політичне напруження в країні. Першочерговим було створення нової стабільної держави, визначеність у питанні про участь у війні, подолання негативних тенденцій в економіці, розв’язання аграрного та національного питань. Чи позначилися події, що розгорталися у Петрограді, на ситуації в України? Саме це ми і з’ясуємо на сьогоднішньому уроці.

Завдання

• Чи можна стверджувати, що події 1917 року в Україні мали характер національно-демократичної революції?

Відповідь на запитання учні дають наприкінці уроку.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал