Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Довготривалого проекту
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ-ПРЕЗЕНТАЦЇЇ СПІЛЬНОГО для дітей старшого дошкільного віку та дітей 1-го класу Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про багатоманітність тваринного світу. Розширити уявлення про диких тварин, їх пристосування до зимових умов життя. Спонукати до пошуково-дослідницької роботи по збору та обробці інформації. Розвивати пізнавальну активність, допитливість, комунікативні здібності. Виховувати ціннісне ставлення до природного довкілля. Об'єкт: дикі тварини. Учасники: вихованці старших, середніх дошкільних груп, учні 1-го класу, батьки, вихователі. Термін проведення: 2 тижні. Зміст проекту: І. Підготовчий етап 1. Бесіда на тему «Що я знаю про диких тварин» Мета: виявити знання про диких тварин. Розвивати інтерес до пізнання природи. Викликати потребу у здобутті нових знань, розширювати уявлення дітей про шляхи і способи їх набуття. Хід бесіди - Кого називають дітьми лісу? - Як, на вашу думку, чи все ви знаєте про диких тварин? - Яких диких тварин нашої місцевості ви знаєте? - Що спільного між вовком і зайцем, що - відмінне? - Чим годує вовчиця своїх малят? - Коли народжуються вовченята? - Як пристосовуються звірі до зими? Дійсно, людина все знати не може. А як же ми можемо дізнатись про те, чого не знаємо, але дуже хочемо дізнатись? 2. Мотивація діяльності: - Я почула серед інших відповідей слово «енциклопедія». Що це таке? - Які бувають енциклопедії? - Хто, на вашу думку, їх створює? - Чи хотіли б ви виготовити книгу про тварин? Я пропоную вам створити книгу про тварин «Дикі тварини взимку». - Як ви думаєте, чи потрібна нам така книга? Навіщо? 3. Вибір дітьми завдань (питань, на які потрібно знайти відповідь про пристосування диких тварин взимку, малювання зображень тварин, які стануть ілюстраціями книги, виготовлення разом з батьками саморобних довідкових листівок про тварин, які стануть сторінками книжки, підготовка матеріалів до виставки «Дикі тварини»). II. Практичний етап ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ / \ СПІЛЬНА ІНДИВІДУАЛЬНА
Проведення тематичних занять з Пошук інформації та створення різних розділів програми, ігри, бесіди, спільно з батьками саморобних підготовка та оформлення виставки. довідкових листівок про тварин, пошук відповідей на поставлене запитання. III. Заключний етап ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ 1. Організація виставки. 2. Оформлення книги «Дикі тварини взимку». 3. Проведення підсумкового заняття «Зимівля звірів». Програмовий зміст: узагальнити уявлення дітей про різні пристосування звірів до несприятливих зимових умов життя. Закріпити поняття «хижаки». Вправляти дітей у класифікації диких тварин за способом живлення, у діалогічному спілкуванні між молодшими та старшими партнерами. Виробляти вміння взаємодіяти в межах певної групи. Розвивати комунікативні здібності, пізнавальну активність, вміння аналізувати, встановлювати зв'язки, закономірності, розмірковувати з приводу нового, презентувати свої знання, отримані в результаті пошуково-дослідницької роботи, оформити виставку малюнків «Дикі тварини» та виготовити книгу «Дикі тварини взимку». Виховувати ціннісне відношення до природного довкілля, поглиблювати інтерес до його вивчення Хід заняття Діти заходять до зали і вітаються. - Діти, а як по-іншому можна привітатися з людьми? Відповіді дітей (Привіт, доброго здоров % доброго дня, здрастуйте, здоровенькі були, дозвольте привітати). - Як ви думаєте, чому ми туту зібрались разом? Відповіді дітей (Розповісти про життя диких тварин взимку, дізнатись ще щось про тварин, розповісти гостям про те, як ми готували наше заняття). - Звідки ви дізнались про життя диких тварин взимку? - Кожен з вас добре попрацював. Тому ми прийшли сюди, щоб поділитися знаннями з іншими та отримати нові знання. Отже будемо працювати під гаслом: «Дізнався сам - розкажи нам». - Діти, а що це у вас у руках? (саморобні довідкові листівки про тварин, що знаходили інформацію, про них.) - Бачу, що всі ви постаралися, дуже гарні роботи,. Вони стануть сторінками нашої книги «Дикі тварини взимку». - Діти подумайте, що спільного між всіма цими тваринами, зображення яких ви тримаєте? - Також ці тварини мають багато відмінного. Чим вони відрізняються? (розміром, кольором, назвою, способом живлення і т. д.) - Зараз ми розділимо даних тварин на чотири групи - за способом живлення (гризуни, травоїдні, всеїдні, хижаки) - Займіть місце за тим столом, де є умовне позначення способу живлення вашої тварини. Перш, ніж розпочати роботу в групах, кожній групі потрібно: 1. Обрати лідера групи. 2. Домовитись між членами групи, хто за ким буде розповідати. 3. Розповідь будувати за схемою. 4. Після розповіді всіх членів групи, лідер коротко розповість про зимівлю даного виду тварин. - А щоб успішно працювати в групах повторимо правила спільної роботи: • Працюй так, щоб не заважати іншим. • Вислуховуй думки товаришів. • Дотримуйся відведеного часу. • Дотримуйся правил «піднятої руки». • Презентувати свою роботу може кожен по черзі. • Лідер представляє спільну роботу групи. • Будь ввічливим, стриманим. - А тепер можете приступати до роботи в групах і ділитися інформацією з товаришами. (Керівництво з боку вихователя). - Лідери можуть порадитися між собою і вирішити. Хто першим буде виступати від імені своєї групи і представляти пристосування до зими тварин відповідного способу живлення. (Лідери розповідають про зимівлю тварин за схемою). ~ Молодці, добре попрацювали. Думаю, що кожен зх. Вас дізнався щось нове. А тепер давайте пограємось. Гра з м 'ячем «Скажи одним словом» У зайця довгі вуха У лисиці рудий хвіст У ведмедя косі лапи У білки довгий хвіст У вовка гострі зуби У хом'яка товсті щоки У миші тонкий хвіст У зайця куций хвіст У кажана широкі крила «... У лисиці гостра морда У козулі ДОВГІ НОГИ "... Діти сідають на стільчики. - А зараз ми пограємо в гру «Запитайте, що вас цікавить». Уявіть себе тваринкою і розкажіть всім нам, що ви відчуваєте. Наприклад; «Я - лисичка. Запитайте, що вас цікавить». Діти: -Де ти живеш? З ким би ти хотіла дружити? Кого ти боїшся? Що полюбляєш їсти? Що ти не любиш? Як до тебе ставляться люди - А тепер настав час створити книгу «Дикі тварини взимку» (діти складають свої роботи у файли і створюють книгу-папку). - До нас на заняття прийшов репортер передачі «Світ тварин очима дітей» і хоче запитати вас, щоб ви порекомендували зробити, щоб допомогти. тваринам взимку. (Пропозиції дітей). Репортер: - Я чула, що ви провели велику роботу у своєму закладі, поділіться цікавою інформацією про життя диких тварин взимку. - Що ви можете сказати? - Що вас зацікавило? - Що нового дізнались ви? Вихователь: - Діти, чи сподобалось вам наше заняття? Що вам сподобалось? Що нового дізнались ви? Чи хочете і надалі займатись подібною роботою? - Тепер ви можете всім дітям дошкільного закладу розповідати про життя тварин взимку. Дякую. До побачення.
|