Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Узагальнюючий урок






 

№44 ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Іменник»)

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Іменник»; розвивати мислення учнів, увагу, самостійність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1 варіант

1. Як називають зміну закінчень іменників?

а) Чергування;

б) питання;

в) відмінювання.

2. У якому рядку всі наведені слова — іменники?

а) Літера, галасливий, крик, дощ;

б) воля, соняшник, щедрість, ворота;

в) гнів, чалапає, влітку, джміль.

3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини?

а) Степи, гори, узлісся, підйом;

б) буряки, мрії, серпи, вишні;

в) козак, борщі, м’ячі, книги.

4. Позначте рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.

а) З важкою ношою Петрусь повертався додому.

б) Сашко довго думав над складною задачею.

в) Кіт Мурко уважно спостерігав за мишою.

5. Запишіть іменники у місцевому відмінку однини.

Книга —

Вільха —

Фіалка —

6. Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Позначте наголос у кожному слові.

Інж..нер, д..ржава, трол..йбус, д..сципліна.

7. Запишіть словосполучення у давальному відмінку.

Учень Петренко —

добродій Іванюк —

тренер Федір Миколайович —

8. Подані слова пов’яжіть між собою. Визначте число, рід, відмінок іменників.

Пишуть, ручка.

Відпочивати, галявина.

Дякувати, гості.

2 варіант

1. Як змінюються іменники?

а) За родами й числами;

б) за відмінками й родами;

в) за відмінками й числами.

2. У якому рядку всі наведені слова — іменники?

а) Сузір’я, морквяний, злетіти, віддаль;

б) обличчя, тінь, милість, лев’ячий;

в) солов’ї, українець, сьогодення, плащ.

3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини?

а) Лани, задачі, краї, річки;

б) пальми, бур’яни, цвяхи, довір’я;

в) вокзал, заєць, юність, прохання.

4. Позначте рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно.

а) Маленький Тарас потягнувся до тарілки з кашою.

б) Під кручею туристи розбили намет.

в) Юхим насолоджувався тишою.

5. Запишіть іменники у місцевому відмінку однини.

Дівчинка —

райдуга —

комаха —

6. Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Позначте наголос у кожному слові.

Ок..ан, гв..нтівка, ш..ренга, тра..вай.

7. Запишіть словосполучення у давальному відмінку.

Пан Василь —

учитель Дмитро Григорович —

брат Ігор —

8. Подані слова пов’яжіть між собою. Визначте число, рід, відмінок іменників.

Читати, книжка.

Зустрітися, Микола.

Дякувати, друзі.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які завдання виявилися найскладнішими? Чому?

— Яке — найцікавішим?

— Як слід працювати, щоб уникнути помилок?

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.006 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал