Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 42






Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми «Рослини»

Мета.: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; перевірити знання будови, процесів життєдіяльності рослин, органів, їх значення, вміння встановлювати причини видозмін органів, взаємозв’язок органів і функцій; розвивати логічне мислення, прищепити любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання: завдання по варіантах.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація знань.

Бесіда по вивченій темі.

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Тестова контрольна робота.

 

Варіант 1

I рівень

Виберіть правильну відповідь.

1.Виберіть найменшу систематичну одиницю класифікації живих організмів:

а) вид; г) родина; е) ряд; з) тип;

б) клітина; ґ) клас; є) порядок; и) біосфера;

в) рід; д) царство; ж) відділ; і) екосистема.

2.Вкажіть в якій тканині листка відбувається фотосинтез:

А) епідерміс, б) стовпчаста, в) губчаста, г) провідна.

3. Вкажіть частину листка, якою він прикріплюється до стебла:

А) черешок, б)листкова пластинка, в)прилисток, г) правильна відповідь відсутня.

4.Визначіть орган, який забезпечує мінеральне живлення рослини:

А)пагін, б)квітка, в) листок, г)брунька, д)корінь, е)насіння.

5.Вкажіть організми, які беруть участь у перехресному запиленні:

А)метелики, б) бджоли, в)мухи, г) комарі.

6.Визначіть соковитий плід:

А)зернівка, б)біб, в)кістянка, г) коробочка, д)стручечок.

 

ІІ рівень. Виберіть одну або декілька відповідей.

7. Виберіть з поданого переліку основних процесів життєдіяльності ті, які властиві рослинам:

а) необмежений ріст; б) обмежений ріст; в) фотосинтез;

ґ) дихання; г) транспорт речовин; е) відповідь на подразнення;

д) живлення; є) рух; ж) здатність до переміщення.

8.Виберіть із запропонованого переліку умови, за яких відбувається фотосинтез:

А)кисень, вода, світло;

Б)вуглекислий газ, вода, світло;

В)кисень, вода, сонячна енергія, хлоропласти;

Г)вуглекислий газ, вода, сонячна енергія, хлоропласти.

9. Вилучіть зайве:

А)квітконіжка, б)чашолисток, в)пелюстки, г)черешок, д) маточка, е)тичинка, є)листкова пластинка, ж) хлоропласти.

10.Визначте місце, де можуть відкладатися у насінині про запас поживні речовини:

А)насінева шкірка, б)ендосперм, в) сім’ядолі, г)у зародковому корінці.

11. Вкажіть основні видозміни вегетативних органів:

А) цибулина, б) кореневище, в)коренеплід, г) бульби картоплі, д)колючки, е) вуса, є)всі відповіді правильні.

12.Вкажіть як називаються рухи рослин:

А)нутації, б) настії, в) мутації, г)тропізм.

 

ІІІ рівень.

13. Доповніть речення.

Тканина, функція якої полягає в здійсненні фотосинтезу, поглинанні й запасанні речовин, називається: __.

14. Напишіть умови проростання насіння:

______________________________________.

15.Встановіть відповідність між поняттями та їх визначенням:

1.Архегонії. 2.Антеридії. 3.Пилкове зерно. 4.Зародковий мішок.

А)чоловічий гаметофіт насінних рослин.

Б)жіночий гаметофіт квіткових рослин;

В)чоловічі статеві органи вищих рослин;

Г)жіночі статеві органи вищих рослин.

Д)органи нестатевого розмноження.

 

ІУ рівень.

Охарактеризуйте орган за поданим планом:

— зовнішня будова кореня — ______________________

— види коренів — ________________________________

— типи кореневих систем — ________________________

— видозміни кореня — ____________________________

 

 

Варіант 2

I рівень (1 бал за запитання)

Виберіть правильну відповідь.

1.Повертання кошиків соняшника до сонячного світла є свідченням:

А)рефлексів, б)тропізмів, в)регенерації, г)фотоперіодизмом.

2.Укажіть речовини, які здатні в малих кількостях регулювати процеси життєдіяльності рослин:

А)гормони, б)алкалоїди, в)фітонциди, г)фітогормони.

3.Виберіть чинник, що є необов’язковим для проростання насіння:

а) грунт, б)тепло, в)вода, г)повітря.

4.Корінь росте в довжину за рахунок верхівкової меристеми:

а)кореневого чохлика, б)зони поліду, в)зони розтягування, г) зони всмоктування.

5.Укажіть рослину, яка має видозміни кореня:

А)картопля, б)пирій, в)петрушка, г)цибуля.

6.Назвіть вегетативний орган рослини, який виконує фотосинтез, газообмін, ріст, випаровування води, транспорт речовин:

А)корінь, б) пагін, в)квітка, г)плід.

 

ІІ рівень. Виберіть одну або декілька відповідей.

7.Визначіть основні способи формування кореневої системи:

А)пікірування, б) підгортання, в)щеплення, г)підживлення.

8. Грунтом називають: а) продукти вивітрювання гірських порід; б)придатний для життя рослин поверхневий шар земної кори; в) сукупність фізичних, хімічних та біологічних явищ, що зумовлюють зміни гірських порід; г) комплекс складних органічних сполук.

9. Прискорюють розвиток плодів та утворення репродуктивних органів: а)азотні добрива; б)фосфорні добрива; в)калійні добрива; г)бактеріальні добрива

10.Вказати основні види запилення рослин:

А) запилення вітром, б)перехресне запилення комахами, в)тваринами, г)самозапилення, д)штучне запилення, е) всі відповіді вірні.

11.Із поданого переліку випишіть складні суцвіття: а)кошик, б)зонтик, в)складний зонтик, г) голівка, д) складний колос, е)щиток.

12.Випишіть життєві форми рослин:

А)дерева, б)кущі, в) ліани, г)трави, д) всі відповіді вірні.

 

ІІІрівень.

13. Закінчіть речення.

Тканина, функція якої полягає в здатності рослини витримувати значну масу, протистояти вітру, дощу і снігу, називається: _____________________________.

14.Перерахуйте основні функції кореневої системи.

15.Встановіть відповідність між назвами плодів та групами рослин:

1.зернівка. 2.сім’янка. 3.Біб. 4.Стручок.

А)грицики, редька, капуста.

Б)соя, горох, люпин.

В)кукурудза, жито, овес.

Г)соняшник, айстри, осот.

Д)сак, блекота, тюльпан.

ІУ рівень.

16. Охарактеризуйте функції частин квітки.

Частина квітки Функції
   

 

ІУ.Підсумок уроку.


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.009 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал