Главная страница Случайная страница КАТЕГОРИИ: АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Урок № 1
Тема: Тварина – живий організм Мета: Формувати уявлення про значення тварин у природі і цінність їх для людей, про види тварин, про особливі ознаки тварин; розвивати вміння розрізняти тварин одного і кількох видів; формувати вміння міркувати за аналогією, порівнювати; виховувати оцінне ставлення до власних вчинків та вчинків інших людей у ставленні до природи. Державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів: називає: - середовища існування тварин; - прояви життєдіяльності тварин; описує: - будову тіла тварин; - відмінності тварин від рослин та грибів; характеризує: - живлення тварин; висловлює судження Обладнання і матеріали: таблиці, малюнки із зображенням тварин різних видів. Базові поняття і терміни: зоологія, середовище існування, живлення. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний етап Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх. ІІ. Актуалізація опорних знань Очікувані результати (Фіксуються на дошці) • довести, що тварини належать до живої природи; • з’ясувати, яке значення для людей мають тварини; • дізнатися, як люди розрізняють тварин; • зрозуміти, чим відрізняються тварини різних видів; • навчитися помічати, що тварини — наші менші друзі, і виховувати в собі бережливе ставлення до них. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Бесіда. — Що належить до живої природи, крім рослин? — Що спільного між рослинами і тваринами? — Яке значення мають тварини в природі й житті людей? 1. Коло бабусі сидить у кожусі, Проти печі гріється, Без водички миється. (Кіт) 2. Герой мультфільму «Ну, постривай!». (Вовк) 3. Голодна — мукає, сита — жує, Всім дітям молоко дає. (Корова) 4. Дуже довга в неї шия, Ще й смугаста, як змія. Через це через паркан Заглядає, наче кран. (Жирафа) 5. Герой казки І. Франка «Фарбований...». (Лис) 6. Хто у африці живе, Цілий день банан жує? Дражнить всіх мале звірятко. Хто це, діти?.. (Мавпенятко). 7. Зубатий приятель Чебурашки. (Крокодил) ІV. Вивчення нового матеріалу Розповідь учителя з елементами бесіди. — Світ тварин багатий та різноманітний. Як ви гадаєте, де живуть тварини? (Відповіді учнів.) — Отже, тварини живуть усюди: в океанах і морях, у лісах, на луках, у пустелях, горах. 2. Розгляд малюнків із зображеннями тварин.
Мал.. Кішка свійська Мал.. Дельфін - білобочка Мал.. Кріт - сліпець — Чим відрізняються кішка, дельфін, кріт? — Як вони рухаються? Твердження. Якщо тварини відрізняються між собою за формою тіла, розмірами, зовнішнім виглядом, забарвленням, то говорять, що вони належать до різних видів. 3. Повідомлення експерта. — На Землі відомо близько 2 млн видів тварин, а в Україні живе понад 50 000 видів. Особливими у тварин є ознаки, яких не мають інші організми. Тварини переміщуються. Як?
Мал.. Пересування тварин V. Узагальнення і систематизація знань Хвилинка-цікавинка. 1 - й з н а в е ц ь т в а р и н. Найбільший птах — страус: заввишки 2, 7 м, 90 кг маси тіла. Найменша з пташок У світі — колібрі: маса 1, 5 г, тобто вона в 50 тис. разів легша за страуса. 2 - й з н а в е ц ь т в а р и н. Найвища тварина — жирафа, її зріст — до 5 м. Найменша тварина — землерийка, її малятко важить не більше 2 г. Найбільші тварини — блакитні кити: маса 150–180 т, завдовжки 33 м VІ. Домашнє завдання. 1.Опрацювати матеріал підручника. 2. Провести спостереження за тваринами, що живуть у вас вдома. План спостереження А) Назва тварини. Б) Як рухається, переміщується. В) Як і чим живиться.
|