Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 2. Тема:Основні відмінності тварин від рослин та грибів






Тема: Основні відмінності тварин від рослин та грибів

Мета: Продовжуватиформувати знання учнів про зоологію як науку, про її основні завдання; розкрити те, що тваринний світ – складова частина природи; ознайомити із загальними ознаками тварин порівняно з рослинами та грибами, різноманітністю тваринного світу та його класифікацією. Розвивати уміння порівнювати біологічні науки та їхні завдання; ознаки подібності та відмінності тварин з організмами інших царств; уміння логічно мислити та робити висновки. Виховувати бережливе ставлення до тварин та сприяти екологічному вихованню.

Державні вимоги щодо рівня

загальноосвітньої підготовки учнів:

називає: - середовища існування тварин;

- прояви життєдіяльності тварин;
- ознаки тваринної клітини;

- системи органів тварин та їх функції;

описує:

- будову тіла тварин;

- відмінності тварин від рослин та грибів;

характеризує:

- живлення тварин;

порівнює:
- будову клітин тварин і рослин;
- типи живлення: автотрофний і гетеротрофний;

Обладнання і матеріали: малюнки, таблиці, роздатковим матеріал

Базові поняття і терміни: систематика, автотрофи, гетеротрофи, еукаріоти, систематичні категорії.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторити знання учнів із 6 класу про:

- царства живої природи;

- основні ознаки живого;

- науку “біологію рослин”;

- її основні завдання;

- мікологію;

- класифікацію грибів;

- класифікацію рослин.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення теми, мети та завдань уроку

ІV. Вивчення нового матеріалу

Повторення знань про царства живої природи та порівняння царства Тварин з царствами Рослини і Гриби.

Мал.. Царство Тварини Мал.. Царство рослини Мал.. Царство Гриби

Тварини і Рослини

Спільне

1. Мають клітинну будову.

2. Еукаріоти.

3. Життєві процеси (обмін речовин, живлення, дихання, виділення, розмноження, ріст).

Відмінне

Тварини ( Ззовні від мембрани є тоненька оболонка – глікокалікс, У клітинах відсутні вакуолі з клітинним соком та хлоропласти, гетеротрофні організми, більшість активно рухаються, обмежений ріст.)

Рослини ( Мають тверду клітинну стінку поверх мембрани,

. клітини мають вакуолі з клітинним соком та хлоропласти,

автотрофні організми, тропізми, мають необмежений ріст.

Тварини і Гриби

Спільне

1. Мають клітинну будову.

2. Еукаріоти.

3. Життєві процеси (обмін речовин: живлення, дихання, виділення, розмноження, ріст).

4. Мають речовину – хітин.

5. Відсутність хлорофілу.

6. Гетеротрофи.

7. Наявність в обміні речовин – сечовини.

8. Запасають глікоген.

Відмінне

Тварини ( Ззовні від мембрани є тоненька оболонка – глікокалікс, більшість активно рухаються, обмежений ріст.)

Гриби ( мають тверду клітинну стінку поверх мембрани, прикріплений спосіб, необмежений ріст.)

Риси подібності між рослинами і тваринами:

1. Спільність походження одноклітинних форм.

2. Обмін речовин та енергії на основі живлення, дихання, виділення.

3. Клітинна будова тіла.

4. Ріст і розмноження.

5. Подразливість.

6. Генетичний код, передача і реалізація спадкової інформації.

V. Узагальнення і систематизація знань

На основі вивченого матеріалу порівняти Царство Рослини і Царство Тварини:

VІ. Домашнє завдання.

1.Опрацювати матеріал підручника.

2. Виконати завдання в робочому зошиті.

 

 


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.011 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал