Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Походжали по садочку.






— Розберіть слово походжали за будовою.

— Складіть речення зі словом осінні.

3. Гра «Допоможи Незнайкові»

— Прочитайте вірш. Виправте помилки.

Хто в хустині червоненька (-ій)

Став у лісі між дубів?

Може, дівчинка маленькі (-а)

Назбирать прийшла грибів?

Ні, не дівчина там стала,

Горобина виростала,

Ту хустину гаптувала

Щедро (-а) осінь золотий (-а).

М. Познанська

— Чому саме такі закінчення повинні мати прикметники? (Тому що прикметник завжди стоїть у тому числі, роді, що й іменник, від якого він залежить.)

Урок 47. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ. РОЛЬ ПРИКМЕТНИКІВ У МОВЛЕННІ

Мета: проаналізувати типові помилки, допущені під час виконання перевірної роботи, працювати над їх усуненням; поглибити знання учнів про прикметник, його значення у мові та мовленні; розвивати зв'язне мовлення школярів, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

І знову дзвоник кличе в клас,

Знання нові чекають нас.

Ми дуже любим рідну мову,

Її мелодію чудову.

Тож починаємо урок,

За парти кличе нас дзвінок.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Аналіз перевірної роботи

Аналіз типових помилок, яких припустилися учні під час виконання перевірної роботи.

Коментоване письмо

— Спишіть, вставляючи замість крапок потрібні закінчення іменників у множині.

— Визначте відмінок цих іменників.

Пісня замріяна лине в колоссі і трав... степів золотавих під ясним небом України.

Урожай приніс турбот доволі — всі дорослі на жнив..., у полі.

Йде робота на завод..., йдуть у школ... заняття.

3. Каліграфічна хвилинка

Йй Йй ай йо уй ий

Пам’ятай, не забувай

Батьківську стежину.

Прикрашай, шануй свій край,

Дім свій — Батьківщину!

В. Гринько

— Які це речення за метою висловлювання?

— Перебудуйте речення таким чином, щоб звертання стосувалося багатьох людей.

— Слово Батьківщину розберіть як частину мови.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Прочитайте вірш Наталі Забіли.

Закрутилися сніжинки, як веселі комашинки, наче зграї білих мух, як м’який холодний пух.

— Назвіть порівняння разом зі словами, до яких вони належать.

— Назвіть серед них прикметники. За якими ознаками ви визначили, що ці слова належать до прикметників? (Поставили до них питання.)

— Сьогодні ми помандруємо володіннями ще однієї частини мови — прикметника.

— Як ви вважаєте, чому одразу після іменника ми будемо вивчати прикметник?

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2026 год. (1.85 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал