Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Золоте колосся — .






свіжа газета —...

Сивий туман —...

Самостійне виконання вправи 177 (с. 80)

— У яких словосполученнях прикметники вжито у переносному значенні?

Робота в парах

Учні читають подані словосполучення.

— З яких частин мови вони складаються? (З іменників)

— Замініть за взірцем подані словосполучення сполученнями прикметників з іменниками.

Зразок. Листя клена — кленове листя.

Полиця для книжок; вітер з півдня; допомога товариша; портфель зі шкіри; хвіст лиса; щебетання пташок; робота в класі; потік води; грива коня.

Гра «Ми — творці»

— Утворіть прислів’я, дописуючи з довідки прикметники-антоніми, що підходять за змістом.

У мудрої людини... вуха і... язик.

Земля... рук не любить.

З другом говори ввічливо: від грубого слова... стає

У нас життя —... не буде вороття.

Краще... правда, ніж... брехня.

Довідка: новий — старий; гірка — солодка; близький — чужий; довгий — короткий; чорний — білий.

— Яку роль відіграють антоніми у прислів’ях?

ПІДСУМОК УРОКУ

— Яку роль відіграють прикметники в мовленні? (Роблять наше мовлення багатшим, досконалішим, допомагають точніше висловити свою думку.)

— Коли текст, у якому вжиті прикметники, можна вважати досконалим?

— Які прикметники часто вживають у прислів’ях? Чому?

— Де можна застосувати нові знання? (Усне, писемне мовлення)

Дуже швидко час біжить.

Збіг урок наш, як коротка мить.

Та попереду у нас багато кроків —

І цікавих, і складних уроків.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 178 (с. 81).

Урок 50. УЖИВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ У ХУДОЖНІХ І НАУКОВО-ПОПУЛЯРНИХ ТЕКСТАХ

Мета: вчити учнів розрізняти тексти за їх стилістичними ознаками, вживати прикметники у мовленні зі стилістичною метою; розвивати мовлення школярів, спостережливість, творчу уяву; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 178, с. 81)

— Прочитайте складені речення.

— Назвіть антоніми.

— Хто склав словосполучення? Зачитайте їх.

— Назвіть прикметники, вжиті у переносному значенні.

2. Гра «Скажи без затримки»

Учитель називає прикметник, а учні добирають антонім до названого прикметника.

Слабкий (сильний), гігантський (крихітний), кривий (прямий), обмежений (неозорий), голодний (ситий), високий (низький), солодкий (гіркий), довгий (короткий).

3. Гра «Хто швидше?»

Кожному ряду вчитель дає аркуш паперу з написаним прикметником. Який ряд швидше добере до нього синоніми? (Можна звертатися до «Словника синонімів».)

Сумний

Великий

сміливий

(невеселий

(чималий

(відважний

Зажурений

Величезний

мужній

безрадісний

Велетенський

Доблесний

Смутний

Здоровенний

Хоробрий


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2026 год. (0.893 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал