Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Розв'язування задач на всі дії з дробами






 

Мета: систематизувати знання, набуті в ході вивчення теми «Дії зі звичайними дробами», та відпрацювати навички використання цих знань для виконання вправ, що передбачають усі арифметичні дії з дробами.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

1. Домашнє завдання перевіряємо фронтально за записаними вчителем або учнем заздалегідь розв'язаннями.

2. Фронтальне опитування.

- Як записати дріб у вигляді десяткового дробу?

- Яким десятковим дробом можна записати дріб ? ?

- Які з дробів можна записати у вигляді періодичного дробу: 1, 6; 1, 6666...; 1, 060606...; 1, 06? Як це зробити?

-Наведіть приклади дробів, які можна записати нескінченним десятковим дробом; скінченним десятковим дробом.

II.Мотивація навчальної діяльності, відтворення знань (робота в парах)

@ Зміст бесіди в парах:

1.Які арифметичні дії можемо виконувати:

а) з натуральними числами;

б) з десятковими дробами;

в) зі звичайними дробами?

2. Зв'язок між десятковими і звичайними дробами.

Висновки. Ми можемо виконувати вправи, які передбачають виконання всіх арифметичних дій з натуральними числами; десятковими та звичайними дробами.

 

III. Засвоєння навичок

@ Щоб підготуватися до тематичної контрольної роботи, на цьому й наступному уроках бажано розв'язати якомога більше різнопланових завдань на множення, ділення, а також на інші арифметичні дії як зі звичайними, так і з десятковими дробами. Умовно їх можна поділити на такі види:

1) обчислення значень числових виразів;

2) розв'язування рівнянь;

3) розв'язування задач.

Як додаткове, можна розглянути питання обчислення значень будь-яких виразів.

Урок можна присвятити обчисленню значень виразів та розв'язуванню рівнянь.

Бажано завдання скласти у вигляді «тріад» (тобто різнорівневі однопланові завдання трьох рівнів складності від найпростішого до найскладнішого).

Наприклад

1. Обчислити значення виразів:

А. а) · ; б) 6 ·1 ; в) ·20; г) · ; д) 2 : 1 ; е) : 4.

Б. .

В. ; .

2. Розв'яжіть рівняння:

A. а) ; б) ; в) ; г) .

Б. а) ; б) ; в) ; г) .

B. а) ; б) ; в) ; г) .

3. Додатково. Знайдіть значення виразу: , при а = 0; 1; 2; 4; 0, 01.

 

IV. Підсумки уроку

@ Ігровий момент. Тестові запитання

Дано дріб . Учитель коротко ставить запитання. Учні відповідають.

1. Доповнення до 1.

2.Більше чи менше від ?

3. Обернене?

4. Подайте у вигляді суми (знаменники однакові).

5. Подайте у вигляді суми (знаменники різні).

6. Подайте у вигляді різниці (знаменники однакові).

7. Подайте у вигляді різниці (знаменники різні).

8. Подайте у вигляді добутку.

9. Подайте у вигляді частки.

10. Оберніть на десятковий дріб.

 


АЛГЕБРА
Уроки для 10 класів

УРОК 41


Поделиться с друзьями:

mylektsii.su - Мои Лекции - 2015-2024 год. (0.007 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал